Laik pyta

Zaczęty przez frywolny trucht, Kwiecień 18, 2016, 18:55

Poprzedni wątek - Następny wątek

WOY

Czytałem o Twoich przygodach gramofonowych. Wyciągnąłem z nich pewne wnioski. Jest to cenna nauka by omijać takie wpadki.
Chcę jednak podjąć decyzję, o zakupie nowego gramofonu, który jest ponad miarę muzykalny. Określenia których używacie są dla mnie mało jasne. Dlatego proszę o przykłady muzykalności wśród gramofonów. Powiedzmy że nic innego się nie liczy, tylko muzykalność.

miniabyr

Trudne zadanie bo jest zbyt wiele po drodze elementów które wpływają na dźwięk! wkladka ,ramię (krótkie ,długie  ,lekkie, ciężkie) ,gramofon ,pre . .............ale ok niech ci będzie-) Czy to ma być nowy gramofon ,czy vintage?  Jeśli vintage to brał by Garrard 401 z ramieniem 12 cali np. Sme lub Ortofon  A nowy ? No cóż powiem Zontek z 14 calowym ramieniem .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

frywolny trucht

Cytat: WOY w Grudzień 25, 2016, 22:42Chcę jednak podjąć decyzję, o zakupie nowego gramofonu, który jest ponad miarę muzykalny. Określenia których używacie są dla mnie mało jasne. Dlatego proszę o przykłady muzykalności wśród gramofonów. Powiedzmy że nic innego się nie liczy, tylko muzykalność.

Po prostu massloadery grają precyzyjniej, a te miękko zawieszone- cieplej. Najlepiej chyba szukać czegoś po  środku, neutralnego, z regulacjami. Takiego, który obsłuży gros wkładek, a regulować sobie temperaturę grania wkładką, przedwzmacniaczem. To by były najwyższe modele JVC, Denon, Luxman, Sony, Micro Seiki itp z lat 80-tych

Stare idlery grają z niebywałym animuszem, ale mają spore szumy i nie powiesisz wkładki MC LO. Tym bardziej nic z ostrym szlifem.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

WOY, gdzieś czytałem, że myślisz o Rega RP 6 za 5,4 tys. bez wkładki. To jest poziom finansowy właśnie Denon Dp 59L w którym masz parametry S/N, oraz Wow/Flutter zupełnie niedostępne dla Regi, a w bonusie regulację tłumienia drgań- czyli powiesisz wkładkę o każdej podatności, oraz kwarcową stabilizację obrotów. Masz konkretne elementy wpływające konkretnie na funkcjonalność i parametry, a nie opis typu- "w końcu otrzymujesz niezwykły guzik do zmiany obrotów na cudownym zasilaczu i misternie klejony talerz". Czy dobrze kojarzę, że jesteś poszukiwaczem voodoo w audio? A opisówka RP 6 to dla mnie voodoo. Zwykła rzecz urasta do cudowności wytwarzanych przez elfy. Inn ą rzeczą, że jak kupujesz nowy- stracisz sporo kasy przy odsprzedaży jak się znudzi. Vintage będzie raczej drożeć.
Dla kogo wg mnie może być RP6? Dla kobiety ;) Ładny, minimalistyczny, zero ustawiania, grzebania.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

kawosz

Zgadzam się z prezesem w 100% . Ta Rega przy Denonie to żart jest  ;D .

vasa

Cytat: frywolny trucht w Grudzień 28, 2016, 15:58za 5,4 tys. bez wkładki. To jest poziom finansowy właśnie Denon Dp 59L
I taki Denon z DL103 może stanowić wzorzec muzykalności :D
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

kawosz

Cytat: vasa w Grudzień 28, 2016, 23:03I taki Denon z DL103 może stanowić wzorzec muzykalności
A jak jeszcze uda się go kupić z ramieniem S to już całkiem bajka ( ja miałem proste :( i ogranicza to wybór wkładek  ) Można dokupić S ale to tysiak . Przyznam jednak że 103 jest stworzona do tego prostego ramienia .

GB

Takie pytanko mam dotyczące ustawienia wkładki w headshellu.

Otóż w instrukcji do modelu Pionieera PL550 (mój to PL550X), znalazłem że tzw. overhang powinno się ustawić za pomocą overhang gauge, którego nie mam. Rozumiem, iż można to również zrobić specjalnym szablonem. Czy taki szablony są uniwersalne dla wszystkich gramofonów? Dedykowane wkładce?

Z góry dziękuję za informację.

Pozdrawiam
GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

frywolny trucht

Technics dla SL 1200 z rodziną ustalił swoje szablony. Za vinylengine:
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

kefas

Dopadłem 3 płyty Polskich nagrań 10'' na których napisane jest, że to płyta drobnorowkowa i należy ją odtwarzać igłą szafirową. A czy współczesną wkładką można to odtworzyć?

Jest to płyta z cyklu ,,Kronika Dźwiękowa'' a na niej ,,Sekstet Komedy'' i ,,Zespół Jazzowy A. Kurylewicza.   

paul_67

Jak drobnorowkowa to nie ma problemu :)

kefas

No to próbuję  ;)

Rangefinder

Pozwolicie, że jako laik podepnę się pod ten wątek.

Niedaleko mnie został wystawiony gramofon Barthe Audio Rotofluid. Zainterygował mnie na tyle, że znowu zacząłym myśleć o kupnie drapaka. Na moje laickie oko ten egzemplarz wygląda całkiem ciekawie, pytanie czy warto wchodzić do tej rzeki, czy może kupić coś w stylu Kendwooda czy MicroSeiki?

GregWatson

Ja bym raczej poszedł w Kenwooda lub Micro. Bardziej znane firmy i zawsze ktoś coś pomoże. No i większy wybór praktycznie na każdą kieszeń.
Trochę tego i trochę tamtego też.

frywolny trucht

Ma swój urok. Jak to gramofon z lat 70-tych. Poza tym ma same wady. Na Ebay-u nic nie ma. Zero części. Na hifishark wyskakuje jedna aukcja ze zdechłym kablem do niego. Aukcja z 2012 roku  :o ::) Wygląda, że to lokalna, francuska produkcja i pewnie we Francji da się coś do niego znaleźć, ale węszę problem ze zdobyciem do niego głupiego paska. Bo to jest paskowiec.

Jestem za tym, żeby szukać nowszej, bardziej zaawansowanej technicznie ( o lepszych parametrach ) maszyny i takiej, do której będzie można znaleźć części lub dawcę na części. Tego- jak ci się znudzi, będzie też ciężko odsprzedać. Być może we Francji on jest jakiś kultowy, ale nad Wisłą- kompletny egzotyk.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93