Shape of Sound - czy to dobry krok?

Zaczęty przez octagon, Styczeń 21, 2016, 20:54

Poprzedni wątek - Następny wątek

octagon

Słuchajcie, moglibyście trochę rozwinąć temat traf? Powtarzając się, tematu praktycznie nie ogarniam. W przypadku AT OC9 III to trafa jakie powinny mieć parametry? Czy do każdej wkładki potrzebne są inne trafa?

Jakub

Cytat: octagon w Styczeń 22, 2016, 12:15
Słuchajcie, moglibyście trochę rozwinąć temat traf? Powtarzając się, tematu praktycznie nie ogarniam. W przypadku AT OC9 III to trafa jakie powinny mieć parametry? Czy do każdej wkładki potrzebne są inne trafa?
http://audiomaniacy.pl/index.php?topic=434.0

ahaja

W fontku zmień ramię - to na początek, jeśli chcesz mieć ten napęd.
Najprościej Jelco 12'' - SA750L (LB). A jak biletów dość to SME3012.

Jak nie za zbytnio to wymień gramofon.
Jestem podobnego zdania co Tomek_pianista w kwestii Linna czy Thorensa.

ATOC9 - III bardzo podatna wkładka nie gra tak dobrze jak II. Ale można ją powiesić na leciutkich ramionach.

Jak już będziesz miał porządne ramię to kup Ortofona. Co to po prostu gra muzykę. ;-)

frywolny trucht

Ja z kolei wiem że Andrzej kombinowal - zanim zrobil swoje- z paroma ramionami i z tym jego jest synergia. Tak to bylo przez lata doskonalone. Jak rezygnowac z ramienia to i lepiej szukać innego gramofonu.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

http://www.muarah.pl/ dobre po polskie. Nie jakies Kuzmy czy inne Thorensy
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Jakub

Cytat: frywolny trucht w Styczeń 22, 2016, 13:13
http://www.muarah.pl/ dobre po polskie. Nie jakies Kuzmy czy inne Thorensy

Czytałeś instrukcję od tego gramofonu? Włożenie wtyczki do gniazdka poprzedza 19 czynności instalacyjnych :)

ahaja

Jestem również za naszym polskim. Przy założeniu, że to nie 'nadmuszka'. ;-)
Poruszamy się w opcji open - bo ten przykład już do tego aspiruje - czy stąpamy po ziemi?

https://plus.google.com/photos/115453839954675028762/albums/6240310788737350017/6240310796435893634?pid=6240310796435893634&oid=115453839954675028762  połowa ceny Muaraha. Z ramieniem, na które można założyć każdą wkładkę.
Stan sklepowy. Przy odsprzedaży dostajesz 100-150% ceny zakupu. ;-)

Jakub




vasa

Ładny ten Thorens z jeszcze ładniejszym ramieniem :) Tylko że Octagon nie określił budżetu.
Taki Thorens z MM-ką będzie grał lepiej lub nie, bo go wkładka ograniczy. Ramię w AdFontes jest upierdliwe w kalibracji ale jak już się uda to ją za łeb trzyma. Tak czy inaczej wąskim gardłem wydaje się być wkładka. LAR pociągnie MC LO ale spodnie spadają dopiero po dodaniu trafa. Natomiast zgadzam się z Ahają że Ortofon jest pierwszym wyborem w przypadku wkładki.
Dodatkowo, po zakupie wkładki i traf zostają one w systemie kiedy dojdzie do wymiany ramienia czy napędu i wtedy znów może być lepiej :D
Jakub już podał wątek o trafach to napiszę tylko skrót:
- trafa produkują wyspecjalizowane firmy. Np. Sowter lub Lowther.
- trafo trzeba dobrać do wkładki (lub odwrotnie) tak jak dobieramy podatność wkładki do ramienia tyle że nie mechanicznie a elektrycznie.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

pelot

Cytat: ahaja w Styczeń 22, 2016, 13:47
Nie wiem dlaczego ...
Może teraz: https://lh3.googleusercontent.com/-O16qjbaQpuc/VpoJm1WYrYI/AAAAAAAAJbs/9MiI3giL-kM/s640-Ic42/DSC07888.JPG
To był gramofon moich marzeń , szukałem go  na naszych aukcjach kilka lat , Ahaja czy to może twój.

gratefullde

Mój też. Miałem jednego na oku kilka lat temu za ok 4 koła z ramieniem SME. Nie kupiłem, żałuję do dzisiaj. A miałem wtedy 318, a potem kupiłem Ad Fontesa.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

ahaja

Pelot
Nie mój, znajomego  ale chwilowo u mnie. Ale cieszy mnie tak samo jakby był mój, bo wiem, że trafił w ręce 'słuchacza' a nie przerzucacza ton klamotów.

