Menu główne

rowerowanie

Zaczęty przez Wireless, Sierpień 11, 2014, 10:18

Poprzedni wątek - Następny wątek

Two-FacedGirl

Cytat: wojtek41 w Czerwiec 22, 2015, 21:13
Wieczorne kolko, ale tylko dziesiecio kilometrowe. )
Na pierwszy dzien wystarczy. )



A cóż to za akwen na drugim planie?
Pozdrawiam

Keef98

Cytat: Two-FacedGirl w Czerwiec 22, 2015, 21:29
Cytat: merlin1973 w Czerwiec 22, 2015, 21:15
Cytat: Two-FacedGirl w Czerwiec 22, 2015, 21:11jak tylko mój rower wróci z serwisu wrzucę zdjęcia.
Możesz na nim siedziec ale ubrana bo zimno coś się zrobiło :):)
Dzięki Merlin ;) faktycznie zrobiło się pieruńsko zimno, dzisiejszego ranka 7 stopni na Podlasiu :P
Nie wiem o czym mówisz, wychodziłam o 7 rano w t-shircie i koszuli, ale mieszkam zupełnie gdzie indziej. ;D Taka wieś pod Poznaniem.
Głupie pytanie. Ile masz wzrostu? Jaką masz ramę i koła?

wojtek41

Cytat: Two-FacedGirl w Czerwiec 22, 2015, 21:33A cóż to za akwen na drugim planie?
W sumie nie wiem jak sie nazywa. Wiem natomiast, ze plynie w mojej wsi na zadupiu  :D
A tak powaznie laczy dwie zatoki. Musze poszukac nazwy... ???

Wireless

Cytat: wojtek41 w Czerwiec 22, 2015, 21:09
Cytat: wireless w Czerwiec 22, 2015, 19:02Jak czeszczy? Szczela, czy czeszczy ? Przeskakuje ? IMHO - przerzutki do regulacji (naciąg).
Slychac cos jak szorowanie. Musze sprawdzic na 8 przelozeniu, bo o nim zapomnialem...) Na nizszych od 5 w dol, tego nie slychac. Nie ma przeskokow.
Two-FacedGirl, dalas do serwisu i dobrze zrobilas. Tej nocy siedzialem nad rowerem do 2,30... :o
Naciąg przerzutek. Jeśli nie masz wprawy, to polecam szybką wizytę w jakimś zapoznanym sklepie rowerowym. 10 minut i po zawodach będzie. Bez zarwanych nocy ;)
Pozdrawiam, Wireless

wojtek41

Jak sie dobrac do tego naciagu...?
Gdy sie na cos upre, cierpie na bezsennosc... :D  Malzonka dziwnie patrzyla, ale stwierdzilem ze..... Albo rower, albo nabijam kubelkowe fotele do rodzinnego kombi.  ;D
Takie tam smiechy sobie robie...)

Piterski

Nie sądziłem, że mój pierwszy wpis na tym forum audiofilskim będzie całkiem na inny temat  ;D
Tak więc witam wszystkich i pokażę jako ciekawostkę to na czym ja jeżdżę, ostatnimi laty sporadycznie.
 


To taki widoczek w trakcie postoju z jazdy po górach Świętokrzyskich roku 2001 jeszcze starym Zenitem utrwaliłem tę piękne warunki terenowe. Wtedy przez pięć dni dzielnie asystowała mi moja młodsza siostra.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

frywolny trucht

Cześć :) Co ja robiłem w 2001 roku? W 2000 roku zrobiłem góralem w weekend 100 km w jedną stronę i 100 km w drugą stronę. Drogą krajową bez poboczy. Z przyszłą żoną. Głupota pierwszej wody. Teraz jestem mądrzejszy (? i nie ruszam się bez sensu :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

wojtek41

Arek, z tesciowa to bym zrozumial... ;D
Czesc Piterski.

frywolny trucht

#158
Zakresem przerzutki tylnej możesz regulować:
a) linka przerzutki przy manetce i na drugim końcu przy wejściu do przerzutki.
b) dwie śrubki w przerzutce.
To są nieco inne kombinacje efektów, ale gdyby ci się udało opanować problem wariantem a) byłoby korzystniej. Inaczej tydzień z życiorysu :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

wojtek41


frywolny trucht

#160
Jak jeździsz rekreacyjnie, nie wariujesz, nie uderzasz osprzętem w trakcie straceńczej jazdy, pewnie lepiej dać serwisowi.
Z drugiej strony- jak to? Wkładkę gramofonową umie się ustawić, a przerzutki nie?

;D
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

wojtek41


Wireless

Cytat: Piterski w Czerwiec 22, 2015, 23:06
Nie sądziłem, że mój pierwszy wpis na tym forum audiofilskim będzie całkiem na inny temat  ;D
Tak więc witam wszystkich i pokażę jako ciekawostkę to na czym ja jeżdżę, ostatnimi laty sporadycznie.
 


To taki widoczek w trakcie postoju z jazdy po górach Świętokrzyskich roku 2001 jeszcze starym Zenitem utrwaliłem tę piękne warunki terenowe. Wtedy przez pięć dni dzielnie asystowała mi moja młodsza siostra.

Witaj :)

Jak widzę, w klubie sporo miłośników GT :)
Pozdrawiam, Wireless

Wireless

Cytat: frywolny trucht w Czerwiec 22, 2015, 23:34
Jak jeździsz rekreacyjnie, nie wariujesz, nie uderzasz osprzętem w trakcie straceńczej jazdy, pewnie lepiej dać serwisowi.
Z drugiej strony- jak to? Wkładkę gramofonową umie się ustawić, a przerzutki nie?

