Płyty w 2019 r.

Zaczęty przez Pboczek, Październik 26, 2019, 14:03

Poprzedni wątek - Następny wątek

Pboczek

Co Waszym zdaniem można, a co należy odsłuchać z wydawnictw jakie pojawiły się w 2019 r. i bez czego da się żyć.


Ode mnie świeżutki jeszcze album The Bad Plus "Activate Infinity", Jazz, USA. Nie młodzi już artyści z dużym dorobkiem, przygotowali materiał na wysokim poziomie. Polecam! :)
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

wiki

Z 2019 polecam.
Wyśmienita płyta.
Nie ma co pisać... włączasz i odpływasz...

Adam Bałdych Quartet
"sacrum profanum"
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

krzysiek

Weyes Blood - Titanic Rising

ktoś polecał mi tę płytę na forach Kate Bush, potem znalazłem ją na liście pitchforka

bardzo, bardzo ciekawa płyta, taki throwback do lat 70

https://tidal.com/browse/album/106478328

https://www.youtube.com/watch?v=StSEXZcwOB4
Modwright KWI-200, Dynaudio Special 25, Chord Qutest, poprzednio na forum jako blackholesun

Pboczek

Jakie to miłe kiedy płyty dostępne od ręki w strumieniu np. z Tid. Siadam, muzyka płynie.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Pboczek

Słaby to był rok, czy my nie słuchamy? Chciałoby się coś nowego, fajnego zapuścić, a tu blada dupa. Nie ma wpisów.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

paul_67

Jak zachwyca , jak nie zachwyca? Nic takiego nie było w tym roku.Wolę odkrywać starocie.

Pboczek

Świat wulgarnieje, wszystko co dobre już było, często mam takie myśli. Ale muzyka to niekończąca się kreacja, niepohamowana inwencja, która skończy się wtedy kiedy ludzie. Mamy jeszcze trochę czasu.  ;)

To zmieńmy temat na muzykę która zaskoczyła nas w 2019  :).

Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

wiki

2019, polska muzyka...
"Janerka na basy i głosy"
Świetna płyta, polecam...  :)
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

Się słucha....
Ostatniej pozycji polecanej przezemnie z 2019 roku.
VooVoo
"Za Niebawem"

Ale rok się nie skończył, może coś jeszcze się zdarzy...
Lub może ktoś podpowie co się zdarzyło w tymże roku....
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Leon_K

Polecam "Slavic Spirits" wrocławskiej formacji EABS, materiał bogaty w improwizacje, podszyty słowiańskim duchem, ale żadna tam muzyka świata czy etniczna. A dla miłośników klimatów a la Marvin Gaye - tegoroczny album Duranda Jonesa z The Indications, chyba jedna z moich ulubionych płyt 2019.

moon

a w jakim gatunku te plyty?
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

Leon_K

Slavic to jazz; sporo radosnej improwizacji, ale również porywających melodii. Zaś Durand Jones to takie retro r&b, soul, mocno osadzone w 70'. Wokal Duranda ma barwę przywodzącą na myśl Jamesa Browna, ale oprócz niego śpiewa perkusista - falset:) Plus chórki i dużo fajnego bujania. Na tegorocznym Offie zagrali znakomity koncert.

moon

nie o to pytam, chodzi o ogolna tematyke watku, przeciez nie bede tu wrzucal death metalu, bo niemal nikogo to tutaj nie interesuje:)
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

Leon_K

Cytat: moon w Listopad 04, 2019, 16:24
nie o to pytam, chodzi o ogolna tematyke watku, przeciez nie bede tu wrzucal death metalu, bo niemal nikogo to tutaj nie interesuje:)
A, to sorki. Sądziłem, że pytanie było do mnie. A metalowe nowości też są interesujące:)

wiki

Cytat: moon w Listopad 04, 2019, 16:24nie o to pytam, chodzi o ogolna tematyke watku, przeciez nie bede tu wrzucal death metalu, bo niemal nikogo to tutaj nie interesuje:)
Jeżeli tytuł wątku brzmi "Płyty w 2019 r." to moim zdaniem nieważne z jakim gatunkiem te płyty, tylko aby były wydane w 2019 i warte polecenia.   :)
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Kangie

Wiki, a składanki 2019 też ujdą w tłoku? ;)

Pboczek

Ale w to że jest aż taka bieda z nową muzyką, to nie wierzę. Zobaczcie ile było premier w tym roku, a to przecież nie wszystkie.

https://polifonia.blog.polityka.pl/premiery-plytowe-2019/
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

wiki

Cytat: Kangie w Listopad 04, 2019, 19:20
Wiki, a składanki 2019 też ujdą w tłoku? ;)
W tłoku ujdą, ale ja je będę omijał łukiem....  ;)
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Pboczek

Było ostatnio o Kate B., sprawdzam premiery z marca a tu: "... Składający się z czterech płyt CD zestaw "The Other Sides" zawiera strony B singli, miksy z 12-calowych płytek, covery i rarytasy. Jedna z płyt jest w całości poświęcona przeróbkom. Kate Bush mierzy się na niej między innymi z "Rocket Man" i "Candle In The Wind" Eltona Johna, czy "The Man I Love" George'a i Iry Gershwinów. Wśród rarytasów znajdziemy, chociażby "Brazil" z tak samo zatytułowanego filmu, "Lyra" z obrazu "The Golden Compass", "Be Kind to My Mistakes" z filmu Nica Roega "Castaway" oraz "Humming", wcześniej niepublikowana wersja demo. ..."

"The Other Sides" przedstawiany jest jako biały kruk w dyskografii angielskiej wokalistki.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

rudy-102

To jest mniej więcej ten sam zestaw co "Remastered In Vinyl IV ". Ten sobie akurat odpuściłem.

Pboczek

Przeglądam dalej i widzę - kompilacja "Archive" ale szczególna, bo wydana na 25 lecie zespołu. Jest w Tidal więc słucham co tam powybierali... 

https://archive.tmstor.es/

Nie ma na vinylu :o?
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Pboczek

Wiecie co, nie jest to złe granie z kategorii folk, soul - listopad br.

https://www.michaelkiwanuka.com/

No i dla miłośników kaseciaków jak znalazł.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Bartolo

Cytat: Pboczek w Listopad 10, 2019, 14:05Przeglądam dalej i widzę - kompilacja "Archive" ale szczególna, bo wydana na 25 lecie zespołu. Jest w Tidal więc słucham co tam powybierali... 

https://archive.tmstor.es/

Nie ma na vinylu ?
Jest. ;)
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

moon

to z premier niech cos bedzie, australijski Tropical Fuck Storm: https://tropicalfstorm.bandcamp.com/album/braindrops
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

Kangie

Mam płytę Sarsy z 2019 r. Wkleić fotkę okładki? ;)