Knosti- ręczna myjka do winyli

Zaczęty przez frywolny trucht, Maj 31, 2014, 12:43

Poprzedni wątek - Następny wątek

rudy-102

Cytat: Therion w Listopad 11, 2017, 16:45która lepsza?
Ja używam myjki Pro-Ject VC-S. Jak kupowałem to kazałem sobie w sklepie włączyć obydwie. Zdecydowałem się na P-J bo wydawał mi się lepszy, a tak na prawdę różnice są pewnie niewielkie. W P-J przekonała mnie konstrukcja ramienia i mały talerz. Miałem obawy, że kładąc umytą stronę płyty na talerzu na którym przed chwilą leżało coś brudnego to ją sobie na  nowo pobrudzę. Poza tym w  sklepie wydawało mi się, że silnik projecta trochę mnie grzechocze. Teraz grzechocze już co najmniej tak samo. :)
W sumie cokolwiek ssącego będzie lepsze od knosti.

GregWatson

Ja mam Knosti i używam ją już kilka lat. Na początku też miałem problemy z pozostającym syfem. Przez kilka lat dopracowałem się własnej metody mycia na tej maszynce płynem Knosti. Pisałem o tym kilka razy w tym wątku. Żadnych syfów i problemów nawet AT-440MLa nic nie zdziera z płyty. Polecam.
Trochę tego i trochę tamtego też.

frywolny trucht

Sondzem, że warto mieć i Knosti i odkurzacza jakowegoś. To czochranie płyty pędzelkem w Okki Nokki itp nie usuwa tak ładnie ładunków elektrostatycznych jak kąpiel w wannie Knosti. W takim przypadku lepiej mieć mały talerz, albo zrobić mały talerz w Okki Nokki. Ile razy już to pisałem? Czas chyba na autobahn ;)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Therion

Na taki pomysł wpadlem i szukam argumentów przeciwko temu, że jest genialny.

Jedynym powaznym problemem myjki, jest gwałt na labelach. A gdyby zamówić, wycietą na ksztalt labela,  przezroczystą, cienką  folię przylepną zwaną inaczej naklejką i przed myciem, zakleić labele? Oczywiscie naklejka musialaby juz tam zostac na stałe, ale to chyba żaden problem, zabezpieczy label na wieki wieków. Grubość raczej nie spowoduje, ze plyta sie uniesie... Co o tym myslicie?
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

GregWatson

Może i genialny ale zupełnie niepraktyczny.  :)

Są inne metody bardziej praktyczne. Obróciłem sporo tych płyt i w zasadzie u mnie farbują tylko stare polskie czerwone labele i niebieskie. W sprzedaży są już oryginalne gumowe ramki zakładane na docisk co ukazano powyżej.
Trochę tego i trochę tamtego też.

Therion

Cytat: GregWatson w Listopad 30, 2017, 09:05farbują tylko stare polskie czerwone labele i niebieskie.

Nie chodzi o farbowanie. Np. Vangelisa label mi miejscami spuchł. Wysechł, ale już nie wrócił do pierwotnej postaci, zrobił się jak skórka pomarańczy.

Gumowe ramki jak czytałem, przepuszczają.

Naklejka by była na stałe i nie ma szansy by pod nią label zamókł.
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

dyletant

1. Naklejka musiałaby mieć ciut większą średnicę od labela ale jednocześnie bezpieczną na igły.
2. niektóre naklejki się odklejają z uwagi na właściwości samego kleju. Zaś folia z czasem potrafi zżółknąć. Proces będzie zachodził wolniej bo płyty jednak są schowane przed promieniowaniem.
3. Możliwa utrata wartości vinyla. Nie jest to już oryginał i audiofilskie wydanie 180G a modowany winyl. Puryści słono to zdyskontują.  Gdybym miał jakiekolwiek wydania MFSL to takiego grzechu bym nie popełnił. A że nie mam, to dópa nie boli ;D.

moon

te oringi za 29pln, to podejrzewam, ze dobralby cos z 5pln w jakims markecie typu Leroy. czy nie?
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

Therion

Tylko, że przy płycie 180g + oringi, może być baaardzo ciasno.

Naklejka by załatwiała sprawę. Argument purystów pozostaje.
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

nikhil

Ad Fontes, Ortofon M2 black, Lite Ga-31A, Saba acoustic monitor 140, Ultra HIFI professional ST 7140, Teac V- 3010, Teac PD-H 500c, Tascam 34

Therion

sądzę, że na suszarce spłynie po nim płyn, który jest nad nim.

Ale właśnie, suszarka. Muszę wywalić te plastikowe końcówki i założyć jakieś piankowe. Qrdę, normalnie te cholery rysują płyty.
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

dyletant

Cytat: Therion w Listopad 30, 2017, 19:24Muszę wywalić te plastikowe końcówki i założyć jakieś piankowe.

Prezerwatywy mogłoby załatwić sprawę.

Therion

HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

frywolny trucht

Cytat: Therion w Listopad 30, 2017, 19:24Qrdę, normalnie te cholery rysują płyty

Albo spiłować te zadziory, albo być ostrożnym. Najlepiej to i to.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

paul_67

Therion,masz dobry gramofon,wkładkę także i nie czas na dokupienie odkurzacza???

Therion

brak miejsca. Brak też poczucia, że będzie lepiej, ale miejsce najbardziej doskwiera.
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

paul_67

Knosti w kartonie zajmuje podobną powierzchnie.Dużo problemów, które Ci obecnie doskwierają odejdzie szybko w niepamięć.

Therion

z tego co widziałem, nokki zajmuje tyle miejsca, co 4 ? knosti w kartoniach?

Może powoli dojrzeję.
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

paul_67

Idziesz na wysokość  ? :) Jak dojrzejesz to bierz :)

Therion

Cytat: paul_67 w Listopad 30, 2017, 20:29
Idziesz na wysokość  ? :) Jak dojrzejesz to bierz :)

Podobała mi się taka, którą miał juki... cholera, nazwa taka, jak ramienia referencyjnego... Kuzma
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

elem

Kuzma nie ma suszenia ani odsysania. To jest kit do montażu wewnątrz przemysłowej myjki ultradźwiękowej.

http://www.kuzma.si/rd-ultrasonic-record-cleaning-kit.html
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

fotobia

ja chcę zamówić tą
http://allegro.pl/myjka-plyt-gramofonowych-lepsza-od-knosti-plyn-i7062165504.html#thumb/2
bo kurcze nie mam żadnej, a wsiąkłem już na 100% w czarne placki grające :) Piszą że poprawione błędy Knosti są.
Luxman PD 284, Advance Acoustic EZY-80, Art DJ Pre II, JMLAB Cobalt 816S

frywolny trucht

To ile kosztuje Mk2, skoro ta jest w stałej cenie?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

fotobia

Luxman PD 284, Advance Acoustic EZY-80, Art DJ Pre II, JMLAB Cobalt 816S

Therion

Cytat: elem w Listopad 30, 2017, 21:32Kuzma nie ma suszenia ani odsysania. To jest kit do montażu wewnątrz przemysłowej myjki ultradźwiękowej.


Nieeee, to nie to. Jest myjka i to bardzo ładna. Może zaraz znajdę



https://www.ebay.com/p/Kuzma-Vinvac-LP-Record-Vacuum-Cleaning-Machine-in-230v/1631734535
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.