;D

Dla, hehehe, DIYowców polecam:
http://merlin.pl/Zinn-i-sztuka-serwisowania-roweru-gorskiego_Lennard-Zinn/browse/product/1,1342787.html?gclid=CjwKEAjw5J6sBRDp3ty_17KZyWsSJABgp-OaQN83qWPTMIG8VcP9LtCHYZpvA9nXMz_kATZ27P_q-hoCm6nw_wcB
Pozdrawiam, Wireless

wojtek41

#164
Cytat: Two-FacedGirl w Czerwiec 22, 2015, 18:40tak w ogóle to bardzo profesjonalne macie te rowery koledzy
Nie znam sie na rowerach. Nishiki, czy to profesjonalna polka..? Chyba raczej dosc solidny, sredni przedzial.  :)
Jesli sie myle , wyprostujcie...)

kangie

Cytat: Piterski w Czerwiec 22, 2015, 23:06
Nie sądziłem, że mój pierwszy wpis na tym forum audiofilskim będzie całkiem na inny temat  ;D
Tak więc witam wszystkich i pokażę jako ciekawostkę to na czym ja jeżdżę, ostatnimi laty sporadycznie.

To taki widoczek w trakcie postoju z jazdy po górach Świętokrzyskich roku 2001 jeszcze starym Zenitem utrwaliłem tę piękne warunki terenowe. Wtedy przez pięć dni dzielnie asystowała mi moja młodsza siostra.
Witaj Piterski!
Moja Tequesta ma brata :))))

Wireless

Cytat: wojtek41 w Czerwiec 23, 2015, 10:05
Cytat: Two-FacedGirl w Czerwiec 22, 2015, 18:40tak w ogóle to bardzo profesjonalne macie te rowery koledzy
Nie znam sie na rowerach. Nishiki, czy to profesjonalna polka..? Chyba raczej dosc solidny, sredni przedzial.  :)
Jesli sie myle , wyprostujcie...)



Dokładnie tak - solidny środek :)

Cholera, ta pogoda - dzisiaj na pewno nici z jeżdżenia - zimno i deszcz, jutro może być cokolwiek, bo i tak muszę pracować w godzinach USA ... :( Mógłby jutro spaść śnieg - może wyczerpałby zapas zimna na lato, i cała reszta byłaby już OK ...
Pozdrawiam, Wireless

kangie

Cytat: frywolny trucht w Czerwiec 22, 2015, 23:34
Jak jeździsz rekreacyjnie, nie wariujesz, nie uderzasz osprzętem w trakcie straceńczej jazdy, pewnie lepiej dać serwisowi.
Z drugiej strony- jak to? Wkładkę gramofonową umie się ustawić, a przerzutki nie?

;D
Dobre z ta wkladka ;)

Wojtek, najpierw sprawdzilbym tylna przerzutke, czy nie ma nadmiernego luzu, czy kolka w wozku sa rownolegle do tarcz kasety. Zakladam, ze luzu nie masz i wozek jest niepokrzywiony.
Porzadnie umylbym cala przerzutke w wiadrze z ropa, potem nalozyc smaru, zeby mechanizm pracowal wrecz tak perfekcyjnie jak ramie gramofonowe. Nastepnie linka w pancerzach - czy chodzi bez oporu. Jesli jest opor, to wymienic (pancerze i linke tez jesli jest podzrdzewiala), bo przerzutka nie bedzie precyzyjnie pracowac.
I dopiero potem zabralbym sie za regulacje. Co i jak dokladnie znajdziesz na YT - sensownie wytlumaczone.
Pamietaj o srubkach H i L. Nimi duzo zdzialasz oraz barylkami na linkach - do bardzo precyzyjnej regulacji naciagu linki.

wojtek41

Cytat: kangie w Czerwiec 23, 2015, 15:56Wojtek, najpierw sprawdzilbym tylna przerzutke...
Dzieki Kangie. Cos mi sie zdaje, ze weekend mam z glowy... :) Najwyzej pozniej trafi do serwisu... ;D

kangie

Najwyzej - jak popsujesz - to przerobisz na jednobiegowca :D
Mialem kiedys taki pomysl, ale przyszly kolejne zainteresowania i zamiary poszly...

wojtek41

Wrazenia po pierwszym dniu. Nie czuje, ze wczoraj jezdzilem,. Wiem, wiem....To tylko 35 km. Ale dla mnie to duzo, jak na powrot po latach.  :)

Keef98

Mnie wf dobił, graliśmy w palanta przez 2h, nie wiem, ile km przebiegłam, ale czuję je w nogach ;)
Po wysiłku dobrze rozciągnąć mięśnie, wtedy nie ma zakwasów ;D

Wireless

Cytat: wojtek41 w Czerwiec 23, 2015, 23:52
Wrazenia po pierwszym dniu. Nie czuje, ze wczoraj jezdzilem,. Wiem, wiem....To tylko 35 km. Ale dla mnie to duzo, jak na powrot po latach.  :)

Jak na 1szą trasę po takiej przerwie to całkiem dobrze :) Paskudna pogoda niestety stopuje jeżdżenie ... :(
Pozdrawiam, Wireless

wojtek41

U mnie tez padalo. Jutro ponoc ma tak byc przez caly dzien........Do bani.....Szkoda zdrowia i roweru... :D

wojtek41

Nikt nie jezdzi...?