Denon DL-103

Zaczęty przez vasa, Październik 21, 2014, 22:40

Poprzedni wątek - Następny wątek

vasa

Cytat: masza w Marzec 15, 2016, 18:42Nawet nie byłbym w stanie wytłumaczyć się z Pionocrafta 
Dokładnie.
A moja lepsza połowa zdaje sobie sprawę z tego że byłbym poirytowany zakupem kolejnej torebki lub butów :))
Po co sobie życie utrudniać :o
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

kawosz

No ja jak  miałem konta :)  ;) . To mi zawsze jakiś debecik wcisneli albo kartę kredytową ;) . Mam swoje firmowe bo wystawiam faktury . Ale nie mam obsługi przez neta bo nie chciałem . Tak zawsze się 100% zastanowię zanim wydam . Po ostatnim gramiaku mieliście próbkę mojego kompulsywnego kupowania  ::) ??? . Telefon mam na kartę doładowującą  ::) nie chciałem na abonament . Jakoś muszę z tym żyć  :). Moje najlepsze konto choć trochę nie wygodne to moja skarpetka  ;D

christo

Cytat: kawosz w Marzec 15, 2016, 18:30Bo nie dość że Branża to jeszcze nas Banki pykają na przelicznikach  :o . Nic to trzeba być twardym .
Ja mam na to sposób. Przy okazji załatwisz sobie sprawę ze wspólnym kontem z szanowną. Jakiś czas temu założyłem sobie konto w kantorze aliorbanku. Mam kartę dolarową i spread na bardzo przyzwoitym poziomie. Wychodzi bardzo korzystnie.
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

kawosz

No i dupa blada  :( Przyszła wkładka i nie działa . Jak ja to teraz zareklamuje jak to w Hong Kongu . Nic napisze do niego zobaczymy co odpisze .

MAC

Jak nie działa?  :o

kawosz

0 sygnału . Pożyczyłem nawet od Piotrka przedwzmacniacz MC . Piny podłączyłem wg instrukcji . Bronze działa 103 nie .  :(

pelot

 To jakiś cholerny pech , ciekawe  jak się zachowa skośnooki . Z natury są dość uczciwi, zobaczymy. Oby się dobrze skończyło bo szkoda kasy, ale trzeba być dobrej  myśli. Wiem jak to jest, człowiek się nakręci a tu dupa  :'(        współczuję .

MAC

Znam 7 osób razem ze mną, które kupiły u niego te wkładki.
Masz wyjątkowego pecha.

vasa

Cytat: kawosz w Marzec 19, 2016, 21:450 sygnału .
Na obydwóch kanałach?
Przecierasz nowe szlaki. W życiu się nie spotkałem z takim zombie ???
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

kawosz

Taa mam tego  farta  :( >:( . Cisza w kanałach nawet nie ma szumów czy zniekształceń zgłupiałem

vasa

Wyrazy szczerego współczucia.
Chyba by mnie szlag trafił gdybym się nastawił na słuchanie nowej wkładki a tu taki zonk.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

GregWatson

I jak tam kawosz coś się zmieniło w diagnostyce tej 103 czy dalej zero sygnału?
Trochę tego i trochę tamtego też.

MAC

Dziwne bo one wszystkie są testowane i mierzone u producenta.
A zerwanie uzwojenia cewki (bo pewnie to jest przyczyną) nie nastąpiło przecież w transporcie.

kawosz

Zaprzestałem prób nic więcej nie wymyśle . Zapakowałem do pudełka i czekam na reakcje Sprzedawcy o ile Julek już do niego napisał bo to z jego konta kupione . To nie pierwszy przypadek gdy coś nowego mi nie dział ręce opadają taka karma  >:(

paul_67

Nie martw się.Na pewno uwzględnią reklamację, ale wkurzyć się można!Kiedyś dostałem nówkę Ortofona ze złamaną igłą i tu było gorzej bo mogli zwalić winę na mnie, ale wymienili choć miesiąc się z tym bujali.

