Magnetofony kasetowe

Zaczęty przez Yacek, Maj 27, 2014, 22:49

Poprzedni wątek - Następny wątek

GregWatson

Tak z ciekawości tylko pytam zawczasu.  :)  Mam jeszcze jeden klocek w głowie ale to nie deck. Jak już upoluję to coś napiszę. Bo cholernie ciężko go dostać a znalezisko przydałoby się do drugiego pokoju razem z tym deckiem Onkyo. Ładny zestawik byłby.
Trochę tego i trochę tamtego też.

McGyver

No ale brak kalibracji czułości wzmacniacza zapisu w magnetofonie trójgłowicowym to już jest IMHO żenada po prostu. Dopuszczalne w tanim Techniksie RS-BX606, ale żeby w decku od czołowego specjalisty?
BTW, co do Technicsa, wielu magnetofonowym legendom byłoby ciężko poradzić sobie z w pełni sprawnym Technicsem RS-BX808 lub 828 (to samo, tylko że z dołożonym własnym pilotem).

ahaja

Greg
Tego Onkyo sie nie pozbywaj jak sprawny. Fantastyczna maszyna. Kalibruje wszystko, nawet stilony ...
Najpierw ustawiasz kalibrację poziomu osobno dla każdego z kanałów gałeczkami, a potem włączasz accubias ... i się dzieje.

Miałem takiego w 1996 roku ...

dino

Cytat: frywolny trucht w Marzec 18, 2019, 19:34Uruchomisz, poprzewijasz, ponagrywasz, poodtwarzasz :) Niestety przyjemność będzie ograniczona bo żaden nie ma 3 head i kalibracji magnetofonu do kasety z poziomu tego jak czuje kasetę magnetofon.
Szybciej skończą w "rozbieralni" i zasilą kolekcję japońskich tranzystorów. W takie zabawy to mi sie już nie chce bawić.

GB

Cytat: GregWatson w Marzec 18, 2019, 19:43
Chopy a jak tam Wam się spisuje Akai GX-95 ? że z ciekawości się spytam i jak tam mu się jest do Dragona?
W moim GX-75 tranzysot stwierdził, że poco ma być cicho i rozpoczął strajk buczeniem. Trzeba było go na nowo żywicą ciśnieniowo zalać i na razie git.

______________
Pozdrawiam,
GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

Filwoj

GregWatson, jak tam wrażenia na temat Onkyo TA-2570 ? Dotarł ?

GregWatson

Trochę w innym wątku ale jestem bardzo zadowolony. Za taką cenę naprawdę warto.

http://audiomaniacy.pl/index.php?topic=3136.0
Trochę tego i trochę tamtego też.

katmai

Hmm, tak się rozmarzyłem i szukam Sony TC-K770ES lub ewentualnie TC-K790ES. Ile realnie opłaca się za niego dać żeby nie przepłacić? Oczywiście w bdb stanie.

frywolny trucht

Wrzucasz w hifishark.com symbol sprzętu i obserwujesz za ile mniej więcej chodzą. Uzbrajasz się w cierpliwość i sprawdzasz tak długo aż się trafi w dobrym stanie i taniej ;) Do tego część sklepów jest skłonna negocjować cenę, jakąś pisemną gwarancję udzielić.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

LampowY


LampowY

Jak tam Panowie w temacie? Zapał minął?
Mi wręcz odwrotnie. Opanowałem już chyba sztukę nagrywania i kopie winyli wychodzą na tyle dobrze, że nie chce mi się patefona odpalać.
Zastanawiam się czy na nowocześniejszym magnetofonie z kalibracją będzie to lepiej robił od purystycznego naka?

gratefullde

Cytat: LampowY w Maj 01, 2019, 08:37
Jak tam Panowie w temacie? Zapał minął?
Mi wręcz odwrotnie. Opanowałem już chyba sztukę nagrywania i kopie winyli wychodzą na tyle dobrze, że nie chce mi się patefona odpalać.
Zastanawiam się czy na nowocześniejszym magnetofonie z kalibracją będzie to lepiej robił od purystycznego naka?
Ja nadal nie widzę racjonalnego uzasadnienia (choć nie zawsze musi ono być).
Rozważam jeszcze dat. Ale to raczej jako spełnienie folderowych marzeń z lat młodości...
Na chwilę obecną pliki i vinyl mi wystarczają.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

