Konkurs - "Enigma"

Zaczęty przez GregWatson, Lipiec 16, 2014, 19:37

Poprzedni wątek - Następny wątek

GregWatson

Pomysł konkursu Enigma polegać będzie na tym iż zostanie opracowany na ten konkurs specjalny szyfr i tym szyfrem zakodowany będzie tekst polskiej piosenki. Zabawa polegać będzie na tym iż należy odszyfrować zapodane krzaczki oraz podać wykonawcę/zespół oraz tytuł tego utworu.

Dla jasności to w grę wchodzą tylko wykonawcy/zespoły polskie. Co jeszcze będzie zadaniem tego konkursu to zastanawiamy się ze sponsorem nagród (chcemy Was rzucić na kolana) ;)

W niedzielę pojawi się dokładniejszy regulamin a zaczynamy o godz. 20.oo  20 lipca br. czyli też niedziela.
Trochę tego i trochę tamtego też.

frywolny trucht

Cytat: GregWatson w Lipiec 16, 2014, 19:37(chcemy Was rzucić na kolana)

Przeczołgać. Po prostu przeczołgać :)

GregWatson

Zapraszam do nowego konkursu ph "ENIGMA". Zabawa polegać będzie na tym iż trzeba będzie odgadnąć zarówno wykonawcę/zespół jak i tytuł płyty na podstawie zaszyfrowanego tekstu.

Każda osoba biorąca udział w konkursie będzie mogła raz dziennie podać swojego typa czyli wykonawcę jak i zaszyfrowany tytuł płyty.

Każdego wieczoru po ok godz 22.00 będę ogłaszał czy ktoś trafił czy bawimy się dalej.

Pamiętajcie tylko jeden raz dziennie można podać swój traf. Konkurs rozpoczynamy dziś o godz. 12.oo a pierwsze wyniki już po 22.oo.

Przypominam iż dla ułatwienia konkursu jest to wykonawca/zespół polski.

Serdecznie zapraszam.

Osoba, która wygra opowie jak na to wpadła i wybierze sobie nagrody.

Ale będzie jazda !!!!!
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Poruszamy się tylko w zakresie alfabetu łacińskiego przedstawionego poniżej:

ABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUVWXYZ


A oto zaszyfrowany tytuł:

FHK  SBMPABHLI  AYVT  LOA


Proszę o podanie tytułu jak i nazwy wykonawcy/zespołu.
Trochę tego i trochę tamtego też.

Waluch

Czy sposób szyfrowania jest jednakowy dla wszystkich wyrazów ? czy każdy wyraz jest zakodowany innym schematem ?

GregWatson

Sposób szyfrowania jest taki sam dla wszystkich wyrazów czyli obowiązuje ten sam schemat.
Trochę tego i trochę tamtego też.

jajacek1410

#6
To jest nie do zrobienia:( prawie żadna litera się nie powtarza i trudno znaleźć punkt zaczepienia. Gdyby chociaż jedna, dowolna litera alfabetu mogła być na swoim miejscu...
Czuje się pognębiony...

Trudno zresztą liczyć, że codziennie będą padały różne propozycje - bo właściwa odpowiedź jest tylko jedna i tylko ta "pasuje do obrazka".

I jeszcze jedno. Podałeś dwie sprzeczne informacje: jedna, ze jest to zaszyfrowany tekst, a druga, że tytuł. Jak to jest?
pozdr.
KEF iQ9, Yaqin 100b, Primare cd21, P-J Perspective, Goldring 1012, P-J Tube Box SEII, Kimber 4TC, 8TC, Audiomica Beryl, QED Siver Spiral, NEEL 7ES, listwa Tomanek

GregWatson

Jest to tytuł oczywiście.
Trochę tego i trochę tamtego też.

jajacek1410

#8
Prosty szyfr Cezara nie działa:(((
Jestem wkurzony >:(

Nie jest to tez szyfr przestawienny. Dwa razy występuje samo H, co przy braku C daje małe prawdopodobieństwo uzyskania polskiego tekstu... ech....
A kiedyś tak lubiłem łamigłówki...
KEF iQ9, Yaqin 100b, Primare cd21, P-J Perspective, Goldring 1012, P-J Tube Box SEII, Kimber 4TC, 8TC, Audiomica Beryl, QED Siver Spiral, NEEL 7ES, listwa Tomanek

frywolny trucht

Pule nagród   stanowią dwie  nowe płyty, prosto ze sklepu MM:





Nagrodę stanowi jedna, wybrana przez zwycięzcę.

GregWatson

Dodam tylko, że szyfr ten jest dosyć prosty - wymaga tylko konsekwencji i cierpliwości. Już padły dwie podpowiedzi. Trochę więcej lecytyny i będzie ok.
Trochę tego i trochę tamtego też.

jajacek1410

Gdzież te dwie podpowiedzi Łaskawco:)?
Sprawdź czy nie popełniłeś błędu w kodowaniu. Tak na wszelki wypadek.
Już mi ręce opadają. Chyba się poddam.
pzdr
Jacek
KEF iQ9, Yaqin 100b, Primare cd21, P-J Perspective, Goldring 1012, P-J Tube Box SEII, Kimber 4TC, 8TC, Audiomica Beryl, QED Siver Spiral, NEEL 7ES, listwa Tomanek

GregWatson

No to widzę iż jesteś już blisko.

