Gadżety audio - fakty i mity

Zaczęty przez masza, Maj 31, 2014, 19:46

Poprzedni wątek - Następny wątek

bum1234

Różne rzeczy się zdarzają, ale płytki holfi mają tak samą skuteczność jak np. piegi akustyczne harmonixa :D

Ściema do sześcianu  ;)

pmcomp

Cytat: frywolny trucht w Maj 14, 2015, 23:04
Mamy sytuację o tyle ciekawą, że neomammut usłyszał, ale okazuje się, że w środku nie ma piasku :)
OCOS przynajmniej nie ukrywał:
http://www.6moons.com/audioreviews/ring/ring.html

Chyba nie sądzicie, że w słynnych puszka Transparenta czy MITa siedzi coś więcej niż rezystor plus kondensator? No może czasem malutka ceweczka ;).

Pozdro

pmcomp

Aja zamierzam sobie jeszcze z kabla WE 11GA, czyli 4mm2, zrobić sobie i przetestować sieciówkę :)

Pozdro

frywolny trucht

Cytat: pmcomp w Październik 21, 2015, 16:02Chyba nie sądzicie, że w słynnych puszka Transparenta czy MITa siedzi coś więcej niż rezystor plus kondensator? No może czasem malutka ceweczka .

Pozdro

Oczywiście. Mało tego, te wszystkie wynalazki mają prawo coś zmieniać, bo akurat coś tam zrobiły z polem magnetycznym na przykład ( te wszystkie nakładki na wzmacniacze, pod wzmacniacze z księżycowym piaskiem w środku). O! Słyszę! to cudowne, gra jak sprzęt za dwa razy więcej. Nie dziwota, że kable, podkładki, nakładki dostają zer, a przypadkowy wynalazca szanowanym producentem rekwizytów audio :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

vasa

Ponieważ sam dla siebie opracowałem metodologię wielokrotnego sprawdzania czy prawdą jest że coś słyszę i nie występuje efekt sugestii lub autosugestii to efekt jest taki że nie słyszę tak wielu rzeczy że strach się odezwać :(
Jeszcze to nie jest poziom trójwymiarowego Pawła ale bliżej mi do niego niż do luminarzy audio.
A pan Pacuła to już takie rzeczy słyszy że mój pies to przy nim uszy po sobie kładzie.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

vasa

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

frywolny trucht

Zarówno tuby, które zmajstrowałeś, jak i Tannoye, które posiadasz- są dość nieczułe i to może być powód.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

vasa

Cytat: frywolny trucht w Październik 21, 2015, 16:35
Zarówno tuby, które zmajstrowałeś, jak i Tannoye, które posiadasz- są dość nieczułe i to może być powód.
Tak.
To może być powodem, ale niekoniecznie.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

frywolny trucht

Zawsze się mówi o uleganiu autosugestii w stosunku do kogoś, kto usłyszał różnicę. Czy to znaczy, że nie można sobie zasugerować, że się nic nie słyszy?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

vasa

Cytat: frywolny trucht w Październik 21, 2015, 16:44
Zawsze się mówi o uleganiu autosugestii w stosunku do kogoś, kto usłyszał różnicę. Czy to znaczy, że nie można sobie zasugerować, że się nic nie słyszy?
Nie, tego sobie nie można zasugerować :)
Ale podoba mi się Twój sposób myślenia [emoji14]
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Melepeta

Mam dwie HOLFI i nie zamierzam z nich rezygnować. Nie będę też nikogo na siłę przekonywał, że to działa.
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

gratefullde

Czasami nie jest ważny wpływ na brzmienie (to możemy sobie w głowie wykreować),  ważny jest wygląd i to wystarczy.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

vasa

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

gratefullde

Cytat: vasa w Październik 21, 2015, 20:19
Cytat: gratefullde w Październik 21, 2015, 20:14ważny jest wygląd i to wystarczy.
No pewnie.


6kzł
Każdy ma prawo do swojej estetyki, nic mi do tego.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

wojtek41


gratefullde

To jest oczywiste przegięcie ale jak są chętni?
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Keef98

Ostatnio z koleżanką się zastanawiałam, czy gdyby ładowano do audio światłowody, to czy ludzie buliliby za to samo 2 razy więcej.
Doszłyśmy do wniosku, że tak i mamy pomysł na biznes ;)

Wireless

Cytat: vasa w Październik 21, 2015, 20:19
Cytat: gratefullde w Październik 21, 2015, 20:14ważny jest wygląd i to wystarczy.
No pewnie.


6kzł

A ja coś takiego w MM widziałem za jakieś 10pln ... to 5990 za nalepkę ?!?!?!?
Pozdrawiam, Wireless

Wireless

Cytat: Keef98 w Październik 21, 2015, 20:31
Ostatnio z koleżanką się zastanawiałam, czy gdyby ładnowano do audio świagtłowody, to czy ludzie buliliby za to samo 2 razy więcej.
Doszłyśmy do wniosku, że tak i mamy pomysł na biznes ;)

Tylko musicie jeszcze owe świagtłowody wynależć ... ;)
Pozdrawiam, Wireless

Keef98

Poprawiłam już literówkę.
Piszę z telefonu :P
Cytat: wireless w Październik 21, 2015, 20:32
Cytat: vasa w Październik 21, 2015, 20:19
Cytat: gratefullde w Październik 21, 2015, 20:14ważny jest wygląd i to wystarczy.
No pewnie.


6kzł

A ja coś takiego w MM widziałem za jakieś 10pln ... to 5990 za nalepkę ?!?!?!?
I złoty kolor. Myślałam, że to kobiety lubią biżuterię i świecidełka ;)

wojtek41

Cytat: wireless w Październik 21, 2015, 20:32to 5990 za nalepkę ?!?!?!?
Nie. To jest platny test na inteligencje  ;D

Keef98

Mensa jest tańsza, nie pamiętam dokładnie, chcą albo 100, albo 50. ;)

vasa

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

frywolny trucht

Ale jakie bicie piany: http://hifijaity.pl/sulek-audio/ Cytaty z audiostereo, wypowiada się Tomasz C. i nawet Darek :)
Wszystkie produkty kosztują 5 lub 6 tys. Nie prościej dać jedną cenę? Mniej do pamiętania.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93