Onkyo Integra TA-2570

Zaczęty przez GregWatson, Marzec 14, 2019, 19:06

Poprzedni wątek - Następny wątek

GregWatson

Ktoś ma tego Decka albo słuchał go ? jakieś wnioski?
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Cytat: GregWatson w Marzec 24, 2019, 17:35Dokładnie 390 zł razem z transportem.  :)

Była jeszcze wersja bez deseczek (od tego samego gościa) za 290 zł + wysyłka. Ale wybyła zanim się zreflektowałem. Może i dobrze bo trafiłem na bogato. :)  W każdym razie jeden z nielicznych decków gdzie cena nie ześwirowała.

Widzę, że jeszcze jakiś wisi na alle. ..  deczko droższy.
Trochę tego i trochę tamtego też.

Bednaar

Piękny ten deck, miałem kiedyś wzmacniacz z tej serii: A8670, czy to właśnie będzie kompan dla tego decka?

Tor słuchawkowy: Marantz M-CR503, SMSL sAp-II, AKG K271 MkII, IC Melodika Purple Rain

GregWatson

No raczej coś w tym kierunku

Trochę tego i trochę tamtego też.

Bednaar

No pewnie, od razu z grubej rury i z ładnymi wycieraczkami, na pewno lepiej niż moja dawna integra - której zresztą domagały zaśniedziałe styki w selektorze. Obecnie posiadany przeze mnie Rotel - rówieśnik owego Onkyo - nie ma tej przypadłości. Zwróc uwagę na to - pięta achillesowa sprzętu Onkyo z tamtych lat. Z kolei mój CD Onkyo Integra DX-6850 miał problemy z odczytem płyt. Generalnie ładnie grający sprzęt, ale czas nie obchodzi się z nim łaskawie.
Tor słuchawkowy: Marantz M-CR503, SMSL sAp-II, AKG K271 MkII, IC Melodika Purple Rain

GregWatson

Coś co kupuję jest już po pełnym przeglądzie i pewnej modyfikacji. Jak już dotrze to o tym napiszę i pokażę "światu". Ale masz rację na takie nie raz wiekowe konstrukcje trzeba uważać i dobrze się im przyjrzeć nie tylko na zewnątrz ale i w samym środeczku.
Trochę tego i trochę tamtego też.

Bednaar

Moje Onkyo Integra w momencie zakupu działały idealnie i tak było przez parę lat, niestety te dolegliwości pojawiły się później.
Tor słuchawkowy: Marantz M-CR503, SMSL sAp-II, AKG K271 MkII, IC Melodika Purple Rain

radek

Cytat: GregWatson w Marzec 24, 2019, 18:17Przesłuchałem z dziesięć kaset chromowych i kilka metali i powiem szczerze gra to tak bym przyrównał jak punkt odniesienia, punkt "0" do którego można porównywać inne decki. Jest bardzo neutralny dźwiękowo. Czyli ani w jedną ani w drugą stronę nie ma przegięć dźwięków. Jak się słucha Onkyo to na bazie jego można oceniać inne decki - daje łatwość porównania z innymi. Pioneer CT-959 jest natomiast bardziej wysublimowany, czystsze dźwięki, mniej basu ale za to więcej detali.
Witam. To mój pierwszy post na tym forum. Pozwolę sobie nie do końca zgodzić się z powyższym stwierdzeniem co do  "bardzo neutralny dźwiękowo". Takim deckiem może być Denon DRM-800. TA-2570 ma trochę rozjaśnione granie. Za to wspomniany Denon to jest to "wzorzec metra" :) Onkyo może być punktem odniesienia jeśli by inni opisujący inne magnetofony porównywali go właśnie z 2570. Dlaczego z tym akurat modelem? Bo chyba każdy go miał, ma lub będzie mieć ;) Możemy sobie porównać własne odczucia co do 2570 z cudzymi by mniej więcej wyrobić sobie zdanie o cudzych preferencjach. Robimy sobie w głowie "poprawkę'" na czyjeś oceny i później możemy lepiej interpretować ocenę magnetofonu zestawianego w boju z 2570.

W pełni mogę zgodzić się z opinią z tej polskiej strony 
Cytat: GregWatson w Marzec 14, 2019, 19:14https://stereo-hifi.com/onkyo-integra-ta-2570/
ha, na dole jest jeszcze link do tematu na forum a tam widzę zdjęcia wnętrzności i sporo ciekawych opiniio tym skądinąd świetnym magnetofonie.

GregWatson

Pierwsze nagrywanie na Onkyo. Wrzuca Maxell XLII90 - leci płyta CD z Onkyo FR-435 nagrana wcześniej ze Scorpionsami. Sprawdzamy dynamikę i jakość nagrania. Na magnetofonie max wskaźniki pokazują +2 dB no czasem do 2,5 dB ale to bardzo rzadko.

Trochę tego i trochę tamtego też.

frywolny trucht

Cytat: radek w Kwiecień 13, 2019, 21:18ha, na dole jest jeszcze link do tematu na forum a tam widzę zdjęcia wnętrzności i sporo ciekawych opiniio tym skądinąd świetnym magnetofonie.

