Ortofon Cadenza Black

Zaczęty przez kangie, Czerwiec 05, 2015, 23:09

Poprzedni wątek - Następny wątek

vasa



Cytat: kazan w Czerwiec 18, 2018, 18:02popełni crash tip  ::)

Jezus Maria Józef, zamykam się[emoji30]

[emoji377]🥃

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Piterski

Dzisiaj żonka wybrała się na spotkanie autorskie a ja korzystając z okazji zapuściłem poniższą płytkę.

Pokrótce powiem tak... rozumiem co Kangie miał na myśli pisząc o grze tej wkładki i tym bardziej nie rozumiem złej opinii o niej jaką miał Masza.


... żona już wróciła więc koniec słuchania  :-[
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Old Man Kensey

Nie martw się, moja Małżonka też tej płyty nie lubi  :-\
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Alauda 6C4C SET + NuPrime AC-4 + Zu Audio Omen

Piterski

Cytat: Old Man Kensey w Czerwiec 19, 2018, 07:52
Nie martw się, moja Małżonka też tej płyty nie lubi  :-\

Moja woli Rokowe brzmienia za którymi znowu ja nie przepadam.

Dziś będzie okazja jeszcze raz tej płyty posłuchać i mimo, że nic wczoraj nie piłem i nie paliłem, no zero dopalaczy ;D to realizm i poczucie obecności tam i teraz był tak silny, że aż mi ciarki chodziły po plecach.

Ja biorę na to poprawkę, że potrzebuje kilka dni na akomodację ale .... no zobaczymy jak to będzie wyglądało dalej.

Mariuszu mam prośbę wstaw mi taką ładną tabelkę masy efektywnej ramienia i koszyka i wypadkową rezonansu dla Candeza Black. Coś podobnego jak zrobiłeś dla Rohmana
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

vasa

Cytat: Piterski w Czerwiec 19, 2018, 08:33Mariuszu mam prośbę wstaw mi taką ładną tabelkę masy efektywnej ramienia i koszyka i wypadkową rezonansu dla Candeza Black. Coś podobnego jak zrobiłeś dla Rohmana
O takie coś chodzi?
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Piterski

Dzięki, tak dokładnie coś takiego. jeśli prawidłowo interpretuje wykres to koszyk o wadzę 6 gram jest prawdopodobnie za lekki dla Candenzy, a taki o wadze 17 mieści się w zalecanym zakresie.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Piterski

Dupa nic już z tego cholerstwa nie kumam  ???

Cytat: kangie w Maj 08, 2015, 12:38
Ramię ma 9 i 5/16 cala długości i masę efektywną na poziomie ok. 16-17g.

A przecież w którymś wątku Kangie pisał, że mu oryginalny 6g headshell idealnie pasuje do tej wkładki.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

rudy-102

Cytat: vasa w Czerwiec 19, 2018, 10:20O takie coś chodzi?
Vasa. Załóż może wątek z tym kalkulatorem z którego korzystasz. Najlepiej zamknięty, żeby się nie zamąciło i podwieszony żeby był zawsze na górze. Np. w tym dziale: https://audiomaniacy.pl/index.php?board=36.0

vasa

Cytat: Piterski w Czerwiec 19, 2018, 10:26jeśli prawidłowo interpretuje wykres to koszyk o wadzę 6 gram jest prawdopodobnie za lekki dla Candenzy, a taki o wadze 17 mieści się w zalecanym zakresie.
Chyba jednak odwrotnie. Pamiętaj że pod uwagę trzeba brać masę zastępczą całego ramienia a nie tylko headshella. Czyli do masy główki trzeba dodać parę gram. (nie wiem ile) Ale 17+np 4 to już trochę dużo a 6+te przykładowe 4 pasuje doskonale.
Zresztą przy cenie tej wkładki sensowne byłoby kupienie lub pożyczenie (Miniabyr chyba ma) programu Feickerta. Nie dość że określi rezonans to jeszcze pozwoli prawidłowo ustawić azymut a to jest kluczowe przy kalibracji Cadenzy.
Swoją drogą jak Masza wywalił ją do kosza to byłem w szoku. Nie napisał nigdy dlaczego jej nie zaakceptował ale najwyraźniej jego preferencje dźwiękowe są skrajnie rożne od moich. Widzę że Ty masz raczej dobre wrażenia. Jak już sobie poradzisz z ustawieniem i osłuchasz się to dobrze byłoby podłączyć kilka innych preampów do niej. W mojej ocenie to jest naprawdę "state of the art" wśród wkładek. Gratuluję :)
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

