Revox G36 . Mój Dziadek.

Zaczęty przez miniabyr, Grudzień 20, 2015, 19:55

Poprzedni wątek - Następny wątek

kawosz

Cytat: masza w Styczeń 04, 2016, 19:21I takich kwiatków sie najbardziej obawiam 
Myślę że nie ma czego . Otari to dużo młodsza konstrukcja . Akai śmiga bez żadnego problemu . Dziadek dostanie smaru nowych sprężynek i też będzie śmigał :)

miniabyr

Ale napisaleś ,że gość od którego kupiłeś Revoxa przejrzał go i w jego opinii jest sprawny. Tak czy siak magnetofon potrzebuje fachowego przeglądu i kalibracji .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

kawosz

Ta potrzebuje dzwoniłem już do Kolegi . Poczuwa się . Nie pobawię się tydzień jak najszybciej muszę oddać do przeglądu .

miniabyr

Ok Mam nadzieję ,ze to błahostka. Bardzo jestem ciekawy twojej opinii o brzmieniu tego urządzenia.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

kawosz

Gra naprawdę bardzo fajnie . Sam jestem ciekaw jak będzie na dedykowanej taśmie po kalibracji . Bardziej obiektywnie to mogę go ocenić po kilku dniach słuchania bo teraz to wiadomo że mi gra wspaniale :)

miniabyr

Szkoda życia na chujowy dźwięk !

kawosz

Pierwsza fascynacja minęła czas na pierwsze spostrzeżenia .
To jest magnetofon który trzeba polubić i przyjąć go takim jaki jest . To czego mi brakuje najbardziej to pauza . Ciężej niż w nowszych konstrukcjach zakłada się taśmę .
Mimo swoich lat magnetofon nagrywa naprawdę bardzo dobrze , jest bardzo wierny jeśli chodzi o nagranie . Lepiej pracuje na leżąco ( przynajmniej mój egzemplarz który na bank wymaga konserwacji )
Wg mnie jest tak ładny że wszystkie mankamenty schodzą na dalszy plan .

miniabyr

Podpowiedź użytkownika. Aby silniki nie chodzily non stop (bo chodzą) należy ustawić w pozycji neutralnej przełączniki prędkości. Czyli przyciski muszą być na jednym poziomie  Wtedy oszczędzamy Dziadka.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

kawosz

U mnie jak silniki są w pozycji neutralnej to wcale nie chodzi . Masz dziadka jakoś w pętle wprowadzonego ? . Ja mam podłączonego pod 1 z wyjść magnetofonowych w luxmanie c 1010 on ma 2x pre aut . 1 pre pod coplanda 2 pre pod końcowkę luxmana .

kawosz

Do czasu konserwacji będzie w pozycji leżącej . Jak kochanka  :D .

frywolny trucht

On wygląda jakby nie przewidywano pozycji stojącej. Brak stopek, głośnik.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

kawosz

#111
Cytat: frywolny trucht w Styczeń 05, 2016, 18:13On wygląda jakby nie przewidywano pozycji stojącej. Brak stopek, głośnik.

Masz rację ale w sieci jest masa filmów i stoją . Ciekawi mnie czy do pozycji stojącej nie trzeba go jakoś inaczej ustawić ( naciągi sprężynek itp )

miniabyr

#112
Cytat: kawosz w Styczeń 05, 2016, 17:33
U mnie jak silniki są w pozycji neutralnej to wcale nie chodzi . Masz dziadka jakoś w pętle wprowadzonego ? . Ja mam podłączonego pod 1 z wyjść magnetofonowych w luxmanie c 1010 on ma 2x pre aut . 1 pre pod coplanda 2 pre pod końcowkę luxmana .
,
I właśnie w pozycji neutralnej silniki mają nie chodzić, wtedy je oszczędzasz. Kiedy nie słuchasz muzyki, to  grzeją się wtedy tylko lampy i o to w tym chodzi. Mój wzmacniacz ma pętle dla magnetofonu i tam mam wpięty magnetofon. Rzeczywiście wydaje się że ten magnetofon powinien leżeć, chociaż w necie na dużej ilości zdjęć ten magnetofon stoi. Już samo umiejscowienie głośnika sugeruje pozycje leżącą. Z drugiej strony nie zauważyłem różnicy w użytkowaniu kiedy ten magnetofon leżał czy stał. Myślę więc że to kwestia wyboru czy ma leżeć czy stać.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

kawosz

Cytat: miniabyr w Styczeń 05, 2016, 18:45Z drugiej strony nie zauważyłem różnicy w użytkowaniu kiedy ten magnetofon leżał czy stał. Myślę więc że to kwestia wyboru czy ma leżeć czy stać.
Widocznie wystarczy jak jest po porządnej konserwacji . To pocieszające :)

grzecho

kawosz gdzie ty takie cudeńka wyrywasz? ;)

kawosz

Ten od znajomego który handluje szpulami . Na imię ma Jacek z Warki .

miniabyr

Cytat: kawosz w Styczeń 05, 2016, 19:47
Ten od znajomego który handluje szpulami . Na imię ma Jacek z Warki .
O ja mam od niego właśnie szpule. Świat jest mały. ☺
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

kawosz

Cytat: miniabyr w Styczeń 05, 2016, 19:52O ja mam od niego właśnie szpule. Świat jest mały. ☺

Arek też . :)

grzecho

A ma ci on jakieś ciekawe szpulaki na zbyciu?

grzecho

Może i ja bym spróbował swoich sił na tych zacnych maszynach?

wojtek41

Kawosz, połóż go pod małym kątem. Będzie się lepiej prezentował. W użytkowaniu nie powinno przeszkadzać.  Zrobiłem tak z moim F 36.  :)

kawosz

I tak muszę go oddać na serwis . Jacek ma ma jeszcze kilka szpulaków mogę dać tel do niego jak ktoś chce . On raczej nie handluje magnetofonami to jego zbiory  ::) ale mówił że soniaki dwu ślady by sprzedał . Ja nawet myślałem o soniaku ale chłopaki odradzili - za mało hardrockowy  ;D

frywolny trucht

Cytat: kawosz w Styczeń 05, 2016, 20:00
Cytat: miniabyr w Styczeń 05, 2016, 19:52O ja mam od niego właśnie szpule. Świat jest mały. ☺

Arek też . :)

Facet jest niemożliwy. Kupiłem u niego parę szpul i naby Akai. Nigdy jeszcze nikt nie sklecił mi skrzyneczki w celu przesyłki :)
Taka naprawdę na wymiar :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

miniabyr

Przeglądam sobie ebay  w poszukiwaniu części zamiennych do Revoxa  g36. Jest ich cała masa i to nowych ,oryginalnie zapakowanych . To dobra wiadomość dla osób którym  coś się mogło by przytrafić z magnetofonem.Choć ceny niemałe to jest to pocieszające ,że nie zostajemy bez pomocy.Właśnie grzeję Dziadka do wieczornej prezentacji. Alleluja chwalny Dziadka.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

MAC

No fajny jest ten opa ale grzejników ci u mnie dostatek :)
Dam krzemu szansę ;)