Menu główne

rowerowanie

Zaczęty przez Wireless, Sierpień 11, 2014, 10:18

Poprzedni wątek - Następny wątek

Keef98

Cytat: wojtek41 w Kwiecień 05, 2016, 22:31
Cytat: Wireless w Kwiecień 05, 2016, 22:27Treki mają bardzo dobre ramy. Zarówno, jeśli chodzi o geometrię, jak i wykonanie. Praktycznie niezniszczalne.
Dożywotnia gwarancja.  :)  Rama waży 1,6 kg.
To można go wziąć pod pachę i przejść przez całe centrum Poznania bez zmęczenia ;)

elem

" Ministerstwo Infrastruktury uspokaja, że test na rowerzystę będzie odbywał się lokalnie, najprawdopodobniej w komisariatach policji."

:D

http://moto.onet.pl/aktualnosci/powrot-karty-rowerowej/955g1p
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

vasa

Cytat: elem w Kwiecień 06, 2016, 23:30test na rowerzystę
Ja wiem, że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia, ale zachowanie rowerzystów (pieszych zresztą też) sprawia wrażenie jak gdyby utracili instynkt samozachowawczy, pakowanie się cyklistów pod koła samochodów jest równie nagminne jak wystawianie wózka na jezdnię przez młode matki celem zatrzymania ruchu.
Ja już raczej nie pojmę jakie pobudki nimi kierują, ale szczerze współczuję :(
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Keef98

Zgadzam się. W ogóle gdyby śledzić przeciętnego rowerzystę, to można takiemu dowalić niezły mandat.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

wojtek41

Cytat: Keef98 w Kwiecień 06, 2016, 16:27To można go wziąć pod pachę i przejść przez całe centrum Poznania bez zmęczenia
W całości około 10 kg  :)

Keef98

Oj tam, i tak nie dużo. ;) Jak na rower.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

gratefullde

a nie boli Was tylek?  I nie tylko?
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Two-FacedGirl

Cytat: gratefullde w Kwiecień 08, 2016, 21:52
a nie boli Was tylek?  I nie tylko?
Jesteśmy tak naćpani endorfinami, że nic nas nie boli :) ;)

Na dłuższe wyprawy niezbędny jest pampers, jak się ktoś krępuje to zawsze można wrzucić na wierzch jakieś luźniejsze szorty, w innym razie faktycznie na drugi dzień może boleć dolna część pleców :D
Na zakwasy w nogach najlepsza gorąca kąpiel, aspiryna, magnez i dużo witaminy C.

Pozdrawiam

gratefullde

Ja uwielbiam biegać i wiem co to endorfiny ale siodełko i drgania...  Nie!
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

rudy-102


gratefullde

No. Nikt mnie nie popiera
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

wojtek41

Z początkiem sezonu, nóżki coś słabe..... :o
Andrzej, siodełko możesz dobrać prawie idealnie  ;)

gratefullde

Mam mocno umocowane stafy
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

gratefullde

Cytat: wojtek41 w Kwiecień 08, 2016, 22:29
Z początkiem sezonu, nóżki coś słabe..... :o
Andrzej, siodełko możesz dobrać prawie idealnie  ;)
Mógł bym ale... 
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

wojtek41

No...Nie bądż taki... :D

rudy-102

Cytat: wojtek41 w Kwiecień 08, 2016, 22:29Andrzej, siodełko możesz dobrać prawie idealnie  ;)
Od lat mam Brooksa " all terrain". Początki były bolesne, ale potem stało się tak wygodne że nie zamienię na żadne inne.

wojtek41


rudy-102

Tak tylko weekendowo i czasem urlop na rowerach.

wojtek41

Zacząłem w ubiegłym roku, po przeczytaniu tego wątku. Super sprawa... :)
Choć właściwie po długiej przerwie, wróciłem do roweru.

rudy-102

Cytat: wojtek41 w Kwiecień 08, 2016, 22:49właściwie po długiej przerwie, wróciłem do roweru.
Jak mieszkałem jeszcze w mieście to rower był podstawowych środkiem lokomocji. Jeden dzieciak na dopinane krzesełko, dwa młodsze do przyczepki i tak się jeździło. Teraz odległości nie te (wioska), a dzieciaki zaraz mnie przegonią wzrostem :) .
Pozostają tylko weekendy i wakacje.

wojtek41

Cytat: rudy-102 w Kwiecień 08, 2016, 22:54Pozostają tylko weekendy i wakacje.
Dobre i tyle  :D

Wireless

Co do siodełka.
Ważne jest nie tyle "zmiękczanie" (czyli, np. wspomniany "pampers"). co dobranie siodła kształtem do stosownej części ciała.
Jeśli siodło niedobranie, to i pampers nie wystarczy, a jak dobrane - to, w zasadzie, niepotrzebny.
W chwili obecnej mam siodło, które mi pasuje jak ulał. Trasy - jak wiecie - 60-70km. I zero złych wrażeń. Przeważnie bez pampersa.


Rudy - masz kultowe siodełko :)
Pozdrawiam, Wireless

tatachabera

Dzisiaj deszcz i 6 stopni - zero rowerowania :( a było tak pięknie.
Jeśli lubicie pojeździć w trudniejszym terenie to polecam Singltrack pod Smrekiem http://www.singltrekpodsmrkem.cz/pl/info/stopien-trudnosci-sciezek/
Link do mapki w formacie A4 : http://www.singltrekpodsmrkem.cz/wp-content/uploads/2013/01/sps_mapa_2013_1.pdf

Kilka tras o różnej skali trudności. Frajda i adrenalina na maxa.
Denon DP-59L, Kenwood KD-8030, Pre Phono MPW,  DL-103R, AT-430E, Elac ESG 796, Emotiva XPA-2, Emotiva XSP-1, Aria 926, CT-S710, Denon 3910,
STR-GX70ES, ST-SB 920 QS

Keef98

Ja nie noszę pampersa, nawet nie mogę znaleźć spodni, pod które takie założyć. Ale mam fajne siodełko, idealne do rozmiaru moich czterech liter. :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Wireless

Cytat: Keef98 w Kwiecień 09, 2016, 13:40
Ja nie noszę pampersa, nawet nie mogę znaleźć spodni, pod które takie założyć. Ale mam fajne siodełko, idealne do rozmiaru moich czterech liter. :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

O toto właśnie - kształt siodełka najważniejszy. Jeśli ktokolwiek odczuwa ból czterech liter podczas dłuższej/krótszej przejażdżki, to należy poszukać dobrego siodełka. "Zmiękczacze" niewiele pomogą.
Pozdrawiam, Wireless