dino

Ciekawa dyskusja tutaj:
https://www.vinylengine.com/turntable_forum/viewtopic.php?f=18&t=48848

Po długich i ciężkich ... wyliczyli, ze ramię ma masę efektywną 7g + masa headshella.
W zestawie z oryginalnym headshelem ma 14.5g.
Mariuszu jest tam ciekawy wzór na liczenie masy efektywnej - wrzuć go misczu do excela jak się będziesz wilczurami nudził w Buku.

vasa

Cytat: dino w Czerwiec 19, 2018, 12:43jest tam ciekawy wzór na liczenie masy efektywnej
Popaczę.
Ale tak, generalnie to najłatwiej jest zdjąć przeciwwagę i wkładkę i zmierzyć (zważyć) nacisk rury z główką. To dość dobre przybliżenie.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

dino

Cytat: vasa w Czerwiec 19, 2018, 13:08
Cytat: dino w Czerwiec 19, 2018, 12:43jest tam ciekawy wzór na liczenie masy efektywnej
Popaczę.
Ale tak, generalnie to najłatwiej jest zdjąć przeciwwagę i wkładkę i zmierzyć (zważyć) nacisk rury z główką. To dość dobre przybliżenie.

Biorą pod uwagę położenie igły:

"The correct equation for effective mass of shell as seen from stylus point:
weight x (location of shell from pivot^2/effective arm length^2)"

vasa

Cytat: dino w Czerwiec 19, 2018, 13:27Biorą pod uwagę położenie igły
Owszem.
Chociaż nie wiem czy różnica 10% w masie ramienia coś zmienia.
Z drugiej strony pewnie podatność podawana przez producenta wkładek jest dość orientacyjna więc te wszystkie rachunki to raczej szacunki.
Jedyne dokładne rozwiązanie to Feickert. Tym bardziej że jak wkładka kosztuje 10k to zbrodnią jest traktowanie jej jakimiś przybliżeniem.
Gramofon jest świetny, ramię rewelacyjne. Nie ma co bawić się w zgadywanki tylko trzeba zmierzyć.*

*Tym bardziej jak ktoś kable słyszy :P
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

malg

wzorów w necie co nie miara, wszystkie przybliżone
poniżej jeszcze jeden - w miare dokładny
Vasa ma rację ze:
Cytat: vasa w Czerwiec 19, 2018, 13:57
Chociaż nie wiem czy różnica 10% w masie ramienia coś zmienia.

Cytat: vasa w Czerwiec 19, 2018, 13:57
Z drugiej strony pewnie podatność podawana przez producenta wkładek jest dość orientacyjna więc te wszystkie rachunki to raczej szacunki

cdt

Cytat: Piterski w Czerwiec 18, 2018, 23:45rozumiem złej opinii o niej jaką miał Masza.
Widocznie z jego ramieniem się nie zgrała . Oczekiwał dużo większego przyrostu w porównaniu do DL 103R . Przynajmniej takiego jak różnica ceny ;D .

Piterski

No jeszcze trochę zabawy jest przede mną ale może się okazać że to jest taka wkładka na której można poprzestać dalsze poszukiwania.
Wczoraj u mnie pokazała moc  :o, niedługo mam nadzieje mieć z powrotem Luxmana to może być jeszcze ciekawiej.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

vasa



Cytat: cdt w Czerwiec 19, 2018, 17:08
Cytat: Piterski w Czerwiec 18, 2018, 23:45rozumiem złej opinii o niej jaką miał Masza.
Widocznie z jego ramieniem się nie zgrała . Oczekiwał dużo większego przyrostu w porównaniu do DL 103R . Przynajmniej takiego jak różnica ceny ;D .