Czyli zapraszasz na forum na którym jesteś zarejestrowany. Bo my nic tam nie widzimy oprócz komunikatu jak niżej na zrzucie :) Interesujące. Ale spoko, też możecie wpadać i wcale nie musicie się rejestrować, by poczytać ;)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

McGyver

Cytat: frywolny trucht w Kwiecień 15, 2019, 14:59
Cytat: radek w Kwiecień 13, 2019, 21:18ha, na dole jest jeszcze link do tematu na forum a tam widzę zdjęcia wnętrzności i sporo ciekawych opiniio tym skądinąd świetnym magnetofonie.

Czyli zapraszasz na forum na którym jesteś zarejestrowany. Bo my nic tam nie widzimy oprócz komunikatu jak niżej na zrzucie :) Interesujące. Ale spoko, też możecie wpadać i wcale nie musicie się rejestrować, by poczytać ;)

Ja też tam nie jestem zarejestrowany, a mimo to widzę ten wątek. Fajne zdjęcia w nim są. Ale czytać mi się nie chce.

tomekkk1

Adam - widzisz stronę z linku tu podanego. A Arek wspomniał o linku na dole owej strony. O tym: Więcej o TA-2570 w temacie na naszym forum. Zapraszamy! - a tu już dostępu brak, podobnie jak do innych wątków na tamtym forum...  :(

McGyver

Aha, czyli trzeba się zarejestrować po to żeby sprawdzić czy w ogóle warto się rejestrować. No to ja mam w du... eee... w rzyci takie forum.

tomekkk1


GregWatson

 :)  Każdy orze jak może.   :)

Ale wracając do wątku - zdecydowanie lepiej odtwarza te kasety, które były nagrane na tym właśnie magnetofonie. Nagrałem dwa chromy i jakość jest zdecydowanie lepsza od nawet oryginałów zakupionych w sklepie. Później zobaczę i posłucham jak nagrane na Onkyo interpretuje Pioneer CT-959.
Trochę tego i trochę tamtego też.

McGyver

Cytat: GregWatson w Kwiecień 15, 2019, 17:03Nagrałem dwa chromy i jakość jest zdecydowanie lepsza od nawet oryginałów zakupionych w sklepie.
A to akurat dziwne nie jest. Kasety fabrycznie nagrane nigdy jakiejś cudownej jakości dźwięku nie zapewniały, i zawsze kaseta starannie nagrana nawet na stosunkowo prostym magnetofonie zapewniała lepszą jakość niż "sklepowa".

LampowY

Cytat: McGyver w Kwiecień 15, 2019, 17:15A to akurat dziwne nie jest. Kasety fabrycznie nagrane nigdy jakiejś cudownej jakości dźwięku nie zapewniały, i zawsze kaseta starannie nagrana nawet na stosunkowo prostym magnetofonie zapewniała lepszą jakość niż "sklepowa".
Mam kilka oryginałów japońskie na chromie i amerykańskie na normalu. Grają wybornie. Jedne i drugie. Nie ustępują kasetom samodzielnie nagranym.

radek

Cytat: frywolny trucht w Kwiecień 15, 2019, 14:59Czyli zapraszasz na forum na którym jesteś zarejestrowany. Bo my nic tam nie widzimy oprócz komunikatu jak niżej na zrzucie Interesujące. Ale spoko, też możecie wpadać i wcale nie musicie się rejestrować, by poczytać
Yhy, mam tam konto ale założyłem je po dość długim czasie bo nie wyczaiłem, że w ten tekst można kliknąć i przenosi gdzie indziej. A w ogóle myślałem, że to zachodnie forum bo u góry przyciski sa po angielsku.

zacytuje: i wcale nie musicie się rejestrować, by poczytać - ? Skoro tu jest socrealistyczna fleksja to MY (czyli JA) się zarejestrowaliśmy bo znaleźliśmy waszą stronę :D


Cytat: McGyver w Kwiecień 15, 2019, 15:05Ale czytać mi się nie chce.
Bo czytać to jeszcze trzeba umieć :P

Cytat: GregWatson w Kwiecień 15, 2019, 17:03zdecydowanie lepiej odtwarza te kasety, które były nagrane na tym właśnie magnetofonie.
To trzeba posłuchać nagrań zrobionych na Onkyo ale na innych magnetofonach. Jego nagrania świetnie brzmią chociażby na Alpine AL-300, Onkyo TA-2900 czy Nakamichi RX-505.

Bednaar

Cytat: McGyver w Kwiecień 15, 2019, 17:15A to akurat dziwne nie jest. Kasety fabrycznie nagrane nigdy jakiejś cudownej jakości dźwięku nie zapewniały, i zawsze kaseta starannie nagrana nawet na stosunkowo prostym magnetofonie zapewniała lepszą jakość niż "sklepowa".

U mnie regułą było własnie, że kasety nagrane na moim magnetofonie grały zdecydowanie lepiej, niż te nagrywane fabrycznie. Była to Aiwa AD-F550 i najbardziej lubiła się z kasetami Sony UX-S (chromówki). Zdarzały się tez jednak kasety nagrane fabrycznie wyższej jakości, zwłaszcza te dostępne u nas nagrywane w Holandii, miałem np. Beastie Boys "Ill Communication" w tej formie. Przywiozłem też z Niemiec na kasetach składankę Lou Reeda i Nirvana "Bleach" - obie lepiej nagrane niż te przez np. Polton.
Tor słuchawkowy: Marantz M-CR503, SMSL sAp-II, AKG K271 MkII, IC Melodika Purple Rain