Rzeczywiście wkradł się błąd przy kodowaniu. Zamieniona została jedna literka. Poprawne hasło powinno brzmieć:

FHK  SBMPABHLI  AZVT  LOA
[/b]

Wyraz AZVT był wcześniej opisany jako AYVT.

Za powyższy błąd serdecznie przepraszam i informuję iż sam sobie wymierzę karę. ;)
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Co do podpowiedzi to zacytuję autora czyli Ciebie (coś w tym jest).

Cytat: jajacek1410 w Lipiec 20, 2014, 16:32
Prosty szyfr Cezara nie działa:(((
Jestem wkurzony >:(

Dwa razy występuje samo H, co przy braku C daje małe prawdopodobieństwo uzyskania polskiego tekstu... ech....

Lekko zmodyfikowany ale sens jest.
Trochę tego i trochę tamtego też.

jajacek1410

Niestety nadal nie jestem blisko. Wolałbym, żeby błąd był gdzie indziej.
KEF iQ9, Yaqin 100b, Primare cd21, P-J Perspective, Goldring 1012, P-J Tube Box SEII, Kimber 4TC, 8TC, Audiomica Beryl, QED Siver Spiral, NEEL 7ES, listwa Tomanek

kangie

Kombinowalem pod Eli lama sabachtani, ale nici wyszly. Latwe nie jest.

elem

Wątek konkursu "Parada oszustów" już zamknięty, tu więc dziekuję sponsorowi za LP Toma Waitsa,
który dotarł w nienagannym stanie.

Co do aktualnego konkursu - stawiam na tytuł w jakimś germańskim języku, ale tropu nie mam póki co żadnego.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

GregWatson

Cytat: elem w Lipiec 22, 2014, 12:19
Co do aktualnego konkursu - stawiam na tytuł w jakimś germańskim języku, ale tropu nie mam póki co żadnego.

Otóż nie!
Trochę tego i trochę tamtego też.

Two-FacedGirl

Witam

Randy Brecker, dotarł wprawdzie już kilka dni temu, ale tak się zasłuchałam, że zapomniałam podziękować :) co czynię w tym momencie. Kawał dobrej muzyki i coś czuje że będzie się często kręcić.

Enigma to niestety nie moje klimaty, szyfr wydaje się piekielnie trudny, więc trzymam kciuki za tych co próbują go złamać.

Pozostaje mi czekać do niedzieli na kolejny konkurs ;)

Pozdrawiam
Pozdrawiam

GregWatson

Szyfr nie jest taki straszny jak mógłby się wydawać - jest nawet prosty na poziomie dzieci z klas V-VI wiem bo swego czasu miałem możliwość wypróbować. A ponieważ wcześniejsze konkursy były banalnie proste - tak wynika przynajmniej z szybkiego ich zakończenia tak tu dodałem dwa maleńkie niepozorne haczyki. Pamiętacie numer z Łodzią w konkursie na opowiastkę a chodziło o Omegę albo z czterema osobami na okładce a chodziło o trzech tenorów w konkursie Sokole oko?
Zastanówcie się co takiego mogłem zrobić w konkursie gdzie chodzi o polski zespół/wykonawcę oraz tytuł utworu aby sprowadzić Was na fałszywą drogę? a przypominam że szyfr jest banalnie prosty.
Trochę tego i trochę tamtego też.

kangie

Greg, jestem bardziej niz pewien, ze uzyles szyfru typu "gaderypoluki", czyli niewysublimowanego sposobu szyfrowania, ale zabij mnie! - nie wiem jakiego szyfru uzyles. Wczoraj zamiast spac kombinowalem i usnalem po 2h walce z notesem i dlugopisem w dloni ;-)

GregWatson

#21
A oto widzicie 50% szyfru.

ABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUVWXYZ


Dalej walczycie sami.



Hmmm. GA-DE-RY-PO-LU-KI  też fajny szyfr. Było się w zuchach za dobrych strych czasów.
Trochę tego i trochę tamtego też.

elem

Cytat: GregWatson w Lipiec 22, 2014, 20:25A oto widzicie 50% szyfru.

ABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUVWXYZ

kolejne betonowe koło ratunkowe :/
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

Waluch

metoda szyfrowania - Cezara, przesunięcie o 7 ale ... haczyk - tekst należało zapisać odwrotnie :) czyli
AOL TVZA ILHBAPMBS KHF

EXODUS - THE MOST BEAUTIFUL DAY


w rozwiązaniu pomogła mi żona, to Ona wpadła na pomysł,że hasło powinno się zapisać odwrotnie
:D spędziliśmy nad rozwiązaniem kilka dobrych godzin :)


frywolny trucht