Wzmacniacze cyfrowe

Zaczęty przez vasa, Luty 09, 2017, 01:02

Poprzedni wątek - Następny wątek

gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

MAC

Czy jestem w błędzie i coś mi się pochrzaniło czy też pionierem tej technologii był B&O z modułami ICEpower, które do dzisiaj są bardzo poszukiwane przez diyowców i podobno grają fantastycznie?

Jakub

Słuchałem cyfrowego Primare I32 z focalami u kolegi. Tak naprawdę to nie było się do czego przyczepić, szybki, rozdzielczy, odpowiednio dociążony dźwięk. W sumie czego by mu tam nie podać, to odtwarzał bardzo poprawnie, ale jednocześnie to wszystko było takie aż zbyt idealne.
Chyba wolę moje niedoskonałe złomy, właśnie za tę ich "ułomność".

vasa

Cytat: masza w Marzec 03, 2017, 21:32czy też pionierem tej technologii był B&O z modułami ICEpower, które do dzisiaj są bardzo poszukiwane przez diyowców i podobno grają fantastycznie?
Tak jest. Polski (bardzo dobry) Audiomatus też buduje swoje klocki na IcePower. Tyle że pomysł był łatwy do skopiowania i stąd kity za 10$ z Państwa Środka. Natomiast technologii Lyngdorfa na razie nikt nie jest w stanie (tanio) skopiować.
Cytat: Jakub w Marzec 03, 2017, 21:32jednocześnie to wszystko było takie aż zbyt idealne
To prawda. Też miałem podobne wrażenia. Ani do czego się przyczepić ani na czym ucho zawiesić. Idealny drut ze wzmocnieniem.
Czyli do kształtowania dźwięku mamy źródło i kolumny. (A niektórzy jeszcze kable :) )
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

gratefullde

Coś co nie ma zniekształceń, brzmi fiutowo.
Wystarczy dać badziewny zasilacz i zagra jak trzeba ;D
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

vasa

Cytat: gratefullde w Marzec 03, 2017, 21:55Coś co nie ma zniekształceń, brzmi fiutowo.
Ta jest.
I dlatego kochamy triody SET albo wszystko co taką triodę przypomina
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

tomasz_pianista

Grupa ratowania poziomu.

vasa

Cytat: tomasz_pianista w Marzec 03, 2017, 22:30
Ale sekta lampiarzy:)
Próbuję się wyrwać, ale ciągną za nogi :o
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Jamówię

Lampa jest upierdliwa i praktycznie nie ma wzmacniaczy lampowych bezobsługowych. Zawsze człowieka nosi,żeby wsadzić jakąś nową żarówkę,no sam ambaras,ale jak się odwdzięczy graniem,to człowiek zapomina o wszystkim. Jak moja lampa wylądiwała na serwisie,to elem pożyczył mi na ten czas Audio Analogue,wzmacniacz,który na początku lat 2000 jawił mi się jako absolutny hi end a z pewnością grał lepiej niż mój ówczesny McIntosh. Jak go przytargałem teraz do domu,to stwierdziłem,że nic a nic się ten dźwięk nie zestarzał,ale jak wrócił do domu Almarro,to dopiero wtedy zdałem sobie sprawę,w jakim jestem obecnie miejscu z graniem i ile MZ krzem ma ograniczeń nie do przeskoczenia.

miniabyr

Cytat: vasa w Marzec 03, 2017, 22:51
Cytat: tomasz_pianista w Marzec 03, 2017, 22:30
Ale sekta lampiarzy:)
Próbuję się wyrwać, ale ciągną za nogi :o
Vasa zerknij w stronę wzmacniacza Chord. Cyfra . Znakomita! Tylko ta cena-(
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Melepeta

A bo to i słuch nie jest jakoś super, hiper. Podobają się nam te harmoniczne i inne zniekształcenia wnoszone przez lampy :)
MUZYKA JEST NAJWAŻNIEJSZA !!! 
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

vasa

Cytat: miniabyr w Marzec 04, 2017, 09:52Vasa zerknij w stronę wzmacniacza Chord. Cyfra . Znakomita!
Poczytałem na stronie Chord, ale oni tak mocno na okrągło piszą. O którym wzmacniaczu piszesz?
Chyba że chodzi o wszystkie :o
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

miniabyr

#63
Chord CPM 2800  z przetwornikiem DAC na pokładzie . Jest również   tańsza wersja tej integry  bez DAC .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

vasa

Cytat: miniabyr w Marzec 04, 2017, 23:38Chord CPM 2800  z przetwornikiem DAC na pokładzie .
Pewnie że mogę posłuchać, czemu nie? Ja zawsze chętny jestem.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

miniabyr

No niestety cena jest audiofilska .  :(
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Drizzt

