W poszukiwaniu CD

Zaczęty przez MAC, Sierpień 28, 2016, 16:49

Poprzedni wątek - Następny wątek

cdt

Jak ktoś lubi ryzyko to bardzo dobra opcją jest TEAC VRDS 10 . Tu też nie będzie co zbierać z PD-50 . Bez modyfikacji

cdt

Cytat: muda44 w Listopad 12, 2017, 11:33Ponoć pierwsze wersje były awaryjne , czytałem o takich 3 mocno nagłośnionych na AS przypadkach i od lat cisza .
Na AS jest opisany mój przypadek .
A to że nie słychać . Albo poprawili albo w co jestem równiez w stanie uwierzyć ludzie o tym nie piszą . A dlaczego . To proste .
Ciężej pózniej sprzedać . Ja jestem troche idealista . I jak cos jest do upy to o tym piszę . Nie żyje z audio to staram się być obiektywny .


muda44

#228
Nie obraź się ale ten PD-50 ze zdjęcia wygląda jakbyś go ze śmietnika wyciągnął .

Przy pewnym poziomie sprzętu nie stawia się CD na CD czy w ogóle " klocków " jeden na drugim . Jeżeli tak wyglądał odsłuch czy porównanie ...
Nie pytam nawet czy próbowałeś różnych sieciówek do niego co ma akurat znaczenie .

Tiaki pojawiające się na rynku to przeważnie wyeksploatowane ZŁOMY .
Padają zębatki które kosztują 450zł a laser do VRDS 10 kosztuje około 400 Euro .

Oczywiście to tylko moje ale jednak poparte wieloletnim doświadczeniem zdanie .

No to zostaje kupić CDP6T , ja też kiedyś CZYTAŁEM że u jednego audiofila w systemie za 400 000zł najlepiej grał CD PHILIPS za 500zł .
U mnie jednak ten Philips zagrał jak CD za kilka stów a Docet Lector nie przemawia do mnie i nie chodzi o brzmienie .

Wielu z moich znajomych ma PD-50 i nikt nie narzeka na jakieś z nimi problemy .
Ja też nie żyję z AUDIO i też wielokrotnie źle pisałem o sprzęcie który według mnie na taką opinię zasługiwał .

bum1234

Cytat: muda44 w Listopad 12, 2017, 11:33
Po to jest mod żeby właśnie urywał :)

Oczywiście mod twojego autorstwa :D

muda44

Nie proponuję modyfikacji które niewiele dają albo nie są tego warte .
Każdy ma wolny wybór , można dołożyć i kupić coś podobnej klasy .

cdt

Cytat: muda44 w Listopad 12, 2017, 12:11Nie obraź się ale ten PD-50 ze zdjęcia wygląda jakbyś go ze śmietnika wyciągnął .
Tak masz racje ale poziom PD-50 to nie jest wysoki poziom i raczej nic mu nie pomoże . A modyfikowanie tego odtwarzacza to tylko wywalanie kasy w błoto . Nigdy się nie zwróci . To bez sensu . Lepiej te pieniądze przeznaczyć na lepszy odtwarzacz .
Chyba nie widziałeś żadnego mojego wpisu krytykującego twoje modyfikacje Nada. Nie ma ich bo nie mam zdania na ten temat . A nie mam bo nie słuchałem . Tym że ciągniesz temat włączyleś mi jednak czerwoną lampkę . Zaczynam dochodzić do wniosku że robisz to tylko z komercyjnego powodu .

rudy-102

Cytat: muda44 w Listopad 12, 2017, 12:11Nie obraź się ale ten PD-50 ze zdjęcia wygląd jakbyś go ze śmietnika wyciągnął
No co Ty?
Normalnie używany sprzęt ma ślady palców, których w świetle pokojowym nie widać ale jak strzelisz fotkę z flashem to wszystko wychodzi. Wystarczy przetrzeć i jest ok.

marekw 76

Cytat: muda44 w Listopad 12, 2017, 12:11Docet Lector nie przemawia do mnie i nie chodzi o brzmienie
Mozesz dopisac co Ci w nim nie pasuje?
Dlaczego nie przemawia do Ciebie?
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

frywolny trucht

#234
Cytat: muda44 w Listopad 12, 2017, 12:11Nie obraź się ale ten PD-50 ze zdjęcia wygląda jakbyś go ze śmietnika wyciągnął .