GregWatson

Cytat: masza w Marzec 20, 2016, 09:11Dziwne bo one wszystkie są testowane i mierzone u producenta.
No właśnie sam juki raczej nie ma tu nic do gadania ale pewnie przyjmie i odeśle do swojego dilera. To nie Polska gdzie różnych cyrków można się spodziewać. Pewnie całość zakończy się happy endem.
Trochę tego i trochę tamtego też.

pelot

#91
Nie myśl tak !  Musisz  zawsze myśleć że to się dobrze skończy, bądź ma czemuś służyć , łatwiej przełknąć gorycz ,  w przypadku gdyby coś poszło nie tak . Jeszcze  raz bądź dobrej myśli . 8) Tak wiem, wiem, łatwo jest dawać dobre rady , gorzej znaleźć w takiej sytuacji. I ieszcze raz szczerze współczuję.   

kawosz

No nie powieszę się  ;) . I odwrotu od 103r raczej nie mam bo kupiłem Suta z Niemiec właśnie do 103r . Niemiec nawet się pytał do jakiej wkładki ma coś w nich ustawić  :) Tylko wiecie jak to jest . Już miałem nową zabaweczkę i się napaliłem . A teraz to pewnie z miesiąc potrwa biorąc pod uwagę transporty . Co ma byc to będzie .

MAC

Cytat: kawosz w Marzec 20, 2016, 09:47bo kupiłem Suta z Niemiec właśnie do 103r . Niemiec nawet

Myślałem, że napiszesz - płakał jak sprzedawał  ;D

To tak dla rozluźnienia nerwów ;)

kawosz

 ;) . A jak z tą 103 jest bo wolę się jeszcze upewnić . Jak ją podłączysz pod przedwzmacniacz MM to chyba powinna grać cicho ? Uprzedzę pytania pożyczyłem też wzmacniacz MC RiAudio PH-1 . Pod nim też nie gra .

MAC

Nie pomogę bo tak nie podłączałem.

Ale na pocieszenie napiszę, że zaraz jadę do sklepu dla idiotów.
Wczoraj kupiłem dziecku przenośny odtwarzacz DVD. Nówka nie śmigana i nie otwierana marki Sony.
Nawet nie miałknął przy próbie włączenia. Trup, nieboszczyk  :(

miniabyr

Cytat: kawosz w Marzec 20, 2016, 10:35
;) . A jak z tą 103 jest bo wolę się jeszcze upewnić . Jak ją podłączysz pod przedwzmacniacz MM to chyba powinna grać cicho ? Uprzedzę pytania pożyczyłem też wzmacniacz MC RiAudio PH-1 . Pod nim też nie gra .

Tylko pytam .To 103 czy 103R bo to zasadnicza różnica w doborze parametrów elektrycznych . Jeśli model 103 to ma on 40 Ohm wewnętrznej impedancji ,więc pre Musi mieć możliwość ustawienia 400 Ohm i wyżej . Model 103R ma ma znacznie niższą wewnętrzną imp. i tu producent zaleca 100 Ohm i wyżej.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !


miniabyr

Ok  tak piszę o ty w celach przypomnienia ,bo to dwie różne elektrycznie wkładki . Efekt soniczny też jest o wiele lepszy w 103r !
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

GregWatson

Cytat: kawosz w Marzec 20, 2016, 10:35A jak z tą 103 jest bo wolę się jeszcze upewnić . Jak ją podłączysz pod przedwzmacniacz MM to chyba powinna grać cicho ? Uprzedzę pytania pożyczyłem też wzmacniacz MC RiAudio PH-1 . Pod nim też nie gra .


Tak powinna zagrać, cicho ale zagrać. Miałem obie wkładki (103 i 103R). Jak zero sygnału a inne grają to ewidentnie jest walnięta.
Trochę tego i trochę tamtego też.