Poważnie...

Zaczęty przez frywolny trucht, Lipiec 13, 2014, 02:12

Poprzedni wątek - Następny wątek

vasa

#425
Cytat: dino w Wrzesień 12, 2018, 22:29
A on przypadkiem Polskich Nagrań nie odkupił (tak przy okazji) ?
Boguś. Nieuważnie czytałeś/słuchałeś.
Mówił że odkupi.



[emoji485][emoji377]
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

vasa



Cytat: dino w Wrzesień 12, 2018, 22:29
A jak już o personaliach to mi się tak przypomniało:
http://www.wydawca.com.pl/index.php?s=info&kat=2&dzial=44&poddzial=0&id=2910
Zobacz sobie w necie kto zacz  ;D

Eee... A jak to się wiąże z Glińskim?
Że niby jak poprzednik był dupek to teraz już wszystko wolno?


[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

dino

Każda z "ekip" pakuje róznych dziwnych ludzi do kultury.
Dla jednych Lupa to gwiazda dla innych dno - de gustibus.
Trudno wymagać, żeby dofinansowywali to co się selektywnie ludności podoba więc ten kto bardziej danej ekipie pasuje ten dostaje.
Można by ustanowić (wzorem sojuza) tytuł zasłużonego państwowego atysty i tylko ci dostają kase z rozdzielnika  ;D
Szybko by jej zabrakło na cokolwiek.
Mozna by wskazać "żelazne" pozycje do dofinasowania - ale "totalność" opozycji (tej czy innej) nie gwarantuje, że nie uwalą nawet uznanych festiwali.

Therion

Cytat: vasa w Wrzesień 12, 2018, 22:08Minister oddał budżet zaprzyjaźnionej rodzinie książęcej a resztę wyda na promocję Polski na środku Pacyfiku.

Jak wynika z odpowiedzi umieszczonej przez Piotra Glińskiego na Twitterze, Minister Kultury poczuł się dotknięty, że ktokolwiek mógł go posądzić o ,,opłacanie" takiego filmu jak ,,Kler"
W zw. z nieprawdziwymi info. n/t finansowania filmu ,,Kler" informuję, że NIE DAŁEM ANI GROSZA na ten cel. Był on natomiast finansowany decyzjami p. Odorowicz i Sroki - b. dyrektorek PISF, mianowanych przez poprzedników, na których działania - zgodnie z prawem, nie mieliśmy wpływu
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

vasa

Cytat: dino w Wrzesień 14, 2018, 16:15tytuł zasłużonego państwowego atysty i tylko ci dostają kase z rozdzielnika
Pomijając "wybitność" tego czy innego ministra od kultury. To zawsze mi się wydawało że artysta lepiej tworzy o chłodzie i głodzie. A jak już jest syty i napity to raczej chałturzy :P
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

dino

Cytat: vasa w Wrzesień 14, 2018, 19:26zawsze mi się wydawało że artysta lepiej tworzy o chłodzie i głodzie. A jak już jest syty i napity to raczej chałturzy :P
Bo tak z reguły jest. Dominują artyści w wyciąganiu kasy - znam niestety wielu.
To co mnie wkurza to mała ilość kasy na klasykę a wywalanie milionów (dla większości muzyków klasycznych kwota niewyobrażalna) na klery, lupy, jandy i innych żołnierzy wyklętych.
Ale tak było zawsze - największa kasę (w stosunku do nakładu pracy) zarobiłem nagłaśniając spotkanie Jaruzelski-Honecker w Hali (wtedy ludowej) we Wrocku.
Prosta sztuka. Kilka mikrofonów, muzyka z playbacku a przemówienie Ericha poszło na osobnej aparaturze NRD (przywieźli w nocy super zestaw Electro-Voice+Soundcraft).
Trzy dni pracy i na dzisiejsze - jakieś 15Kzł (sprzęt nie był mój). A za festiwal pianistów jazzowych w Kaliszu (tydzień ciężkiej roboty) - 5Kzł.
To co się dziwić artystom ?

