Wzmacniacz do 1500-2000zł

Zaczęty przez TheKamil921, Czerwiec 25, 2016, 19:23

Poprzedni wątek - Następny wątek

arturrogo

Tylko gdzie szukać UGODY ?!
Denon AVR-X1600, KEFQ7, Audio Technika LP5X +  AT 150 MLX , Pioneer BDP450

Piterski

Ugode podaje jako przykład bo widziałem, że dawała sobie radę z trudnymi do napędzenia kolumnami gdzie inne wzmacniacza nie dawały rady.
Czasem są na allegro, ostatnio kupił taką znajomy mojego kolegi.
Nie pytałem go jeszcze o wrażenia. O Ugodzie jest też cały watek na AS.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

arturrogo

Denon AVR 4306 wraca do sprzedawcy, nie zachwycił mimo kalibracji mikrofonem i późniejszej korekcji manualnej przez mnie. Teraz zakupiłem Amplituner Pioneer SC LX71. Jeżeli tym nie trafię podejmę ostatnią próbę, będzie to DENON AVR 1910 najwyższy model z serii, którą obecnie użytkuję od wielu lat (model 1610 jest bezkonkurencyjny).
Denon AVR-X1600, KEFQ7, Audio Technika LP5X +  AT 150 MLX , Pioneer BDP450

dyletant

Przypomina to walkę z wiatrakami... po korekcji dźwięk zapewne zostanie skompresowany a góra potnie uszy. Z podobnymi kefami iQ5 z amplitunerów to sprawdził się HK AVR 247. Trochę słodko, nie tnie uszu, dół całkiem do przyjęcia.

Może warto spróbować a Atollem in100? ... lub sprzedać Kefy :'(

elem

Cytat: arturrogo w Marzec 01, 2017, 00:12ampli słucham w trybie stereo, dźwięk głośników ustawiony przy użyciu mikrofonu - automatycznie. I tak jak pisałem trudno jest znaleźć różni9ce między moim starym Denonem a NAD

hmm,  a nie możesz tak na ucho ustawić, bez kalibracji mikrofonem?

Na pewno odpowiednio podłączone głośniki ( faza, przeciwfaza) ?
Bas, który słychać tylko z boku lub daleko pod ścianą, to może być rozjechana faza.
NAD, którego miałeś powinien grać o wiele lepiej od tych amplitunerów.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

jajacek1410

Cytat: elem w Marzec 13, 2017, 22:09NAD, którego miałeś powinien grać o wiele lepiej od tych amplitunerów.
To fakt, rzeczywiście mocno podejrzana sprawa.

>arturrogo
Szukasz w amplitunerach KD, kierując się pewnie jakimiś opiniami z netu. Warto do nich podchodzić z rezerwą. O Denonie, który ci nie podpasował piszą, że ma 150 W na kanał, 7 kanałów, czyli oddaje ponad 1kW, przy poborze 650 W. Perpetum mobile do kwadratu.
Szukasz wzmacniacza stereo do 2000 zł, a w amplitunerach za 1500 wartość sekcji stereo wynosi pewnie 300-500 zł. To jak to ma zagrać?
Uważam, że do odtwarzania stereo nie ma co się pchać w ampli KD .  Zostaw sobie tego swojego Denona do filmów, a do stereo kup porządny wzmacniacz.
Jaki? Może taki jak niżej.
   U znajomego robiliśmy krzyżowe testy kolumn i wzmacniaczy. Moje KEF iQ9 fabryczne i Yaqin 100B oraz kolegi KEFiQ9 po tuningu zwrotnicy i wzmacniacz Cambridge Azur 840A. Wzmacniacze wypadły bardzo podobnie. Gdybym nie miał Yaqina to z Cambridge'a byłbym zadowolony. Rzuć okiem:
http://allegro.pl/cambridge-audio-azur-840a-v2-0-i6741257810.html#thumb/1
Cena przekracza, niestety, Twój budżet, ale uważam, że warto. Solidnie zbudowany. Wejścia XLR.


ps.  Do Szanownej Moderacji.
Wątki nam się zdublowały. Mamy "Kef a sprawa polska" i ten o wzmacniaczu do Kef a właśnie.
Może dałoby się je jakoś sprytnie połączyć? Mielibyśmy szerszy i rozwojowy wątek p KEFie.
Dziękuje za uwagę :)

KEF iQ9, Yaqin 100b, Primare cd21, P-J Perspective, Goldring 1012, P-J Tube Box SEII, Kimber 4TC, 8TC, Audiomica Beryl, QED Siver Spiral, NEEL 7ES, listwa Tomanek

jajacek1410

#206
Cytat: arturrogo w Marzec 01, 2017, 10:08(kable dostałem z KEFami zapomniałem nazwy ale wyglądają na poważnie dobre dosyć grube i profesjonalnie fabrycznie wykonane)
A te kable, to właściwie jakie? Jeśli dołożyli gratis, to to jakieś badziewie może być. Nie ma napisów? Widać z czego żyły są zrobione? Miedź, czy srebrzanka? Jeśli tanie srebro to będzie porażka -obetnie bas i przejaskrawi górę.
Nie oszukujmy się - kable drastycznie charakteru dźwięku nie zmienią, ale lekko skorygują. Jeśli chcesz trochę basu dołożyć, to u mnie sprawdza się Kimber 4TC ( tanio nie jest).

