Parada starych odbiorników radiowych

Zaczęty przez frywolny trucht, Wrzesień 04, 2014, 21:16

Poprzedni wątek - Następny wątek

Mikut1982


Mikut1982


Mikut1982

Wada raczej nie.  Zobaczę jak przyjdzie drugie czy tam też jest tak samo.  Ale chciałbym aby było wszystko z drugim w porządku. 

spalon

Cytat: Mikut1982 w Październik 02, 2019, 10:13
Bym zapomniał.   Tutaj radio Graetz Fantasia.  To radyjko zadziwia mimo że ma moc tylko 3,3w.  Jak sie rozkreci , bo musi sie troszkę rozgrzać to napędzi nawet saby 1300 profesional..  radyjko jest uniwersalne.   Beovox ht 500.  Beovox ht 1500 i saby grają pod nim wysmienicie.  500tki mają lepszą górę niż ht 1500 może to być spowodowane tym że dawno nie grały.. a saby pod radyjkiem mają naprawdę potężny dół.  Gitara,  skrzypce brzmią jak dla mnie przepięknie.   Szkoda że  ja nie potrafie wam tego opisać. 
Mnie również zaskoczyło pełnym i potężnym brzmieniem , nie spodziewałem się że to radio napędza tak te głośniki a do tego zupełnie inna prezentacja sceny muzycznej niż do tej pory z innych odbiorników radiowych a mianowicie scena nie tylko rozciąga się na szerokość ale również na wysokość tak jak by pokój w którym słuchaliśmy miał wyżej sufit i niżej podłogę niż faktycznie - oczywiście to moje odczucia

Mikut1982

Przyszedł drugi beo.

Mikut1982

Ten z prawej przyjechał z de i jest w pieknym drewnie   ten z lewej jest z olx i nie widzi mi się..mial grać, być w dobrym stanie.  A tu linka zerwana od fm, od am w ogóle nie ma.  Gra ale jeden jest troszke zniekształcony.  Przynajmniej wiem że one już tak graja, zupełnie inaczej niż all transistor.   

Mikut1982

#156
Rudy-102  czy twój beomaster all transistor.   Chodzi mi o siłe sygnału. Samo radio jak włączysz przypuśćmy volume na 40%.   To jak potem przełączysz na gramofon lub inne źródło dźwięku to czy gra tak samo głośno.   Czy jest jakaś róznica. Sprawdzałaś to?

Mikut1982

Pytanko.  Te dwa kondendatory te duze 800 uF 25V  są podlaczene pod koncówki mocy...czy one maja znaczenie na brzmienie radia?   Czy po ich wymianie radio może zagrać lepiej.   Jesli tak to na jakie zmienić?

Mikut1982

Bo odpowiedziałem sie że maja wplyw na granie..  mogą poprawiać brzmienie.

Mikut1982

Znajomy polecił jamicon.  Sa 820uF 25v  4,20zł.. robi radia, nawet beomaster i twierdzi że ma to wpływ na jakość.   

wiki

Ja się nie znam, ale to chyba słabe kondensatory są....
Weź jakieś Nichikony, Elny, Panasonici, ale nie Jamicony...
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

Cytat: Mikut1982 w Październik 25, 2019, 16:58Pytanko.  Te dwa kondendatory te duze 800 uF 25V  są podlaczene pod koncówki mocy...czy one maja znaczenie na brzmienie radia?   Czy po ich wymianie radio może zagrać lepiej.   Jesli tak to na jakie zmienić?
Jeżeli to główne zasilające to jak najbardziej.
Ale one są w sekcji tunera czy wzmacniacza?
To tuner czy amplituner?
No i schemat, żeby zobaczyć gdzie są.
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Pboczek

Cacuszka te Twoje beomastery, chciałoby się posłuchać  :).
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Mikut1982


Mikut1982


Mikut1982

Schemat. Ja sie nieznam.  Dajcie znać w jakiej sekcji są. 

