Uniwersalny sterownik obrotów – Zontek

Zaczęty przez rudy-102, Luty 28, 2016, 18:37

Poprzedni wątek - Następny wątek

rudy-102

Nie wiem, czy to robi jakąś znaczącą różnicę. Trafo może być jakiekolwiek od 12 do 24 V. Sterownik nie potrzebuje dużo prądu więc pewnie każdy będzie dobry. Jaką masz wersję sterownika Ad Fontes?

Piterski

Cytat: rudy-102 w Październik 27, 2018, 19:23Sterownik nie potrzebuje dużo prądu
Tu pobór prądu determinuje silnik nie sterownik.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

rudy-102


j-a-r-e-k

ad fontes, goldring, croft, tannoy, hitachi

rudy-102

To powinno wystarczyć, ale mi chodziło o to czy starszy - dzielony, czy nowszy zintergrowany z silnikiem.

j-a-r-e-k

ad fontes, goldring, croft, tannoy, hitachi

rudy-102

Ja dotknąłem jak już zapewne widziałeś.

peezeet

Cytat: Bartolo w Październik 27, 2018, 12:13Ja mam inny problem.. Dostałem od Andrzeja inny silnik, i po podłaczeniu do sterownika nie bardzo chce się krcić.... Jak go podpinam bezpośrednio to działa...  :(
A na poprzednim hulało? I dlaczego zmieniałeś silnik? Uległ awarii? A może to on uszkodził sterownik?

j-a-r-e-k

W niektórych konstrukcjach, np. Pieterski, przed transformatorem jest filtr EMI.
To taki must have czy w tym zastosowaniu można odpuścić?
j.
ad fontes, goldring, croft, tannoy, hitachi

j-a-r-e-k

Czarna aluminiowa obudowa.
Co polecacie oprócz Ali?
j.
ad fontes, goldring, croft, tannoy, hitachi

Piterski

Cytat: j-a-r-e-k w Październik 28, 2018, 00:09W niektórych konstrukcjach, np. Pieterski, przed transformatorem jest filtr EMI.
Wykorzystałem zasilacz Sensora Prelude stąd ten filtr. Do silnika to nie ma takiego znaczenia.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Hubertrs

Mozna wykozystac zasilacz ktory jest dodany do fontka, ja tak zrobilem

Bartolo

Cytat: peezeet w Październik 27, 2018, 22:53A na poprzednim hulało? I dlaczego zmieniałeś silnik? Uległ awarii? A może to on uszkodził sterownik?
Poprzedni dalej "hula".. Zmieniłem, bo ten nowszy ma mocniejszy moment obrotowy...
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

rudy-102

Cytat: j-a-r-e-k w Październik 28, 2018, 00:09
W niektórych konstrukcjach, np. Pieterski, przed transformatorem jest filtr EMI.
To taki must have czy w tym zastosowaniu można odpuścić?
j.
Ja też mam ten filtr, ale tylko dlatego że wykorzystałem transformator wcześniej przygotowany do poprzedniego phono-pre.

Możesz go spokojnie pominąć bo dla sterowania obrotami silnika ma on znikome znaczenie, ale też nie będzie przeszkadzał jak go wbudujesz. :)

peezeet

Cytat: Bartolo w Październik 28, 2018, 10:25A na poprzednim hulało? I dlaczego zmieniałeś silnik? Uległ awarii? A może to on uszkodził sterownik?

Poprzedni dalej "hula".. Zmieniłem, bo ten nowszy ma mocniejszy moment obrotowy...
Moment momentem ale na 100 procent to zakres jego pracy wychodził poza dopuszczalne minimum tj 3 Volty wtedy sterownik i sam silnik będą niestabilne.

peezeet

Zmieniaj na silnik 24V i obrotach nominalnych =ok 2500 o/min.

Bartolo

Cytat: peezeet w Październik 28, 2018, 21:18Zmieniaj na silnik 24V i obrotach nominalnych =ok 2500 o/min.
Andrzej podesłał taki... NA4056U NISCA 24V 5600 o/min
A co sądzisz o takim..? www.wobit.com.pl/produkt/6154/silniki-bldc-seria-bg/bg31x20ki-24vdc-integral-electronic-commutator/
www.wobit.com.pl/produkt/8904/silniki-bldc-seria-bg/bg32x10-24vdc-silnik-bezszczotkowy-pradu-stalego/
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

peezeet

Ten 6154 wygląda nieźle. Ten z 5600 obr to się nie nadaje w ogóle. Szukaj silników o jak najmniejszej nominalnej prędkości oprotowej.
No i wszystko jasne.

j-a-r-e-k

Cześć,

Czy ktoś pamięta, gdzie jest + (pin dalej czy bliżej brzegu płytki) dla podłączenia kontrolki obrotów?

j.
ad fontes, goldring, croft, tannoy, hitachi

j-a-r-e-k

Pytanka:

1. Czy jak po raz pierwszy uruchamialiście sterownik, to najpierw rozbujaliście ręcznie talerz gramofonu?
2. Czy w dalszej pracy najpierw rozbujacie ręcznie talerz, a dopiero potem włączacie sterownik?
(chodzi o to żeby nie przeciążać silnika a z drugiej strony nie zakłócać pracy pętli w sterowniku)

j.
ad fontes, goldring, croft, tannoy, hitachi

Bartolo

ja zawsze trochę pomagam na "rozruch".. ;) Odpalam, popycham, i jest git.. ;)
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

rudy-102

Cytat: Bartolo w Listopad 19, 2018, 18:34Odpalam, popycham, i jest git.. ;)
Ja robię odwrotnie. Popycham i odpalam. :)

Piterski

Ja miałem silnik na dwa paski i nigdy niczego nie popychałem, a już po założeniu sterownika w ogóle zapomniałem o kontrolowaniu obrotów.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Hubertrs

Delikatnie pchnac i pociagnac za hebelek

rudy-102

Cytat: Piterski w Listopad 19, 2018, 21:06a już po założeniu sterownika w ogóle zapomniałem o kontrolowaniu obrotów
A co to jest "kontrolowanie obrotów" ;) ;D