Różnica pomiędzy Denonem i Cadenzą to przepaść. A nie wierzę że taki stary wróbel jak Masza nie poradził sobie z okiełznaniem jej.
Masza jest pierwszą i jedyną osobą która tak jednoznacznie i negatywnie oceniła tą wkładkę.

[emoji377]🥃

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Piterski

Sprawdziłem rezonans na płycie testowej. Idealnie 9Hz.
Gorzej z Rohmanem bo zdecydowanie za wysoko i to powyżej 11Hz. Trzeba mu koniecznie dać cięższy headshell.
Odbiorę jutro auto z naprawy to postaram się go przywieść.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

dino

Cytat: vasa w Czerwiec 19, 2018, 17:17Różnica pomiędzy Denonem i Cadenzą to przepaść.

Pamiętaj o "repertuarze odsłuchowym" - są płyty, na których Cadenza już tak nie odskoczy a nawet może zamordować szczegółami. I to tymi niemiłymi. DL103 ma swoja sygnaturę i niektórym się to podoba.
Słuchaliśmy Bergmanna z tangencjonalnym ramieniem - brzmiał jak bardzo dobre źródło cyfrowe. Połóż na niego Dire Straits i .....

cdt

Cytat: dino w Czerwiec 19, 2018, 22:50brzmiał jak bardzo dobre źródło cyfrowe.
No to Vase ,, zamordowałeś ,, tą cyfrowością ;D

vasa

Cytat: dino w Czerwiec 19, 2018, 22:50Pamiętaj o "repertuarze odsłuchowym" - są płyty, na których Cadenza już tak nie odskoczy
Prawda.
Ale przecież Piterski to nie jest początkujący maniak.
A ja, jak chyba każdy, mierzę swoją miarą. A w tym przypadku swoim repertuarem.
Denon to fajna Octavia za przystępną cenę. Natomiast Cadenza to jednak Porshe jest ;D choć w korku nie odskoczy a nawet wkurza wyrywnoscią.
Cytat: cdt w Czerwiec 19, 2018, 22:55No to Vase ,, zamordowałeś ,, tą cyfrowością
Bez przesady. Ja, co prawda, muzykę mam głównie na winylu ale dobrą cyfrę też docenię.
Ja mam kłopot poznawczy z kablami, wtyczkami i takimi innymi złotymi bezpiecznikami :P
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

dino

Cytat: cdt w Czerwiec 19, 2018, 22:55No to Vase ,, zamordowałeś ,, tą cyfrowością ;D

Był, słyszał i żyje  ;D
Ale ciekawe doświadczenie bo kiedyś słuchałem po Bergmanie gramofonu SME w tych samych warunkach i ...analog się nagle odezwał.
Dla mnie to był strasznie bezduszny klocek.

dino

Cytat: vasa w Czerwiec 19, 2018, 23:02Ale przecież Piterski to nie jest początkujący maniak.

Nie jego miałem na myśli (chociaż ustawia wkładki na Dire Straits)  :P
Przypominają mi się moje eksperymenty z płyta Susan Vega  :-[

cdt

W każdym razie przez Was  majstrowałem dziś przy swoich headshellach . Royal N dostał cięższy i gra jak by lepiej . Teraz muszę dokupić dodatkowy ciężarek do przeciwwagi bo ledwo się dało ustawić .

Piterski

Cytat: dino w Czerwiec 19, 2018, 23:06chociaż ustawia wkładki na Dire Straits
A skąd taki wniosek :o
Akurat tego albumu sobie słuchałem jak i kilku innych płyt.

Ja się nie nastawiam na system z dwoma ramionami i innymi wkładkami dla rożnej muzyki.
Ja wolę jedną ale do wszystkiego co słucham.

Tak się fajnie złożyło, że dostałem do posłuchania tę Candenzę, a w tym samym czasie trafił mi się Rohmanek, którego kupiłem no i mam zabawę, a przy okazji coś tam naskrobię.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.