Telefunken-magnetofon szpulowy.

Zaczęty przez miniabyr, Grudzień 22, 2015, 21:22

Poprzedni wątek - Następny wątek

vasa

Cytat: miniabyr w Kwiecień 29, 2019, 21:51
Cytat: vasa w Kwiecień 29, 2019, 21:05
Cytat: miniabyr w Kwiecień 29, 2019, 21:04
W moim wieku . Właśnie niedawno skończyłem 50' .......................ja pierdziu ale jestem stary  :o
Facetowi więcej płazem uchodzi [emoji56]

[emoji485][emoji377]


No jak patrzę na balety  premiera Kazimierza z Izabell to wątpię że coś mu płazem uchodzi . -)
To tendencyjny przykład jest [emoji23]
Wyjątek potwierdzający [emoji39]

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

miniabyr

Cytat: miniabyr w Luty 06, 2016, 13:44
No i odebrałem . Teraz trzeba bedzie to spasować z pre Telefunkena . Aby byla możliwość szybkiego podglądu sygnału przed i po taśmie dorobiony zostanie przełącznik pre/post jako matryca . Obudowa jest bardzo duża i spokojnie można sam miernik wpasować w coś dużo mniejszego.Ta obudowa jest spasowana z urządzeniami pracujacymi w Polskim Radiu ,może szkoda to zmieniać.? Zobaczymy.
Odświeżam swój dawny wpis . Moją Helgę upiększy meterbridge . Ten wpis liczy sobie ponad 4 lata . Ja przez ten czas nic w tym kierunku nie zrobiłem. Relacja niebawem kiedy uda się podpiąć wycieraczki do sygnału.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

O proszę udało się ten miernik odpalić . Jeszcze nie u mnie ale w "zaprzyjaźnionym" warstacie  ;D
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

Już u mnie . Jutro podepnę "wycieraczki" pod mój magnetofon . Zobaczymy czy sygnał przepuszczony przez mierniki  ulegnie zmianie Zapewne tak będzie .Generalnie miernik ma mi służyć do nagrywania na magnetofon sygnału z konsolety  -jak sobie sygnał wysteruje to mogę 'wycieraczki "odpiąć . CDN  8)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

Podłączyłem ! Zmiany w dźwięku są mniejsze niż się spodziewałem i w głównej mierze wynikają z kilometrów kabla które do testów użyłem . CDN  8)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

Jacek dzięki za pomoc w ogarnięciu mierników ! 8)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

jacek-k-wawa

Przyjemnośc  ( i nauka) po mojej stronie! :-)

miniabyr

Właśnie wróciłem od Sebastiana. Ma nowa maszynę! Wersja turystyczna Helgi  :D czyli Telefnken m5b .qfa wygląda jak wygląda ale brzmi tak ,że mu pozazdrościłem. Dodatkowo zaprezentował mi Oscara Petersona z taśmy wydanej przez Analogue Production .Mi urwało odbyt bo tak to jest nagrane, wydane i brzmi że dech zapiera.I To jest najlepsze co ostatnio  slyszalem
Szkoda życia na chujowy dźwięk !