A to kable grały i nie tylko czyli wątek w pierwszej osobie.

Zaczęty przez dino, Listopad 19, 2018, 23:46

Poprzedni wątek - Następny wątek

rudy-102


dino

Cytat: marcin32 w Grudzień 23, 2018, 12:40Po wyjęciu mięsa tą żalą wodę z przyprawami zredukuj na koniec przelej przez sito i jeszcze raz zredukuj, zostanie Ci esencja która uczyni Pasztet o wiele lepszym.
Dokładnie tak zostało zrobione. Pasztety wczoraj w nocy wyszły z piekarnika. Qfa znowu zrobiłem za dużo  >:D (ale w smaku pycha) ;D

malg


dino

Zapraszam po świętach do Wrocka. Na pewno coś zostanie  ;)

vasa



Cytat: dino w Grudzień 23, 2018, 19:23
Qfa znowu zrobiłem za dużo  >:D (ale w smaku pycha) ;D
Nie można zrobić za dużo pierników i pasztetu[emoji4]


[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

dino

Człek stary i sklerozę ma.
W trakcie dyskusji o pre lampowym uświadomiłem sobie, że gdzieś leży gotowy OTL (jeszcze z czasów AS).
Oprócz funkcji wzmacniacza słuchawkowego może również działać jako pre.
Co o tym układzie sądzą mądre lampowe głowy.

dino

No co jest koledzy lampowcy - opinie o tym OTL proszę bo nie wiem czy grzebać w pudłach czy pozwolić by spał wiecznym snem.
Jako pre z wysoką impedancja wejściową i niska wyjściową nadałby się jednemu kombinatorowi do testów  ;)

vasa



Cytat: dino w Grudzień 27, 2018, 20:39
No co jest koledzy lampowcy - opinie o tym OTL proszę bo nie wiem czy grzebać w pudłach czy pozwolić by spał wiecznym snem.
Jako pre z wysoką impedancja wejściową i niska wyjściową nadałby się jednemu kombinatorowi do testów  ;)

A i słuchawki można by podłączyć [emoji4]

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.


vasa

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.


dino

Ja go robiłem pod stare DT990 Beyerdynamic 600Ohm.
Jak pamiętam za bardzo mnie nie zachwycił ale wtedy jako lampowy nowicjusz kupiłem lampy EH.

dino


dino

W końcu przylazły.
Po leżeniu na poczcie od 4 grudnia (bo pan listonosz zachorował) dzisiaj w firmie wysyp poczty  >:D
Przyszły kartki świąteczne, cała korespondencja z grudnia i paczka z Discogos.
Dobrze, że listonosz wyzdrowiał bo .... chyba by firma padła przez niezapłacone faktury.
Na początek https://www.discogs.com/Chor-Des-Missions-Priesterseminars-Der-Spiritaner-Die-G%C3%B6ttliche-Liturgie-Des-Heiligen-Vaters-Johann/release/4341690
A w następnej kolejności poleci..


dino

Chór i Takashi znakomite.

Tchaikovsky* / Dvořák* - The Academy Of St. Martin-in-the-Fields, Neville Marriner* - Serenades... (Argo (2) - ZRG 848)
Technicznie bez zarzutu
Brahms*, Dvořák* - Klarinettenquintett , Bagatellen (LP) (Philips - 6500 453)
Lekkie trzaski
Obydwie do oddania za tyle ile kupiłem czyli ok 90PLN. Nie moja bajka.

vasa

Cytat: dino w Styczeń 05, 2019, 00:50Obydwie do oddania za tyle ile kupiłem czyli ok 90PLN. Nie moja bajka.
Wezmę.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

dino

Cytat: vasa w Styczeń 05, 2019, 01:00Wezmę.
Japońca masz do kompletu pod spóźniona choinkę (dzięki poczcie polskiej)  :D
Repertuar mieszany ale wykonanie bajka.

dino

Właśnie ripuje Japońca.  Weź pendraka to dostaniesz też na pliku.

vasa

Cytat: dino w Styczeń 05, 2019, 18:47
Właśnie ripuje Japońca.  Weź pendraka to dostaniesz też na pliku.
A do czego ripujesz? DSD?

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.


dino

Wstyd się przyznać ....mam w domu Atusy75 szwagra.
Kupił "odnowione" razem z wieżą Diory i mu "nie grały". Szczególnie głośniki sredniotonowe.
Rozbebeszyłem i....
Janusz biznesu kolumny odnowił. Są nawet kondensatory Miflexa (stare ale foliowe). Niestety matołek nie popaczył albo nie miał schematu zwrotnicy i podłączył sredniotonówki odwrotnie. W Altusach 75 są one oryginalnie podłączone odwrotnie (do wspólnego minusa idzie przewód z plusa średniotonówki) . Janusz podłączył minusy wszystkich głośników razem  :o.
Na dodatek oryginalny 6 Ohmowy gwizdek w jednej z kolumn startuje już od 800Hz. Cza będzie zmienić bo drze mordę jak driver z estradowych kolumn. Wymieniony na nowy 8 Ohmowy w drugiej zachowuje się poprawnie.
Nie mam odwagi podłączyć ich do wzmacniacza i posłuchać jak grają.

vasa

Cytat: dino w Styczeń 08, 2019, 23:28Nie mam odwagi podłączyć ich do wzmacniacza i posłuchać jak grają.
Twardym cza być a nie miętkim.
Podłączaj ;D
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Jakub

Zaraz się okaże, że to najlepsze kolumny i wszyscy wywalą te swoje Delty :)