A ja jednak zrezygnowałem z tego Lyngdorfa po odsłuchu i kupiłem Yamahę A-S2100. Nie gra gorzej od QUAD-a 909 a to już bardzo dużo. Jest świetnie wykonana i wygodna w obsłudze. Mało takich sprzętów dziś w takiej cenie. A lampy to zupełnie nie mój świat, lubię czysty dźwięk.

vasa

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Drizzt

To chyba jakiś Nigeryjczyk się ogłasza... Raczej nie wierzę w cuda.

vasa

Cytat: drizzt w Marzec 05, 2017, 00:02A ja jednak zrezygnowałem z tego Lyngdorfa po odsłuchu
Gratuluję zakupu :)
Ale opisz wrażenia z odsłuchu. Najwyraźniej nie zachwyciłeś się skoro jednak padło na Yamahę ? ???
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Drizzt

Wzmacniacz Lyngdorfa gra bardzo dobrze. Ja jednak liczyłem przede wszystkim na wartość dodaną związaną z systemem RoomPerfect. Niestety (a może stety) w mojej przestrzeni akustycznej ten system poprawy nie wnosił. Pewnie dlatego, że problemów z basem nie mam, a akustykę w zakresie średnich / wysokich tonów dużo lepiej poprawiać naturalnymi sposobami a nie DSP, bo właśnie... nie wypada to do końca naturalnie. Pewnie na basie może być prawdziwa poprawa jeśli ktoś tego potrzebuje. Ja z moimi kolumnami w moim pokoju nie potrzebowałem więc zrezygnowałem z Lyngdorfa, a przy okazji zrozumiałem dlaczego systemy DSP w profesjonalnych sprzętach operują tylko na basie a nie w całym paśmie jak Lyngdorf. Tak do 200Hz max. I to ma sens.

vasa

Cytat: drizzt w Marzec 05, 2017, 00:19a przy okazji zrozumiałem dlaczego systemy DSP w profesjonalnych sprzętach operują tylko na basie a nie w całym paśmie jak Lyngdorf. Tak do 200Hz max. I to ma sens.
Cholera.
A ja myślałem że tylko ja mam z tym problem, jak można skorygować dźwięki mające długość fali od kilkunastu centymetrów do centymetra?
Dzięki Drizzt.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

dino

Cytat: vasa w Marzec 05, 2017, 00:06OK. Audiofilska. Tylko dlaczego po chwili spada o 80% ?
http://www.annunci.net/nuoro/audio-tv-video/chord-cpm2800ii-integratedamplifier-dac-2023117

Ostatnio jeden Włoch  8) sprzedawał gramofon za okazyjną cenę (i płakał) - radziłbym szczególnie uważać na takie "okazje" >:(.
Gostek wysyłał nawet swoje zdjęcie z dokumentem tożsamości.
Właściciel dokumentu był (sprawdzone na fejsie) na rejsie na morzu.
Sprzedawca poproszony o zdjęcie z dowodem i gramofonem powiedział że nie da rady bo jest już dla mnie spakowany w DHL i ..przestał się odzywać. Moment wcześniej z portalu (niemieckiego) przyszło info że to oszustwo.
Jak płacimy przelewem za granice to ryzyko jest bardzo duże.


vasa

Nie ma uczciwych sprzedających.
Są tylko niedokładnie prześwietleni 😛
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

bubusia

#74
Panowie, na tej stronie z Chordem macie same walki, jest tam MBL 1531 za  2100 euro, dokladnie ten sam, ktory poszedl za 4500 u oficjalnego dystrybutora w Bulgarii. Jest to stromna glownie z walkami. Takze uwaga.
Jadis da88s, Metronome cd8 sign. tube, Speakers- SF 1@Twonk, Yeter power/cardass neutral reference/VDH supernova/ VDH silver mkIII ?