Czesław NIEMEN

Zaczęty przez GregWatson, Luty 19, 2018, 20:39

Poprzedni wątek - Następny wątek

wiki

Cytat: Kangie w Wrzesień 03, 2019, 13:31
Jak tam? Kontynuujemy wątek z Czesławem czy macie dość? Do dopiero jakieś 8% materiałów tekstowych (graficznych) ;) A gdzie materiały audio i wideo??  >:D
Kontynuować.... proszę. I się nie pytać więcej :)
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

D@mn

#426
Jest mi niezmiernie miło przywitać się z użytkownikami audiomaniacy.pl, a w szczególności z kolegą z forum Niemen Aerolit - cześć Kangie! :) Cieszę się, że nie jestem jedynym zbieraczem archiwalnych materiałów (wariatem? ;D) poświęconych Niemenowi. Z przykrością musiałem jednak stwierdzić, że wiele zamieszczonych tutaj przez użytkownika "kos" materiałów pochodzi z moich skrzętnie gromadzonych zbiorów. Ubolewam, że kryjący się za tym trzyliterowym pseudonimem użytkownik nadużył mojego zaufania i pozbawił mnie możliwości zaprezentowania ich zgodnie z moją autonomiczną wizją, której kluczowymi elementami są komentarz i kontekst historyczno-socjologiczny. Wybaczcie, że wywlekam tę sprawę publicznie, ale "kos" zlikwidował konta mailowe, z których ze mną korespondował, a na telefony nie odpowiada :-[

Wracając jednak do meritum, czyli postaci Czesława Niemena - zapraszam wszystkich serdecznie na zbliżający się, XVI Ogólnopolski Zlot Miłośników tegoż artysty. Informacje w załączniku :-)

tunrida

Podziękowania dla Kos-a i Kangie za umieszczone archiwalne materiały.
Brak takich na forum ''Niemen Aerolit'' a także w grupie dyskusyjnej na ''F'' administrowanego przez D@mn-a .

http://indeks.uni.opole.pl/indeks-nr-5-6-197-198/

tunrida


Po 18 latach pracy estradowej w końcu 1979 roku zszedł Pan do¬browolnie ze sceny .Tak potrzebny artyście bezpośredni kontakt z pu¬blicznością został nagle zerwany. Co zadecydowało podjęciu takiego kroku?

Piosenkarstwo estradowe to zajęcie dość kłopotliwe. Trzeba go¬dzić się niemal na ciągły pobyt po¬za domem, daleko od najbliższych. Często mieszka się w polowych wa¬runkach. Byłem tym znużony. Znie¬chęciły mnie też zakulisowe działa¬nia, drobne zawiści w tak zwanym środowisku artystycznym. Mówiło się o mnie i pisało przeróżne - na ogól nieprawdziwe brednie. Był to dobry sposób na obrzydzenie dalszej pracy. Zacząłem więc tworzyć na zamówienie - dla teatru, filmu. Nie trwało to jednak długo. W końcu ,,zaszyłem się" we własnych czterech ścianach

fragment wywiadu R.Majewskiego z 1985 r zamieszczonego na łamach ''PL''


D@mn

Cytat: tunrida w Marzec 01, 2020, 08:37
Podziękowania dla Kos-a i Kangie za umieszczone archiwalne materiały.
- czyli w zasadzie pan Zbigniew K. kryjący się uprzednio pod nickiem "kos" (nawiązujący do imienia wnuka) a obecnie "tunrida", od którego Kangie otrzymał publikowane tutaj materiały, dziękuje sam sobie :D To obłęd, którego nie chcę być częścią.

Pboczek

Uważam że to jest intrygująca historia. Byłbym rozczarowany gdyby nie miała dalszego ciągu.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Kangie


Kangie

Niezły taniec pod koniec.


Kangie


Kangie


Kangie


Kangie


miniabyr

Niezła jakość tego nagrania . Dobrze się słucha .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

GregWatson

Sięgnąłem do swoich szuflad i wiciągnąłem kilka "niemenowskich" drobiazgów.


Przesłuchania. Dzień 1 - "Dziwny jest ten świat... "

Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

"Czy mnie jeszcze pamiętasz"   NIEMEN & AKWARELE
Trochę tego i trochę tamtego też.

Kangie


GregWatson

I do przodu. 😀
Kawałek analogowej historii.
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

No to słuchajmy dalej.

NIEMEN & AKWARELE - "Sukces"

Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Zaczynamy tradycyjnie czyli Czesław Niemen - płyta z epoki trochę zszargana życiem ale sam nośnik całkiem całkiem oczywiście wersja mono.

Trochę tego i trochę tamtego też.

Kangie

Winyl ten mam w opłakanym stanie. Kupiłem dzisiaj na CD. Wznowienie, ale za to jakie! Gra ładnie.

Kangie

#445
Fot. cz. II

Kangie


GregWatson

Jakie czasy taka muzyka.

Niemen/ Terra deflorata.

Terra Deflorata – album Czesława Niemena wydany w roku 1989 nakładem wydawnictwa Veriton. Muzyka i teksty do wszystkich utworów są autorstwa Niemena. W roku 1991 wydawnictwo Polton wydało edycję CD tego albumu, wzbogaconą o trzy utwory instrumentalne.
Trochę tego i trochę tamtego też.

il cattivo

Koledzy, poszukuję dla mojego stryja utworu "Dziwny jest ten świat" w oryginlanej, pierwszej wersji w formie pliku w bezstratnym formacie (flac, wav itp.). Czy ktoś może dać mi namiar, gdzie takie pliki można znaleźć (najlepiej z legalnego źródła)? Lub może ktoś z Was jest w posiadaniu takich plików i mógłby mi udostępnić?
Szukałem na stronie Polskich Nagrań oraz w Empiku, niestety tam nie ma plików z tym utworem.

apias

#449
takie mogą być?
1. Dziwny jest ten świat ( z 23. czerwca.1967 V Festiwal Opole-Koncert Premiery)
2. Dziwny jest ten świat (z 25 czerwca.1967 V Festiwal Opole-Koncert finałowy ''Mikrofon i Ekran")