Po prostu słabe zdjęcia robi ten HTC i Fuji z lampom ;)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

muda44

Cytat: cdt w Listopad 12, 2017, 12:23
Cytat: muda44 w Listopad 12, 2017, 12:11Nie obraź się ale ten PD-50 ze zdjęcia wygląda jakbyś go ze śmietnika wyciągnął .
Tak masz racje ale poziom PD-50 to nie jest wysoki poziom i raczej nic mu nie pomoże . A modyfikowanie tego odtwarzacza to tylko wywalanie kasy w błoto . Nigdy się nie zwróci . To bez sensu . Lepiej te pieniądze przeznaczyć na lepszy odtwarzacz .
Chyba nie widziałeś żadnego mojego wpisu krytykującego twoje modyfikacje Nada. Nie ma ich bo nie mam zdania na ten temat . A nie mam bo nie słuchałem . Tym że ciągniesz temat włączyleś mi jednak czerwoną lampkę . Zaczynam dochodzić do wniosku że robisz to tylko z komercyjnego powodu .


Co w nim jest na niskim poziomie a w stosunku do kilka razy droższych odtwarzaczy ?
To właśnie te nawet kilka razy droższe to ŻART z klienta za co płaci a co dostaje w zamian .

Piszesz że nie czepiasz się modyfikacji bo ich nie znasz a wcześniej że nie warto modyfikować PD-50 bo to wywalenie kasy w błoto .
Więc jak to jest , nie wiesz ale wydajesz opinię ?
A co oznacza wywalenie kasy w błoto ?
To całe hobby to wywalanie kasy w błoto . Ten kto kupił nowego a wspomnianego przez Ciebie CDP6T i sprzedając go za 3000zł zrobił interes życia ?
;)
Patrząc od strony drugiego właściciela niby okazja ale te odtwarzacze mają niskiej jakości napędy i lasery więc jak był dużo używany trzeba się liczyć że zaraz laser będzie do wymiany . Niby nic ale życzę cierpliwości komuś kto będzie takie CD rozbierał .

Piszesz o czerwonej lampce .
Czerwona lampka powinna się zapalić tym co czytają Twoje opinie a patrząc na te dwie fotki które dodałeś .
Jeden CD na drugim - TAK SIĘ NIE PORÓWNUJE SPRZĘTU . Nie twierdze że tak porównywałeś tego nieszczęsnego PD-50 ale tak to wygląda na fotkach .
Porównując zwłaszcza odtwarzacze powinny stać w tych samych warunkach oraz z prawidłowo ustawioną " fazą " w kablu zasilającym .
Często odwrócenie wtyczki zasilającej w listwie potrafi zmienić brzmienia na " BYĆ ALBO NIE BYĆ " w danym systemie - sami spróbujcie .


Napisałeś swoje zdanie , ja swoje i nie ma powodu żeby się dalej sprzeczać czy obrażać .


cdt

Cytat: muda44 w Listopad 12, 2017, 12:11Przy pewnym poziomie sprzętu nie stawia się CD na CD czy w ogóle " klocków " jeden na drugim . Jeżeli tak wyglądał odsłuch czy porównanie ...
Nie pytam nawet czy próbowałeś różnych sieciówek do niego co ma akurat znaczenie .

