Electro Voice Interface D

Zaczęty przez miniabyr, Marzec 15, 2016, 05:05

Poprzedni wątek - Następny wątek

Piterski

Cytat: vasa w Kwiecień 03, 2019, 21:32
Cytat: Piterski w Kwiecień 03, 2019, 21:29
To są raczej ruchome piaski  ;D
Zauważyłem niedawno że wolę się uczyć na cudzych błędach zamiast na własnych.
Chyba dorosłem [emoji54]
[emoji485][emoji377]

Ale w tym przypadku to nie jest takie proste.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

vasa

Pytanie brzmi: czy wymiana cewek i kondensatorów w zwrotnicy da wymierny efekt czy będzie to kolejna zabawa we wtyczki i bezpieczniki?

[emoji485][emoji377]
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Piterski

Cytat: wiki w Kwiecień 03, 2019, 19:59Czyli wax...
Też o tym myślę... ale myślę też o zmianie kolumn.
Trochę o tych cewkach czytałem i po próbach z cewkami taśmowymi oraz pochlebnych opiniach Pawła poszedłem w cewki w wosku.
Nawet rdzeniową cewkę na średnicy zastąpiłem cewką bez rdzenia.
Umiejscowienie zwrotnicy w oryginale wymusiło minimalizacje cewek, mnie takie ograniczenia nie dotykają to dałem cewkę bezrdzeniową.

Te komponenty to bardziej szlif brzmienia więcej wnoszą manipulacje ich wielkościami w celu modyfikacji przebiegu charakterystyki.
Tak więc jeśli coś cię w twoich obecnych kolumnach uwiera i masz na oku produkt wyjściowy bardziej pasujący do twoich upodobań to chyba lepiej zmienić niż w nie inwestować.

Cytat: vasa w Kwiecień 03, 2019, 21:56
Pytanie brzmi: czy wymiana cewek i kondensatorów w zwrotnicy da wymierny efekt czy będzie to kolejna zabawa we wtyczki i bezpieczniki?

Kondesatory dają różne brzmienie i to wyraźnie różne. Miałem przez jakiś czas dwie zwrotnice o takich samych parametrach ale innych kondensatorach i to było inne granie.
Cewki moim zdaniem nadają tylko szlif. No ale ja je dopiero zainstalowałem i nie zdążyłem się jeszcze niczego nasłuchać.
Bardziej zwracam uwagę na zmianę ich parametrów i przebieg charakterystyki na pomiarach.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

vasa

A jakiego rzędu różnice wychodzą w pomiarach?
To bardziej 3 czy 0,3dB ?

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Piterski

A to już zależy od miejsca na charakterystyce. Przy pomocy Ondreja i pomiarów próbowałem poprawić wyrównanie poziomów głośników i ich zszycia, a tu już różnice były w pełnych dB. Manipulowaliśmy bowiem dogięciem zboczy filtrów i trochę punktem podziału.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

wiki

Cytat: Piterski w Kwiecień 03, 2019, 22:01Te komponenty to bardziej szlif brzmienia więcej wnoszą manipulacje ich wielkościami w celu modyfikacji przebiegu charakterystyki.
Tak więc jeśli coś cię w twoich obecnych kolumnach uwiera i masz na oku produkt wyjściowy bardziej pasujący do twoich upodobań to chyba lepiej zmienić niż w nie inwestować.
W tym sęk, że moje kolumny nie uwieraja... No może wygląd... są czarne i nie koniecznie mi pasują do wystroju i do upodobań małżonki...
Ala po głowie chodzą mi Dynaudio ze starych serii... Miałem Facette, super brzmienie... ale brakowało mi najniższego basu... teraz jest świetnie ale chyba chciałbym średnicę i wysokie Dynaudio... chyba że się mylę...
Chciałbym coś posłuchać... np. 25-ki... Ale nie ma jak 😀😀😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Piterski