GregWatson

Ponagrywałem trochę kaset i tak od czasu do czasu sobie odpalę jak coś robię a nie mam czasu na obsługę gramofonu. Onkyo TA-2570 ładnie nagrywa i ładnie odtwarza - choć Pioneer CT-959 jest bardziej wysublimowanym narzędziem i dźwięk zupełnie inny ale Onkyo przypomina mi bardziej dzieciństwo - może ten dźwięk bardziej nieokrzesany. :)

DATa sprzedałem - czegoś mi w nim brakowało - może inni mieli podobne wrażenia dlatego się nie przebił przez tyle lat albo wręcz przeciwnie może jest od nie dla wszystkich. Czort jeden wie. W każdym razie poszedł do innych cieszyć uczy.
Trochę tego i trochę tamtego też.

cdt

Mi DAT też nie przypadł do gustu . Za to odpaliłem dziś po dłuższej przerwie smoka .

LampowY

Darek, powinieneś wpaść i posłuchać chińskiej końcówki mocy  :)

gratefullde

Cytat: LampowY w Maj 01, 2019, 12:08
Darek, powinieneś wpaść i posłuchać chińskiej końcówki mocy  :)

Życie już nie będzie takie same ;D
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

cdt

Mam przesyt sprzętowy . Przyszło otrzeźwienie  :P . Czas na porządki a nie kolejne klamoty . Co nie zmienia że wam wierze że grają ładnie .

paul_67

Zauważyliście ,że dużo nagrań jest głośniejszych na prawy kanał? Dopiero podczas zapisu człowiek zdaje sobie z tego sprawę.Wyrównujecie czy zostawiacie?

muda44

Cytat: katmai w Kwiecień 29, 2019, 10:00
Hmm, tak się rozmarzyłem i szukam Sony TC-K770ES lub ewentualnie TC-K790ES. Ile realnie opłaca się za niego dać żeby nie przepłacić? Oczywiście w bdb stanie.
Średnio około 700zł .  Do tego paski i rolki dolicz .
Mi udało się kupić ładnego 790ES , bardzo mało używany .


paul_67

Cytat: paul_67 w Maj 01, 2019, 12:18Zauważyliście ,że dużo nagrań jest głośniejszych na prawy kanał? Dopiero podczas zapisu człowiek zdaje sobie z tego sprawę.Wyrównujecie czy zostawiacie?
Ponagrywałem sobie trochę.Niektóre płyty są tak zróżnicowane dynamicznie, że na pierwszym utworze wskaźniki ledwo dochodzą do zera, a następny jak nie pierdyknie na czerwone pole.Panie jak to wysterować ? Na ucho by się wydawało,że nie ma między nimi dużej różnicy głośności i tu chodzi o kawałki rockowe.Jak oni w studio to nagrywali? Rozumiem jakieś składanki, ale utwory z jednej sesji? Dlatego nigdy nie lubiłem nagrywać, ale tyle kaset leży odłogiem,że w te wolne dni się zmusiłem...

paul_67

Teraz nagrywam Pata -Bright Size Life i wskaźniki wychylają się na przemian, lewy - prawy bez wyraźnej przewagi, jakiegoś kanału.Wychodzi na to,że nagrania pop są tak skaszanione.

gratefullde

Cytat: paul_67 w Maj 01, 2019, 19:02
Teraz nagrywam Pata -Bright Size Life i wskaźniki wychylają się na przemian, lewy - prawy bez wyraźnej przewagi, jakiegoś kanału.Wychodzi na to,że nagrania pop są tak skaszanione.

Weź Allman Brothers Band... mam to samo wrażenie ale wszyscy mnie wyprowadzają z błędu...
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

paul_67

Gdyby to było na jednym magnetofonie, pomyślałbym ,że coś się dzieje ze sprzętem...

paul_67

Ale, Sade -Soldier Of Love, bardzo ładnie.Równiutko.Jednak ten Pat z 1976roku to ideał!

paul_67

Cytat: gratefullde w Maj 01, 2019, 19:14Weź Allman Brothers Band...
Co z tymi Allmanami?