To tylko dobrze świadczy od lectorze :) . może mu pomogło dociążenie może nie . Może wpływ tego na górze był na plus może na minus . AMR miał królewskie miejsce . Reszta to mieli być tylko paziowie .
A jednak ten tani w porównaniu do AMR lector zagrał lepszym basem . Był szybszy . Ustępował jedynie ale w niewielkim stopniu średnicą . Co do budowania sceny to budowały inaczej . Ale to już jest sprawa gustu .
A kable hm . Oczywiście że próbowałem . Z tym że odtwarzacz powinien zagrac na pewnym poziomie już na firmowym okablowaniu .

cdt

Cytat: muda44 w Listopad 12, 2017, 13:11Piszesz o czerwonej lampce .
Czerwona lampka powinna się zapalić tym co czytają Twoje opinie a patrząc na te dwie fotki które dodałeś .
Jak tonący brzytwy  chwytasz się tych zdjęć . Pytam cie grzecznie . Jaki one mają wpływ na brzmienie tego pionka ?

muda44

Cytat: marekw 76 w Listopad 12, 2017, 12:31
Cytat: muda44 w Listopad 12, 2017, 12:11Docet Lector nie przemawia do mnie i nie chodzi o brzmienie
Mozesz dopisac co Ci w nim nie pasuje?
Dlaczego nie przemawia do Ciebie?

To takie DIY .
Obsługa , działanie , czy też niskiej jakości mechanika , laser i trudności w serwisowaniu .

Jeżeli masz i musisz wydać 6000zł na odtwarzacz CD to ciut dołóż i szukaj Accuphase DP-400.
Mechanizm jest Accuphase ( zerżnęli z SONY ) . Laser to tani KSS-213 co ma swoje plusy bo servo jest Aaccu i tu wytrzymuje długo a w razie czego sam laser zmienisz .
Ma też funkcję BARDZO DOBREGO DACa i regulację głośności na gniazdach RCA / XLR .
Jest trwały , niezawodny , ładny i nie traci na cenie .

cdt

To chyba prosta jak budowa cepa konstrukcja ?
A laser jest powszechnie dostępny . Rozumiem że Włosi są frajerami i ich mody są do upy . Twoje garażowe mody są ok bo są twoje :)

muda44

Cytat: cdt w Listopad 12, 2017, 13:20
Cytat: muda44 w Listopad 12, 2017, 13:11Piszesz o czerwonej lampce .
Czerwona lampka powinna się zapalić tym co czytają Twoje opinie a patrząc na te dwie fotki które dodałeś .
Jak tonący brzytwy  chwytasz się tych zdjęć . Pytam cie grzecznie . Jaki one mają wpływ na brzmienie tego pionka ?

Odpowiadam na Twoje zarzuty , zresztą potwierdziłeś że klocki testujesz jeden na drugim .

Zostawmy , to . Mamy inne podejście i doświadczenia i niech tak zostanie .

marekw 76

Cytat: muda44 w Listopad 12, 2017, 13:22Jeżeli masz i musisz wydać 6000zł na odtwarzacz CD to ciut dołóż i szukaj Accuphase DP-400
Nie, Marcin zlituj sie :)
Jeszcze nie mam :) Mam miec ;) W przyszlosci.
Na razie rozgladam sie i zasiegam opinii i porad.
A ten Accuphase to raczej dwa razy szesc niz ciut ponad :)

Standardowe sorry za brak polskich znakow
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

muda44

Cytat: marekw 76 w Listopad 12, 2017, 13:44
Cytat: muda44 w Listopad 12, 2017, 13:22Jeżeli masz i musisz wydać 6000zł na odtwarzacz CD to ciut dołóż i szukaj Accuphase DP-400
Nie, Marcin zlituj sie :)
Jeszcze nie mam :) Mam miec ;) W przyszlosci.
Na razie rozgladam sie i zasiegam opinii i porad.
A ten Accuphase to raczej dwa razy szesc niz ciut ponad :)

Standardowe sorry za brak polskich znakow


Swojego sprzedałem za 8000zł a niedawno był za 7500zł i warto tyle dać jak ma być bez kombinacji ( modyfikacji ).
Model ten to też taki stereotypowy " lampowy CD "a przeciwieństwo powiedzmy Primare , Krella 280CD i podobnych .
Barwa , ciepło z wypchniętym basem , wychodzącymi wokalami i ładnie podkreśloną górą ale z bdb rozdzielczością .
Zupełne przeciwieństwo Accu DP-75 czy też obecnego DP-65 a chyba bliżej do DP-510.
DP-65 uważam za taki najbardziej uniwersalny z tych wymienionych ( jeszcze DP-78 i 67 ) ale budową i jakością tylko DP-75/75V może się równać .

