NEOTECH NEMOI-3220

Zaczęty przez rudy-102, Listopad 03, 2017, 10:38

Poprzedni wątek - Następny wątek

wiki

Ja wziąłem srebro 24 Awg, ale przyglądając się 3220 to tam chyba jest 22 awg.
Teraz może bym wziął 22 Awg, ale kto wie co lepiej?
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Piterski

Koledzy czy ktoś z Was ma możliwość wypożyczyć do porównań kable IC Neotecha.
Najbardziej zależy mi na srebrnych ale spróbowałbym i miedzianymi.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

LampowY

Cytat: Piterski w Marzec 13, 2019, 22:24
Koledzy czy ktoś z Was ma możliwość wypożyczyć do porównań kable IC Neotecha.
Najbardziej zależy mi na srebrnych ale spróbowałbym i miedzianymi.
Jeśli zostawisz mi coś w zamian bo nie mam zapasu to bardzo proszę.

Piterski

Mam metrowe TMR Ramzes.
Dostałem na dłużej Furutecha i z lekka zagiął mi parol dlatego chciałem wypróbować i porównać z nim Neotecha.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.


LampowY

Jak pisałem, jak mi coś zostawisz do podłączenia klocków to Neotecha Ci u mnie dostatek z różnych kruszców  :)

Piterski

Cytat: McGyver w Marzec 13, 2019, 22:32
Cytat: Piterski w Marzec 13, 2019, 22:31Furutecha i z lekka zagiął mi parol
Którego?
Reference III taki jak mam między preampem i końcówką mocy.

Cytat: LampowY w Marzec 13, 2019, 22:33
Jak pisałem, jak mi coś zostawisz do podłączenia klocków to Neotecha Ci u mnie dostatek z różnych kruszców  :)
Dzięki Maćku to się odezwę na telefon jak tylko znajdę trochę czasu by się wyrwać i podjadę. Bartek zostawił mi IC na dłużej to mam trochę czasu.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

McGyver

Cytat: Piterski w Marzec 13, 2019, 22:35Reference III
A to tego nie testowałem, z IC Furu testowałem tylko FA-220 i dostał takie baty od Ultralinka Audiophile że odechciało mi się Furutecha na długo.

Piterski

Ja ten usłyszałem w KAiM i to był pierwszy jeszcze nie horrendalnie drogi IC choć nadal nie tani, jaki zrobił na mnie wrażenie.
Potem posłuchałem go do kompletu z głośnikowymi i tak w ciągu roku mam je oba w systemie. Wyszukane i kupione za granicami kraju.
Myślałem że wpinanie kolejnego między CD Sony, a preampem da co najwyżej zmiany kosmetyczne ale tu mnie zatkało. Pamiętam jednak, że Neotechy oba nieźle wypadały i dlatego zależy mi by skonfrontować go z nimi w tym właśnie miejscu systemu.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

wiki

Cytat: Piterski w Marzec 13, 2019, 22:24Koledzy czy ktoś z Was ma możliwość wypożyczyć do porównań kable IC Neotecha.
Najbardziej zależy mi na srebrnych ale spróbowałbym i miedzianymi.
Ja mam nieuzywanego 3220, 75 cm bez wtyczek, ale pewnie tylko pocztą...
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

Ewentualnie w przyszlym tygodniu Helix na 3220 + Western bez wtyczek... jak mi przyjdą materialy I zrobię nowego Helixa (drugiego, bo jednego juz mam) całego na Neotechu.
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Piterski

Wiki będę pamiętał, na razie muszę posłuchać i zobaczyć jak to zagra.Może się okaże że okablowanie od źródła do kolumn jednym i tym samym kablem jest idealnie synergiczne. Piszę tak bo czasem coś tam testowałem ale takiej zmiany to nie pamiętam bym dotychczas odnotował.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

wiki

Piterski,
Jakby co to pisz, jak jeszcze będę miał to mogę pożyczyć  do testów.
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Tom8848