    A tak właściwie, po tych wszystkich poradach , wracam do pierwotnej tezy - KEFy  do muzyki, której słuchasz (rock, pop, elektronika) się  nie nadają.  Głośnik uni-Q to aluminiowa kopułka i duży średniotonowiec z membraną pokryta tytanem. Kolumny znakomicie oddają wokale, blachy perkusji, saksofon, trąbkę itp. ale juz z gitarą basową czy podwójną stopą perkusji jest słabo. Znam ograniczenia tych kolumn i trwam przy nich, bo bardziej uniwersalnych z jednocześnie KEFową precyzją średnicy nie znalazłem ( wiem , ze są, ale nie chce mi się szukać, kiedyś może spróbuję z subem). Sytuacja wygląda tak, że klasyki, jazzu i innych popierdółek  słucham na zestawie podstawowym,  Behemotha w pracy, a My Dying Bride w samochodzie. I już.
KEF iQ9, Yaqin 100b, Primare cd21, P-J Perspective, Goldring 1012, P-J Tube Box SEII, Kimber 4TC, 8TC, Audiomica Beryl, QED Siver Spiral, NEEL 7ES, listwa Tomanek

pan-troglodytes

Chciałem zapytać co kalibruje ów mikrofon do kalibracji? Wprowadza toto jakieś przesunięcia fazowe w dźwięku, opóźnienia czy po prostu tnie/wyostrza poszczególne fragmenty pasma akustycznego? Czy jest sens używania takiego systemu bez pomiarów akustycznych pomieszczenia?

muda44

Cytat: arturrogo w Luty 28, 2017, 23:24
Koledzy dzisiaj przyszedł !!!! NAD 356BEE + DAC CAMBRIDGE AUDIO DACMAGIC 100.
Podłączyłem pod KEF Q7, słucham, słucham i cóż d.... nie urywa w porównaniu z moim starym denonem AVR1610. zmiana kabli na NAD słucham, zmiana kabli na  Denona i tak z sześć razy (w sumie 3 h zabawy). Za bazę  przyjąłem Santana "the best" nagraną w SACD i Alan Persons Projekt "I robot" nagraną  w Audi DVD.
Uwierzcie mi zamykałem oczy by bardziej skupić się na dźwięku i w zasadzie nie wiem czy to psychologia ale może ciut lepiej NAD ale to tyko dlatego chyba że wiedziałem co w tej chwili jest podpięte pod głośniki. NAD wylądował w pudełku i idzie do zwrotu. Czekają mnie kolejne poszukiwania ale co teraz ????? Pomo0cy !!!!



Jeżeli nowy to NADC356 zaczyna poprawnie grac mniej więcej po tygodniu wygrzewania .
Fabrycznie model C356BEE gra według mnie okropnie i ciężko go wpasować w systemy .
Znowu po modyfikacji to zupełnie inny świat .
U mnie zastąpił takie wzmacniacze jak ( przykładowo i mniej wiecej w tej kolejności ) modyfikowany Yaqin MC-100B , Ugoda , Xindak A600P , Krell S300i , Stello Ai500 , Calyx CTI , NAIM SUPERNAIT , Denon PMA2020AE .
Było jeszcze kilka innych .
Mając C356BEE z modem na próbę miałem jeszcze Marantza PM 11S3 i Lebena CS300F .
NAD został .
W końcu się wkurzyłem i kupiłem Gryphona Atillę i w końcu ten wzmacniacz wyparł NADa z mojego systemu chociaż nie do końca jestem zadowolony z tego czy warto mrozić tyle pieniędzy za taką różnicę .
Uważam że modyfikowany C356BEE zasługuje na dobre ( czyli i drogie ) towarzystwo i jak najlepsze kolumny .
Niestety nie jest to model którym można się pochwalić na forach ( w sensie że dużo dałem i mam logo uznanej firmy )

Kolega z pracy uparł się na wspominanego Denona PMA 720AE . Pisał o tym nawet w wątku na AS.
Gra teraz na C350 .
C350 nawet fabryczny jest ciekawym wzmacniaczem . Trzeba być też świadomym że wzmacniacze NAD grają zupełnie inaczej w zależności od modelu .
C350 zagra dociążonym brzmieniem z rozmachem ( dobry do słabszej elektroniki , kolumn lub słabej akustyki ) . C352 to taki rockowy pazur ( kolumny i akustyka nie może być zbyt żywa ).
C326BEE fajnie podbity basik itd .
Ale zalety ich wszystkich plus dużo więcej ma do zaoferowania dopiero C356BEE  z modem .
Im lepsza reszta , tym bardziej pokaże na co go stać .

Szkoda że zaprzestano jego produkcji . Sam poważnie rozważam zakup takiego nowego i gdzieś wsadzić niech czeka .
W końcu za tyle to się kupuje przyzwoitej klasy interkonekty ;)