Tylko że dostać go dobrego graniczy z cudem . Mi się udało i niemal z głupoty go sprzedałem .
Co z tego że to 1996r jak przeżyje każdy nowy dzisiejszy odtwarzacz .
Ten mechanizm , laser czy silniczek od napędu płyty ciągnięty polem magnetycznym a opiera się na szafirowym łożysku .


cdt

#244
CDP 6T . Taka byla opinia moja i Ondreja . Mianibyr mial inne zdanie . Był z Mullardami jeszcze wtedy . AMR był caałkowicie w konfiguracji firmowej . Nie wiem co za lampy on tam ma . Ale pewnie jakieś troche lepsze słabiaki typu jj .

McGyver

Cytat: muda44 w Listopad 12, 2017, 13:58Co z tego że to 1996r jak przeżyje każdy nowy dzisiejszy odtwarzacz .



Laser KSS272 od dwudziestu lat nieprodukowany. Rozważając zakup takiego cedeka obowiązkowo należy brać pod uwagę ewentualną dostępność lasera.



cdt

A dodam tylko że było to duże zdziwenie dla mnie . Słuchałem tego AMR w systemie Bubusi . Miałem wtedy VRDS 10 . Zagrał o kasę lepiej do Teaca . Wtedy co do tego mieliśmy zgodność .

McGyver

Cytat: cdt w Listopad 12, 2017, 14:06CDP 6T
Nie ma takiego modelu.
Jest 0.6T, 7T i 7TL, a w porównaniu z siódemkami model 0.6T to dziadostwo. Miałem, porównywałem. Siódemki są świetne, stosunek cena/jakość na rynku wtórnym wybitny. Jedyna istotna wada to tanie kondensatory sygnałowe, ale to akurat łatwo poprawić. Osobiście polecałbym Duelund Alexander. Spokojnie się tam zmieszczą. Poprawa dźwięku natychmiastowa. Po prostu petarda. Daje to dużo więcej niż mieszanie lampami.
BTW, ktoś pytał czy można tam za 12AT7 podłożyć 12AX7. Odpowiem tak:
Można ale nie należy  :P
Jak ktoś nie rozumie, proszę pytać.

muda44

Cytat: McGyver w Listopad 12, 2017, 14:09
Cytat: muda44 w Listopad 12, 2017, 13:58Co z tego że to 1996r jak przeżyje każdy nowy dzisiejszy odtwarzacz .



Laser KSS272 od dwudziestu lat nieprodukowany. Rozważając zakup takiego cedeka obowiązkowo należy brać pod uwagę ewentualną dostępność lasera.




Ja to czytam od dobrych 10 lat - NIE KUPUJ BO LASER , bo to stare i jak padnie to masz przycisk do papieru i podobne wpisy ...
I dlatego wcześniej nie kupiłem wysokiego modelu CDeka Sony czy innych a to jakiś mit i bujdy .
W tych modelach jak są problemy z czytaniem płyt to w większości przypadków 2 kondensatorki za grosze w układzie napędu płyty .
Te lasery nawet jak już są podjechane i tak przeżyją każdy nowy KSS-213 we współczesnych odtwarzaczach CD.
A jak nawet by miał paść to ten laser był też stosowany w SONY 339 i 303ES . Niedawno widziałem idealnego 339ES za 800zł.
Tylko nie pisz że to znowu używany CD ;)
Bo nawet jak używany to ten używany 272 posłuży kolejnych XX lat jak kolejne sklepowe Hi Endy będą jeździć do serwisów ;)

cdt

Cytat: McGyver w Listopad 12, 2017, 14:16Siódemki są świetne,
Właśnie zakupilem model 707 czyli nastepce 7T . Muszę poczekać jeszcze 5 tygodni . W Audio Trendzie . Dali dobre warunki .
Jak 06 T to dziadostwo w porównaniu z 707 to jeszcze gorzej mi sie bedzie czakać ;D . Kondy na wyjściu już wklepalem w głowę :)