Czy testował ktoś może zastosowanie 3220 jako kabel wewnątrz kolumny np miedzy zwrotnicą a wysokotonowcem? 3004 w tej roli też wydaje się interesujący.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka


don Batonio

A ja odgrzebię trochę temat.
Jak ten Neotech wypada na tle Albedo Flat One,  pytam bo mam kupca na Flata, a chciałbym w systemie słuchawkowym czymś godnym zastąpić Albedo?

tomasz_pianista

Nie ma ktoś wolnego IC Neotecha 3220 do pożyczenia?:)
Grupa ratowania poziomu.

tomasz_pianista

Dzisiaj wpiąłem Neotecha 3220 pomiędzy pre gramofonowe a przedwzmacniacz, dorwałem jakąś używkę za 200zł z hakiem. Wcześniej był Klotz Lafrange, taniofilski kabel o bardzo zróżnicowanych opiniach.

Jakoś dupy nie urwało, różnice są minimalne, jest powiedzmy bardziej okrągła góra, mniej "chamska", ale wszystko bardzo subtelne. Gdyby ktoś mi w nocy podmienił kabel - nie wychwyciłbym tego. Niech sobie pogra, jutro jeszcze spróbuję go pomiędzy pre a końcówkę mocy.

Także mogę się cieszyć, że sprawdza się u mnie kabelek za 50zł:D


Grupa ratowania poziomu.

tomasz_pianista

Dzisiaj testowałem Neotecha w różnych miejscach, między pre a końcówką mocy i inne źródła. Nie sprawdza się u mnie, jakoś wygładza brzmienie i zabiera energię. Inne IC to u mnie wspomniany shitowy Klotz i jakiś DIY, chyba Cordial czy coś takiego, dość dobrze zrobiony. Różnice ogólnie bardzo niewielkie, a przepinanie kabli, zwłaszcza takich grubasów jak Neotech jest męczące.

Ostatecznie Neotech poszedł do streamera, bo to u mnie najsłabsze źródło. Robiłem też test na CD, gdzie mam dwa wyjścia RCA (jedno z potencjometrem niestety). Też żadnych korzyści na stronę nowego nabytku.

Ogólnie po dzisiejszych testach mógłbym się przyłączyć do antykablarstwa Vasy:) Oczywiście to duże uproszczenie, bo np.głośnikowe Duelundy zmieniły dość sporo.

Myślę, że dużo zależy od systemu, ja mam teraz Khozmo, który dużo namieszał. Wpływ IC jest u mnie marginalny, przynajmniej w tym przypadku.

Natomiast dla mnie jakikolwiek test bez przełączenia A/B i ślepego testu jest bez sensu. Oczywiście jak będzie jakaś przepaść w dźwięku to jasne, usłyszę. Ale jak różnice są minimalne, bądź żadne, a w miedzy czasie muszę przepinać kable (minuta jak nic) to nie jestem w stanie powiedzieć obiektywnie czy coś jest lepsze, czy gorsze.
Grupa ratowania poziomu.

masza19

A ja bardzo sobie chwale ich srebrną wersję NEMOI-1220.
Kiedyś poszedłem z forumową falą i okablowałem się 3220. Na początku było ok ale potem doszedłem do wniosku, że nie może być ich w systemie zbyt wiele. Kupiłem najpierw, jeden, potem drugi srebrny 1220 i muzyka zaczęła być bardziej energetyczna. Na koniec dnia wymieniłem w systemie wszystko na srebrne NEMOI i zakończyłem temat IC. Po prostu połączenia zniknęły. Dzisiaj kable dla mnie nie istnieją  :np:


cortes

Cytat: masza w Marzec 16, 2021, 15:27A ja bardzo sobie chwale ich srebrną wersję NEMOI-1220.

Konfekcjonowałeś sam, czy kupiłeś gotowce?

masza19

Gotowe jeszcze w ŚP Nomosie  :)

moon

Cytat: masza w Marzec 16, 2021, 16:08Gotowe jeszcze w ŚP Nomosie 

to oni szczezli?
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

masza19

No i to już sporo temu.

cortes

Nie wiem jak srebrny nemoi 1220, ale głośnikowiec NEMOS-3080 sporo podrożał od nowego roku.

michał_flaga

Jeśli ktoś jest zainteresowany kablami Neo Tech, mogę pomóc w zakupach.