Jest w takim stanie, że będzie sesja i wątek, bo tak wypada.
Zerknijcie w jakich cenach chodzą SME3012R ... ;-)

octagon

Cytat: vasa w Styczeń 22, 2016, 17:31Tak czy inaczej wąskim gardłem wydaje się być wkładka. LAR pociągnie MC LO ale spodnie spadają dopiero po dodaniu trafa. Natomiast zgadzam się z Ahają że Ortofon jest pierwszym wyborem w przypadku wkładki.

No to chyba postanowiłem. Dziś słuchałem swego Fontka cały dzień, w końcu dzieci pozwoliły:) W sumie, to ja nie wiem dlaczego wpadł mi do głowy pomysł z wymianą gramofonu. To co mam gra naprawdę dobrze:) Aczkolwiek tak czy inaczej zgadzam się, że wkładka jest obecnie wąskim gardłem.
Moje postanowienie, to MC i trafa. Najpierw wkładka. I teraz wracając do budżetu (nadszarpniętego przez Linn Majik DS), którego, najtańszego, Ortofona MC muszę kupić, aby, najpierw bez traf, usłyszeć zdecydowaną poprawę w stosunku do Goldringa 2500?

octagon

Czy, któraś z tych dwóch byłaby wskazana:

Ortofon MC Rondo Red
Ortofon MC Quintet Bronze

Czy to za nisko?

GregWatson

A może Ortofon MC Quintet Black? Gdyby posłuchać Denona DL-103R a tego Blacka to jest przepaść. Mam DL-103R i testowałem Blacka i on robi wrażenie nawet bez traf (chociaż mam). To jest inwestycja w przyszłość. Dobry wybór a myślę iż będziesz długo zadowolony. Trafa jedynie utwierdzą Cię w przekonaniu iż zrobiłeś dobry zakup. Mam też Goldringa Eroice H to nawet nie ma o czym pisać. Quintet Black - przemyśl.
Trochę tego i trochę tamtego też.

vasa



Cytat: GregWatson w Styczeń 23, 2016, 17:26
A może Ortofon MC Quintet Black? Quintet Black - przemyśl.

Popieram :)
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

octagon

Też o tym myślałem, ale to 3 tyś zł, a słyszałem, ze szykuje się podwyżka na Ortofonie:(

Co do traf, polować na używane Verto czy kombinować z trafami, które wskazał Vasa?

MAC

Przy dzisiejszym kursie $ to siedzieć na tyłku i czekać.
Tez mam parę zakupów do wykonania ale przy tym kursie to paranoja...

vasa



Cytat: masza w Styczeń 23, 2016, 17:56
Przy dzisiejszym kursie $ to siedzieć na tyłku i czekać.

Zanosi się na cztery lata czekania :'(
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

MAC

Cytat: vasa w Styczeń 23, 2016, 18:01Zanosi się na cztery lata czekania :'(

Mam trzy świeżutkie wkładki, pińć wiader lamp... Dam rade przeczekać  ;D
Żywcem mnie nie wezmą  :)

GregWatson

Sprawdzałem wszędzie gdzie się da cenę Ortofona Quintet Black i u nas w kraju jest jeszcze chyba najtaniej. Co do traf to ja złapałem Verto za połowę ceny i jestem zadowolony. Innych nie sprawdzałem więc nie potrafię Ci obiektywnie powiedzieć ale jeśli chodzi o LAR-a to Verto jest wręcz dedykowane do tego pre.
Trochę tego i trochę tamtego też.

MAC

Cena nowego Verto to 850 Euro a cena dwóch traf LL1931 to 370 Euro a tam w tym Verto więcej niczego nie ma :)

I to jest właśnie

;)

octagon

Verto za połowę ceny to dobra okazja. W innym wypadku zakup samych traf wychodzi jednak taniej. Z obudową bez problemu sobie poradzę:)