wiki

To są kondensatory na wyjściu wzmacniacza mocy na głośniki, pewnie zasilanie niesymetryczne.
Czym lepsze tym lepszy dźwięk.
Ale co tam dać?
Tu masz dobre kondensatory do zasilania, ale czy się w tym miejscu sprawdzą, nie wiem.
http://www.sklep.mundorf.com.pl/mundorf-m-lytic-ag-mlgo-1000-uf-100v-p-672.html

A może takie:
http://www.sklep.mundorf.com.pl/mundorf-ecap-63-vdc-raw-kondensator-680-00-uf-p-340.html
Nic Ci konkretnie nie poradzę, jak nie spróbujesz to nie wiadomo co.
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

rudy-102

Cytat: Mikut1982 w Październik 11, 2019, 06:44
Rudy-102  czy twój beomaster all transistor.   Chodzi mi o siłe sygnału. Samo radio jak włączysz przypuśćmy volume na 40%.   To jak potem przełączysz na gramofon lub inne źródło dźwięku to czy gra tak samo głośno.   Czy jest jakaś róznica. Sprawdzałaś to?
Sorry. Dopiero teraz przeczytałem Twój wpis. Dawno nie podłączałem go do zewnętrznego źródła, ale jeśli dobrze pamiętam to z radia gra głośniej. Podpiętego mam tylko cedeka. Z gramofonu nigdy nie testowałem bo radio stoi teraz w pracowni, a to nie klimat dla gramofonu. Popołudniu muszę iść do biura to sprawdzę czy dobrze pamiętałem z tą głośnością.

rudy-102

Cytat: Mikut1982 w Październik 25, 2019, 19:43
Znajomy polecił jamicon.  Sa 820uF 25v  4,20zł.. robi radia, nawet beomaster i twierdzi że ma to wpływ na jakość.   
Ja bym wziął te:
https://www.hificollective.co.uk/catalog/5046

Mikut1982

Już nie sprawdze, radio zmieniło właściciela.   

Mikut1982

Ciekawi mnie w jakim stopniu poprawiło by to jakość...  poszukam  może trafi sie jeszcze jakaś okazja i wtedy zmienie kondy.  Wizualnie all transistor jest ładniejszy od zwyklego beo 900..  wszystkie napisy ma z tyłu szybki wiec nic sie nie wytrze.  Troche żałuje że sprzedałem.  Ale czasem tak trzeba... ogólnie musze zrobić miejsce na to wszystko bo nie mam gdzie tego trzymać.

Piterski

Cytat: Mikut1982 w Listopad 07, 2019, 10:30Ale czasem tak trzeba... ogólnie musze zrobić miejsce na to wszystko bo nie mam gdzie tego trzymać.
Nie zapędzaj się w zbieractwo bo z wiekiem się to pogłębia. Jak już sprzedajesz to sprzedawaj tak, by Twoja praca była uczciwie wyceniona. Jak sam widzisz masz kontakt z ludźmi zamożnymi, dla których taki wydatek to nie problem, a maja coś wyjątkowego. Za takie rzeczy się po prostu płaci.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Mikut1982

Nie każdy to rozumie..   ile roboczo godzin spędzam przy tym nawet nie licze... teraz mam mało czasu, no i kaski... ale na nowy rok mam.plany..  kupic coś fajnego z de, bo u nas nie ma niektórych rzeczy a jak są, to bardzo drogie.  Chciałabym kupic, odnowić i schować zapakowane do piwnicy.. poczekać aż mabierze jeszcze wiekszej wartości..
Ps.. wkoncu jedzie do mnie radio saba,  ale zależy mi bardziej na przewodnikach z radia.. tylko nie wiem czy są sprawne. No i w jakim są stanie.

Mikut1982

Klocek dotarł.. radio jest ogromne. Uszkodzone w transporcie.