Wrocławski Audiofil

Zaczęty przez vasa, Wrzesień 26, 2014, 20:52

Poprzedni wątek - Następny wątek

dino

Cytat: vasa w Listopad 03, 2018, 12:20Wg mnie powinni podkreślić że granie pod wieloma względami nietuzinkowe a może nawet wybitne.
I takich recenzji boi się konkurencja.
W segmencie 40KPLN+ zasugerowanie, że inny sprzęt gra wybitnie jest groźne.

miniabyr

Ale czy ktoś poważnie bierze te czy inne recenzje sprzętu audio ? Ja nie !   8)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

dino

Rozsądni ludzie słuchają.
I tu jest problem w segmencie bardzo drogich klocków.
Sugestia, że zamiast wybulić 40K za produkt X warto posłuchać produktu Y również za 40K jest dla producenta i dilera zabójcza.
Jak masz informacje to możesz podjąć decyzje.
Jak czytasz, że grało dobrze i tak dalej (w domyśle nie "wybitnie" ) to pewnie nie zadasz sobie trudu żeby jechać, słuchać, płacić kaucje....

Zachwycałeś się phonopre Audio Tekne. Ja słuchałem wprawdzie tylko na AVS ale nic mnie w nim nie zainteresowało.
Umka cmokał i tłumaczył, że u niego w domu było super a na wystawie coś tam z kolumnami ....
Półka cenowa podobna. Promocja w mediach okrutna a skutek ..chyba taki sobie.

vasa



Cytat: dino w Listopad 04, 2018, 21:28
Półka cenowa podobna. Promocja w mediach okrutna a skutek ..chyba taki sobie.

Bo ta "półka" to już grzech śmiertelny jest.
A Naród u nas w Boga wierzy i zamiast jakieś ten tekne kupować na ofiarę składa.

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

dino

Cytat: vasa w Listopad 04, 2018, 23:25A Naród u nas w Boga wierzy i zamiast jakieś ten tekne kupować na ofiarę składa.
Nu...  Vasa tobie się przypadkiem Pan Bóg nie pomylił ?  ;)
Na ofiarę złotówkę można dać ale aj waj 40 tysięcy ?
Religia nie pozwala :)

Swoją drogą jaka to różnica - wywalać 350KPLN na jakieś tam BMW ( i tracić 20% po wyjeździe z salonu) lub wywalić 350KPLN na sprzęt.
To hobby i to hobby. Ale dobrze wybrane audio nie traci tak na wartości.


Jakub

Cytat: dino w Listopad 04, 2018, 21:28coś tam z kolumnami

Jak dla mnie, to taka impreza jak AVS powinna pokazywać sprzęt od najlepszej strony. Zwłaszcza w salach największych wystawców. Tak się chwalą know-how w ustawianiu i zestawianiu sprzętu, a tu z flagowym sprzętem nie gra?

Sam jestem ciekaw tego Thoressa. Jedna z większych atrakcji AVS jak dla mnie.


dino

Jeżdżę od chyba 5 lat.
Bywałem dzień wcześniej przy instalacjach i zawsze się zastanawiałem dlaczego wystawcy szczególnie drogich klocków są tak słabo przygotowani.
Zarówno technicznie jak i ..merytorycznie.
Sprzęty nie przetestowane. Wyjmowane na świeżo z pudełek. Brak adaptacji akustycznej (jeżdżą od lat i wiedzą jakie są pomieszczenia)
Muzyka - na chybił trafił.
A jak zapytasz o cenę - BMW - ale to tutaj tak słabo gra bo u mnie w salonie/domu .....
Ostatnio się poprawia technicznie natomiast muzycznie ....

LampowY

Cytat: dino w Listopad 04, 2018, 23:54zawsze się zastanawiałem dlaczego wystawcy szczególnie drogich klocków są tak słabo przygotowani.
Bo i nie muszą.
Oferta sprzętu za naprawdę grubą kasę nie jest kierowana do osób takich jak my. My wiemy już (prawdopodobnie) jak uzyskać wysoki poziom odtwarzania muzyki za ułamek kwot jakie trzeba zapłacić za te prezentowane sprzęty.
One są dla bogatych (głównie snobów), którzy zazwyczaj nie są w stanie odróżnić sygnału mono od stereo z boomboxa z rączką od swarovskiego  ;D

Hubertrs

Mysle ze to celowe zagranie, jesli dzwiek jest do bani to zawsze mozna zwalic to na kiepska adaptacje akustyczna, brak organizacji itd.

dino

Cytat: LampowY w Listopad 05, 2018, 08:12My wiemy już (prawdopodobnie) jak uzyskać wysoki poziom odtwarzania muzyki za ułamek kwot jakie trzeba zapłacić za te prezentowane sprzęty.
A poza tym "religia nie pozwala" :)
Jak by pozwoliła to pewnie bym się troszeczkę posnobował. Tak z ciekawości.

W sumie sytuacje ratują takie prezentacje jak ta we WRO.
W Wawie macie lepiej (jak widać z opisów na forum).
Można posłuchać klocków za milijony i nie tylko i wyrobić sobie własne zdanie.

Kangie

#535
Wygląda na to, że Audiofil dobiegł końca. Długo łudziłem się, że pod koniec bieżącego roku coś wpadnie. Szkoda, bo to dobra impreza była...

http://piotrguzekimpresariat.pl/dzialalnosc-audiofil

P.S. Oficjalnego oświadczenia o końcu działalności brak. Jednak brak informacji to też informacja...

Kangie

No, dobra. Greg wyhaczył informację w necie. Ja zagadałem Piotra Guzka podczas sobotniego 57. Jazzu nad Odrą i przebąkiwał wtedy, że coś ma się urodzić i jak widzimy - urodziło się.

Kto się wybiera?

vasa

Chyba się dowlokę. Ciekawe co będzie?

[emoji486][emoji1660]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Piterski

Cytat: vasa w Wrzesień 28, 2021, 11:12Ciekawe co będzie?
Mariusz, przecież masz wykaz powyżej.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

vasa

Cytat: Piterski w Wrzesień 28, 2021, 12:18
Cytat: vasa w Wrzesień 28, 2021, 11:12Ciekawe co będzie?
Mariusz, przecież masz wykaz powyżej.
Dodał, niecnota, po moim wpisie [emoji45]

[emoji486][emoji1660]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Kangie

Myślę, że będzie dobrze. 8)

GregWatson

Będzie okazja by się spotkać  :pij:
Trochę tego i trochę tamtego też.

Kangie

W końcu! Walimy wino "rosso"? Pamiętasz Grześ? ;)

GregWatson

Trochę tego i trochę tamtego też.

jafi

Do zobaczenia 23-24.10.2021 :D

Kangie

Jafi, taki kawał drogi do Wrocka zrobisz? Fajnie będzie poznać się w realu!  8)

jafi

Pewnie ,że tak :np:
Jakieś 5 godzin jazdy po autostradach. Tak, jesteśmy krajem autostrad. ;)

Jesteśmy z Piotrem Guzkiem po słowie.
Przywiozę między innymi Reed`a. :)

Kangie


vasa



Cytat: jafi w Wrzesień 29, 2021, 10:20
Jesteśmy z Piotrem Guzkiem po słowie.
Przywiozę między innymi Reed`a. :)
Czy będzie źródło analogowe?
Czy tylko wystawa?

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

jafi

Cytat: vasa w Wrzesień 29, 2021, 10:25


Cytat: jafi w Wrzesień 29, 2021, 10:20
Jesteśmy z Piotrem Guzkiem po słowie.
Przywiozę między innymi Reed`a. :)
Czy będzie źródło analogowe?
Czy tylko wystawa?

[emoji485][emoji377]


Chcemy użyć tego Reed`a Muse 1C z ramieniem 3P jako źródło:)