Pat Metheny

Zaczęty przez wojtek41, Grudzień 20, 2015, 21:14

Poprzedni wątek - Następny wątek

wojtek41

W końcu i do mnie dotarł Mikołaj. Wątek o PM, więc tu się pochwale. Stan całości praktycznie idealny.  ;D


Jakub

Cytat: MarkN w Grudzień 28, 2015, 20:54chociaż takiego napompowanego brzmienia jak w Missouri Sky nie lubię za bardzo

To fakt, że na dłuższą metę potrafi to być męczące, ale wrażenie robi niesamowite.

Cytat: MarkN w Grudzień 28, 2015, 20:54Ktoś, kto przychodzi do jazzu z rocka i innych gatunków może być zniesmaczony wieloma realizacjami

Ja tę płytę kupiłem w 1997 r., więc "przyszedłem" już chwilę temu :)

Cytat: wojtek41 w Grudzień 28, 2015, 21:09Cudowna muzyka...
Takiego Pata lubię najbardziej. Wczesne Pat Metheny Group też lubię. Ostatnie płyty brzmią dla mnie wszystkie tak samo i w pewnym momencie przestałem kupować.

wojtek41

Cytat: Jakub w Grudzień 28, 2015, 21:34To fakt, że na dłuższą metę potrafi to być męczące, ale wrażenie robi niesamowite.
Elem ma chyba na winylu. Ciekawy jestem jak wypada porównanie cd / lp ?  Możę coś skrobnie... ;)

wojtek41

Cytat: Jakub w Grudzień 28, 2015, 21:34Takiego Pata lubię najbardziej. Wczesne Pat Metheny Group też lubię. Ostatnie płyty brzmią dla mnie wszystkie tak samo i w pewnym momencie przestałem kupować.
Z
Ale Unity band czy Tap, to moim zdaniem bardzo dobre pozycje.

Jakub

Cytat: wojtek41 w Grudzień 28, 2015, 21:38Ale Unity band czy Tap, to moim zdaniem bardzo dobre pozycje.

Ostatnią rzeczą którą kupiłem po dłuższej przerwie był album Metheny/Mehldau Quartet. Więcej nie odważyłem się nic kupić, bo ileż razy można kupować tę samą płytę :)

Tap mnie co jakiś czas kusi, bo to jednak Zorn, więc siłą rzeczy Pat musiał tam zagrać coś innego. Chyba kupię.

wojtek41

Cytat: Jakub w Grudzień 28, 2015, 21:44Metheny/Mehldau Quartet
Lubię. Mam dwie ich wspólne płyty. Obie na cd, bo chyba winyli nie bylo...?
Teraz podążam w stronę gramofonu. Odpalam Secret Story. )



MarkN

Cytat: Jakub w Grudzień 28, 2015, 21:34Takiego Pata lubię najbardziej. Wczesne Pat Metheny Group też lubię. Ostatnie płyty brzmią dla mnie wszystkie tak samo i w pewnym momencie przestałem kupować.

Miałem podobnie, choć płyty kupuję i mam prawie wszystko Pat'a - lubię Metheny'ego na jazzowo. Większość jego lekkich rzeczy mnie męczy, zaznaczając, że jego wybryk z Ornette'm też mnie męczy. Tak w ogóle, nie mam już potrzeby słuchania Pat'a, bo jak słusznie zauważyłeś, Pat zaczął się kręcić w kółko. Te jego nowe projekty z Potterem są rozmiękczone - myślę sobie, że to nie jest muzyka Pottera i jego wkład w nowe rzeczy Pat'a jest komercyjny i sztampowy, mając jednocześnie świadomość, że jestem zepsutym i wymagającym słuchaczem jazzu i biorąc na to poprawkę. Spodziewałbym się czegoś więcej po współpracy Metheny-Potter... a w projektach tych dalej dominuje methenyowski soft. Too soft! Z drugiej strony to jest Metheny i nikt inny nim nie będzie - Pat jest twarzą współczesnej jazzowej gitary obecnej generacji - to ten sam kaliber co Jarrett, Corea, Hancock, DeJohnette, Holland...

Tap jest płytką fajną, nagraną e-mailowo - miks całkiem dobry: jasny, detaliczny, wyeksponowany i  dynamiczny. Artystycznie też może się podobać, bo jest inaczej niż na regularnym Methenym - wysłuchałem może dwa, trzy razy, jak to Pata, i odrzuciłem w kąt. Nie mam potrzeby, żeby wracać do tej płyty.
Jest jeszcze jedna prawda - mianowicie taka, że taki artysta jak Pat Metheny nie nagrywa złych płyt - co najwyżej, mogą się nie podobać, albo szybko znudzić. Mnie się znudziły, choć pewnie będę nadal kupował jego nowe pojękiwania. Ciekawe... Jarrett mnie nigdy nie nudzi, choć też niby w kółko gra jedno i to samo, ale za to jak inaczej, prawda?

wojtek41

Cytat: MarkN w Grudzień 28, 2015, 22:40Jest jeszcze jedna prawda - mianowicie taka, że taki artysta jak Pat Metheny nie nagrywa złych płyt - co najwyżej, mogą się nie podobać, albo szybko znudzić.
Dobrze, że to napisałes. Czasami mam wrażenie, że część ludzi z automatu odrzuca wszystko co Pat nagrywa. Trochę mnie to drażni...)

miniabyr

W zasadzie jak się teraz zastanowiłem to płyta Q&A brzmi jakby miała oddać brzmienie zespolu bez naglosnienia P-A  Taki  czysty miks ze sceny. Tak to brzmi więc tego basu wydaje sie byc mniej. Ja ,no cóż, jakoś nie przepadam za twórczością pop-jazzową Pata ,bo mnie po prostu nudzi . Fakt ,że te jego pierwsze płyty brzmią niezwykle oryginalnie i rozumiem ,że to sie podoba. Jednak  to dla mnie za mały arsenał doznań. 
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

MarkN

Zapomniałem dodać: DeJohnette. Metheny, Holland, Hancock - Parallel Realities Live! Jeden z najlepiej zrealizowanych koncertów jazzowych ever


MarkN


MarkN


wojtek41

#37
Taka mała ciekawostka. Wydanie promocyjne. Nic wielkiego, ale zupełnie zapomniałem, że mam.
Łącznie doliczyłem się około 50 płyt. )

miniabyr

A ja mam to w boxie na 3 winylach i z dolaczonym do tego wersjami na cd. 4 lata temu kupilem ten box za całe 90 zł :o 
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

wojtek41

I pewnie chcesz sprzedac... ;D
Zazdroszczę.... :'(

wojtek41

Piękna płyta i piękny dżwięk.  :)




krzysiek

Wczoraj zmarł Nana Vasconcelos, który grał na instrumentach perkusyjnych na As Falls Wichita, Offramp i Travels.
Modwright KWI-200, Dynaudio Special 25, Chord Qutest, poprzednio na forum jako blackholesun

MAC

10 minut temu listonosz dostarczył.
Brak śladów używania - 20zł z alle

gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Jakub

Pewnie poprzedni właściciel przesłuchał tylko pierwszy utwór :)

vasa

Cytat: gratefullde w Marzec 10, 2016, 13:39
Lubię to!

Cytat: Jakub w Marzec 10, 2016, 13:43
Pewnie poprzedni właściciel przesłuchał tylko pierwszy utwór :)
Czy to jest sugestia dla drugiego właściciela?
:)

Wysłano niewygodnie to i byk może się zdarzyć.

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

tomasz_pianista

Cytat: masza w Marzec 10, 2016, 13:35
10 minut temu listonosz dostarczył.
Brak śladów używania - 20zł z alle

A kto Ci znalazl ta aukcje?:-P
Grupa ratowania poziomu.

MAC


wojtek41

Cytat: blackholesun w Marzec 10, 2016, 11:39Wczoraj zmarł Nana Vasconcelos, który grał na instrumentach perkusyjnych na As Falls Wichita, Offramp i Travels.

No nie... :o :o :o


gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9