miniabyr

Jak wiecie szaleje z upgrade'mi ale  też duuuzo słucham . Nie umiem się  bez tych płyt obejść . No cóż mam wielka słabość do Piotra Czajkowskiego i nic na to nie poradzę . Bardzo mi się podoba wykonanie symfonii przez Michaiła Pletniewa -mam wszystkie .Dla mnie świetne i pozycja obowiązkowa . Jak już pisałem gdzieś wcześniej , to jedyny kompozytor romantyczny którego moja estetyka akceptuje bezgranicznie . No cóż tak mama i mówi się trudno.  Pan dyrygent tez jest wart posłuchania  mimo, że ciągnie się za nim brzydka sprawa seksu na Tajlandii . Przykre !
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

vasa

Piotra Wielkiego trudno nie kochać.
Jego dzieła działają na mnie niemal zawsze pozytywnie.
Niemal, bo tak jak uwielbiam jego utwory symfoniczne, kameralne i baletowe tak nie przekonałem się do żadnej z jego oper [emoji853]
I nie wiem dlaczego[emoji849]

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

vasa

#433
Jakoś nigdy nie mogłem się przekonać do Wagnera. Ale czasami trafia się coś strawnego [emoji4]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

vasa

Tak trochę a propos wpisu Piterskiego o Dynawektorze.
Polożyłem na talerzu Purytanów Belliniego. Słucham, lubię, podoba mi się.
I starczy.
Następnie sięgam po Czarodziejski flet Mozarta.
I zaczyna się SPEKTAKL. Słychać wszystko. Najdrobniejsze dźwięki , precyzyjnie zawieszone na swoich miejscach w przestrzeni. Szepty aktorów wyraźne i zrozumiałe.
Nie tylko słuchowisko ale i widowisko.
A o tę odrobinę ciepła zadbała lampowa amplifikacja.
Ja jednak wolę japońską szkołę niż europejską.
I tu już nie o jakość chodzi tylko o preferencje.
I jeszcze jedno; chyba nie dane mi nigdy było posłuchać czegoś takiego z CD [emoji848]

[emoji377][emoji1634]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

miniabyr

Cytat: vasa w Październik 14, 2018, 21:51Ja jednak wolę japońską szkołę niż europejską.
Mariusz ale chodzi tobie o wykonanie ? Czarodziejski Flet "po japońsku"  hmmmm  no nie wiem ,ale mam np. kantaty Bach wykonywane przez Bach Collegium Japan i od strony wykonania brzmi świetnie !
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

dino

Raczej chodzi o wkładki.
Tak sobie w piątek posłuchaliśmy i podumaliśmy dlaczego mamy japońce.

vasa

Cytat: miniabyr w Październik 14, 2018, 22:41Czarodziejski Flet "po japońsku"
No nie :o Aż takim harcorem nie jestem :)
Po prostu Purytanie byli wytłoczeni tak sobie a Czarodziejski Flet jest świetny. I moja japońska wkładka wyciągnęła z rowków wszystko. Pozwoliła na wgląd w szczegóły nagrania który w przypadku europejskich wkładek byłby bardzo trudny do osiągnięcia.
A ja jestem zachwycony bo jednak bardziej lubię głębię i przestrzeń niż krem i dopalacze na średnicy.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

dino

Cytat: vasa w Październik 14, 2018, 23:00A ja jestem zachwycony bo jednak bardziej lubię głębię i przestrzeń niż krem i dopalacze na średnicy.
Czyli preparowanie systemu nerwowego skalpelem  ;D ;D ;D
Zamiast łagodnych muśnięć ciepłą dłonią   8)

miniabyr

Ok  zrozumiałem........to dla Was wkładka Miyajima  Shilabe  .Nie słyszałem nic lepszego do 15 tyś/zł. ;) 8)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

vasa

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Hubertrs

Mial ktos z was okazje sluchac at33sa?? Pierwszy raz nie mam niedosytu, pierwszy raz mnie wkladka zadziwila pozytywnie, za kazdym razem spodziewalem sie tak zwanej euforii przy zmianie wkladki i za kazdym razem bylem rozczarowany.
Tak mialem przy 2m black, tak mialem przy at33ptg, oczywiscie sklamal bym gdybym napisal, ze mi sie nie podobalo, nie mniej jednak nie bylo tego "wow".
Po zawieszeniu at33sa pierwszy raz stwierdzilem, ze to jest moja docelowa wkladeczka, pewnie sa lepsze aczkolwiek ja z ta bede mogl zyc.

vasa

A możesz porównać dźwięk z SA w stosunku do PTG?

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Hubertrs

Tam gdzie kiedys byl meszek pod nosem teraz jest zarost, twarz nabrala charakteru, czyli dzwiek dojrzal, przedewszystkim bas ma wiecej kolorow niz tylko czarny, na ptg czasami potrafil buczec, teraz jest go tyle samo ale jak by lepszej jakosci.
Zdziwilo mnie to, ze przy shibacie plyty od poczatku do konca brzmia dobrze, jakos nie wybiera wiecej syfu.
Nie mam doswiadczenia z topowymi wkladkami bo ide od dolu czyli at110, ortofon 510, 2m blue, bronze, black , at33ptg, ale tak jak napisalem wczesniej, zawsze cos bylo do poprawienia, szczegolnie na basie i wysokie, teraz nie mam takich odczuc.
Tak jak by ktos wzial 33ptg i poprawil jej wszystkie wady.
Nie mniej jednak podkresle jeszcze raz, nie mam doswiadczenia z topowymi wkladkami

dino

AT33 PTG to faktycznie taka "pszczółka". Basu masującego i gęstej średnicy raczej mało.
Przyzwyczaiłbym się pewnie gdyby nie śmierć zadana cantilevereowi podstępną szmatką pani sprzątającej mieszkanie.
Jak w AT33 SA to poprawili to może być ciekawy wybór. Jak wygląda SA cenowo ?

Hubertrs

To co spotkalo moja ptg, zreszta 2m black dokladnie tak samo skonczyla, moja pani sukcesywnie skraca zycie moich wkladek

nosferartur

A ja w swej naiwności myślałem, że powiększyło się grono wielbicieli muzyki klasycznej.  :-\
Zu Audio Druid, Zu Audio Mini Method sub, monobloki Antique Sound Lab AQ-1006(845), Hattor Audio Passive Preamplifier, Bel Canto CD 2, Sonore MicroRendu, Musical Paradise MP-D2 dac, gramofon Michell Gyro Dec + SME 309 + Benz Micro Glider SL , pre gramofonowe Gennett by Stanisław Dinter MC 100% lampy, Otari MX 5050 B2HD.

dino

Z dobrymi wkładkami się na pewno powiększy  :D

nosferartur

#448
Pewnie tak samo jak z pokazywaną od spodu Vanessą Mae.
Zu Audio Druid, Zu Audio Mini Method sub, monobloki Antique Sound Lab AQ-1006(845), Hattor Audio Passive Preamplifier, Bel Canto CD 2, Sonore MicroRendu, Musical Paradise MP-D2 dac, gramofon Michell Gyro Dec + SME 309 + Benz Micro Glider SL , pre gramofonowe Gennett by Stanisław Dinter MC 100% lampy, Otari MX 5050 B2HD.

Hubertrs

Ok nie jestem koneserem i znawca aczkolwiek mam swoje ulubione plyty, mocno doceniam barok, nie omijam royal albert hall kiedy jest cos ciekawego, no ale parnerem do roztrzasania tematow na temat muzyki klasycznek byc nie moge, za mala wiedza