No to faktycznie powinieneś ich posłuchać i wtedy zdecydować.
Co do wyglądu to wprawdzie to są koszty ale jak będę zadowolony z efektów sonicznych to swoje skrzynki oddam do renowacji.
Jak już zajmują pół pokoju to niech chociaż wyglądają  ;D
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

wiki

Cytat: Piterski w Kwiecień 03, 2019, 22:35Co do wyglądu to wprawdzie to są koszty ale jak będę zadowolony z efektów sonicznych to swoje skrzynki oddam do renowacji.
Jak już zajmują pół pokoju to niech chociaż wyglądają 
Z tą renowacja to masz rację... Ale czy to są docelowe?
Zawsze z tym jest problem....
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Piterski

Cytat: wiki w Kwiecień 03, 2019, 22:40[...] Ale czy to są docelowe?
Zawsze z tym jest problem....[...]
U mnie ten dylemat się rozwiązał samoistnie ...za daleko zabrnąłem by się wycofać ;D

Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

goky

Super , jak zakres 150-300 Hz vs resta pasma ? I tak ode mnie, choroba delt przenosi się dalej. Nabyłem kolejne kolumny i elementy w zwrotnicy  już wymienione.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Piterski

#1785
Udało się nam nawet zgrabnie wyrównać zszycie góry średnicą, musiałem się jednak przeprosić się z rozwiązaniem na wysokich tonach typu jeden rezystor przed filtrem bo nie byłem wstanie jej podciągać pod średnicę.

Bas jest na równym poziomie ale jeszcze z nim nie eksperymentowaliśmy.Mody pomieszczenia są ale do tej części pasma mam trochę mniej zastrzeżeń niż poprzednio.

Jakie to kolumny Pawle kupiłeś?
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

LampowY

Cytat: vasa w Kwiecień 03, 2019, 21:04A ja mam coraz większą ochotę pójść w ich ślady
Tzn Ty je już kupiłeś  ;D ;D ;D

goky

Miałem pomysł na Tannoye lub Elac. Tannoy dużo z nimi roboty i też nie są małe. A Elac to model 170 z 4pi na pokładzie. Dwie dwódziestki etona hexacone w zamkniętej obudowie .


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Piterski

Faktycznie ciekawa konstrukcja :o
Będziesz coś o nich pisał na forum?
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

goky

Tak , poproszę moderatora aby mój wątek o klonowaniu przeniósł do zakładki - BLOKI


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

goky




Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Piterski

Oj... czuje, że graja zawodowo  :np:
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

goky

Tak , to inna szkoła grania w porównaniu do EV Delta. Brałem też pod uwagę te tannoy. 


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

wiki

Cytat: goky w Kwiecień 04, 2019, 07:35A Elac to model 170 z 4pi na pokładzie. Dwie dwódziestki etona hexacone w zamkniętej obudowie .
W moich za to są dwie 25-tki Brauna w obudowie zamkniętej :)
Tak wyglądają:
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

goky

Bardzo solidnie wyglądają , wrzuć fotkę całości


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

vasa

Cytat: LampowY w Kwiecień 04, 2019, 07:24
Cytat: vasa w Kwiecień 03, 2019, 21:04A ja mam coraz większą ochotę pójść w ich ślady
Tzn Ty je już kupiłeś  ;D ;D ;D
Nic nie kupiłem.
Po prostu mam ochotę sprawdzić nausznie jak wpływa na dźwięk grzebanie w zwrotnicy.

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

wiki

Cytat: goky w Kwiecień 04, 2019, 15:16Bardzo solidnie wyglądają , wrzuć fotkę całości
Tak prezentuje się jedna...
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

goky

Całkiem konkretnie ! Pewnie tak jak one moich waskim gardłem jest kopułka na średnich. To głośnik Heco :) ale wiem na co można podmienić.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Jakub

Braun lipy nie robił.

Te kopułki to nie Heco. Braun robił swoje.

wiki

Cytat: Jakub w Kwiecień 04, 2019, 17:22Te kopułki to nie Heco. Braun robił swoje.
Tak, zgadza się, wszystkie głośniki są Brauna.
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka