Beresford TC-7220 MKII

Zaczęty przez GregWatson, Wrzesień 05, 2017, 09:12

Poprzedni wątek - Następny wątek

moon

nie bawilem sie w targowanie, bardziej chodzi o kontakt mailowy, to jakis dramat.
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

GregWatson

Ja dzwoniłem kilka razy i nie było problemów. Oni z tego co wiem to zmieniali miejsce pobytu.
Trochę tego i trochę tamtego też.

moon

moze, jestem poki co zniesmaczony, mam nadzieje, ze panuja na moim zamowieniem, a nie po tygodniu od jego zlozenia, dowiem sie, ze dopiero zamowili, bo za 50pln roznicy, to w koncu zrezygnuje i wezme w koncu od producenta.
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

moon

wystarczylo napisac na FB, i od razu kontakt sie poprawil, jutro wysylaja do mnie TC-7240
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

GregWatson

Chwilowe zamieszanie zmianą miejsca. Ale dobrze się skończyło.  :)
Trochę tego i trochę tamtego też.

moon

TC-7240 juz u mnie, ladnie wyglada, ciezkie pudelko jak na taki przelacznik, budzi zaufanie, raczej o tym 'jak gra' nie bede pisal;)
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

GregWatson

Coś co mogłoby zastąpić te ustrojstwo? (dwa wzmacniacze i jeden zestaw kolumn mam jeszcze do połączenia) - jakieś propozycje może z tych przełączników które są dostępne na rynku?

https://allegro.pl/oferta/konsola-glosnikowa-rozdzielacz-sygnalu-thomson-7193590889
https://allegro.pl/oferta/przelacznik-glosnikow-zwrotnica-4pary-gwarancja-7833031561
https://allegro.pl/oferta/przelacznik-glosnikowy-zwrotnica-podwojna-5906473198

a może jeszcze coś innego?

Trochę tego i trochę tamtego też.

tomekkk1

Zrobić samemu - bo to co jest oferowane na rynku (włącznie z Beresford TC-7220), to jest po prostu kpina z ludzi...  :-\

GregWatson

Cytat: AudioAddicted w Marzec 30, 2019, 15:00Zrobić samemu - bo to co jest oferowane na rynku (włącznie z Beresford TC-7220), to jest po prostu kpina z ludzi...  :-\

Niestety tak jest. A może ktoś ma do opchnięcia taki z własnej fabryki? :)   
Trochę tego i trochę tamtego też.

tomekkk1

Cytat: GregWatson w Marzec 30, 2019, 15:04
Cytat: AudioAddicted w Marzec 30, 2019, 15:00Zrobić samemu - bo to co jest oferowane na rynku (włącznie z Beresford TC-7220), to jest po prostu kpina z ludzi...  :-\

Niestety tak jest. A może ktoś ma do opchnięcia taki z własnej fabryki? :)   


Zrobienie samemu nie za bardzo wchodzi w grę?  :-\
Idzie to zrobić nawet bez zdolności w lutowaniu, jedynie z wierceniem trzeba umieć sobie poradzić ;)

GregWatson

Robię przymiarkę do Dynavox AMP-S. Tak to wygląda.
Trochę tego i trochę tamtego też.

Kangie

Wg mnie kluczowa dla brzmienia będzie miała część zaznaczona na żółto.

Miałem kiedyś pożyczony selektor DiY wejść przewodów trzech ramion gramofonowych. Najdroższy był właśnie przełącznik obrotowy 3-pozycyjny. Produkcji szwajcarskiej, nie żałowali złota. Miałem sobie robić coś podobnego, ale takiej jakości przełącznika długo nie mogłem znaleźć w sieci. Potem odpuściłem.

GregWatson

Ale różnicę w topologii między tym a wcześniej pokazanym jest i to spora. Nad innym przełącznikiem można się zastanowić.
Trochę tego i trochę tamtego też.

Kangie

Skrzynka ładna, podoba mi się.

dino

Dla "poprawności politycznej" nie prowadziłbym tak przewodów.
Kilka amperów potrafi przez nie płynąć więc spinanie ich razem ...  ;)

Kangie

No właśnie, tutaj zupełnie inne wartości prądu elektrycznego ;)

tomekkk1

Cytat: dino w Styczeń 24, 2020, 12:26Dla "poprawności politycznej" nie prowadziłbym tak przewodów.
Kilka amperów potrafi przez nie płynąć więc spinanie ich razem ...  ;)

Akurat w tym przypadku widać że łatwo ten problem rozwiązać, sama uwaga jak najbardziej słuszna :)

Generalnie wybór i tak o wiele lepszy niż Beresford TC-7200, do tego zawsze łatwo można go "rozwinąć" i dociążyć skrzynkę ;)

dino

Ja takie połączenia robię srebrzanką 2mm w luźnych koszulkach ułożoną "na sztywno" od gniazda do przełącznika.