Top wszechczasów radiowej Trójki

Zaczęty przez gratefullde, Styczeń 01, 2015, 19:42

Poprzedni wątek - Następny wątek

GregWatson

Jak macie fejsa to zapraszam tam do naszego klubu

Audiomaniacy.pl

Tam też się dzieje.
Trochę tego i trochę tamtego też.

wiki

12-tka....
"ciary na plecach" kiedykolwiek słucham....
Uwielbiam....
Dziś z radio a nie z CD....
Analog, czyli jakbym słuchał z LP....  🙃
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

Cytat: GregWatson w Styczeń 01, 2020, 19:22Jak macie fejsa to zapraszam tam do naszego klubu
Audiomaniacy.pl
Tam też się dzieje.
GregWatson, dzięęęęęki za zaproszenie....  :)
Niestety nie używam, nie mam, nie zarejestrowany jestem...
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Pboczek

Cały czas coś dobrego.

A tunery analogowe rządzą. Słucham radia tylko z analogu  :). Teraz to Tu x711 Sansui.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

wiki

Pboczek, ładny zestaw Sansui....
Bardzo lubię bursztynowe wyświetlacze...
Pierwszy jaki miałem to był CD Luxman CD-357, chyba.. super to wygląda... dla mnie oczywiście...

Ja już mam za sobą tę firmę.... poszedłem w starego Kenwooda.... a potem.... to co w stopce...
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

GregWatson

Radio ma potencjał.


Trochę tego i trochę tamtego też.

wiki

Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Alexander

Czyli znowu mama mia mama mia wygrało  ;D

wiki

Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Eternal Seeker

Posłuchałem sobie i ja ostatnią godzinkę tego TOPu, mam pytanie do tych co się znają na robocie radiowej .Brzmiało mi to jakoś inaczej niż z moich płyt, czy jest robiony jakiś
emisyjny mix nadawczy tych utworów ? Tj. czy gościu przy konsolecie mocno jeżdzi
tymi suwakami,że brzmi to jakoś inaczej ?
Wzmacniacz Dubiel Acoustics OTL 6AS7 + kolumny Klipsch RP 600M+ odtwarzacz CD Nirvana ,CA 851N,gramofon Pro-Ject 2Xperience z wkładką Dynavector

Alexander

Nie wiem co czynią panowie z gałkami, ale odmienne brzmienie może być wynikiem samej natury przesyłu audycji na UKF, czyli FM.
Podobnie - dla mnie przyjemniej - brzmiał zapis dźwięku na magnetowidach VHS-hifi, tam tez był używana modulacja częstotliwościowa. Może to to  :-\

Pboczek

Cytat: Eternal Seeker w Styczeń 01, 2020, 21:01Brzmiało mi to jakoś inaczej niż z moich płyt, czy jest robiony jakiś ...

A na czym słuchasz radia i o jakich płytach myślisz? Nie znam się na kuchni radiowej ale w audycjach często można rozpoznać z czego jest puszczana muzyka. Słychać czy to winyl, plik, czy koncert na żywo :). Top to raczej z plików, trudno byłoby im kombinować z nośnikami przy takiej ilości muzyki.

Dzieciaki odcięły mnie od ostatniej godziny i nie wiem co na szczycie. Może nadrobię za rok.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Pboczek

Cytat: wiki w Styczeń 01, 2020, 19:38Pboczek, ładny zestaw Sansui....

Dziękuję, dziękuję :).
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Pboczek

Skoro do następnego Topa został rok, proponuję zerknąć na zrobione z głową testy tunerów i ich ranking: shootouts i shootouts2.

Pomimo tego że wiele krajów wygasza analogowy sygnał radiowy i pewnie czeka to wszystkie, ceny topowych modeli nie chcą specjalnie spadać. Natomiast w zupełnie przyzwoitych pieniądzach można nabyć odbiorniki grające naprawdę porządnie, wysoko lokowane w przedstawianym zestawieniu.

Może w przyszłym roku komuś się poszczęści i będzie mógł posłuchać Trójkowego Topa na Topowym sprzęcie  :).

https://www.fmtunerinfo.com/shootouts.html

(Sam ranking na końcu strony.)
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

dino

Daty przejścia na DAB+ w 100% w Polsce jeszcze chyba nie ogłosili ?

wiki

Cytat: Pboczek w Styczeń 03, 2020, 15:34
Skoro do następnego Topa został rok, proponuję zerknąć na zrobione z głową testy tunerów i ich ranking: shootouts i shootouts2.

Pomimo tego że wiele krajów wygasza analogowy sygnał radiowy i pewnie czeka to wszystkie, ceny topowych modeli nie chcą specjalnie spadać. Natomiast w zupełnie przyzwoitych pieniądzach można nabyć odbiorniki grające naprawdę porządnie, wysoko lokowane w przedstawianym zestawieniu.

Może w przyszłym roku komuś się poszczęści i będzie mógł posłuchać Trójkowego Topa na Topowym sprzęcie  :).

https://www.fmtunerinfo.com/shootouts.html

(Sam ranking na końcu strony.)

Mój na 23 pozycji... nieźle....  :) :D ;D
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Pboczek

Biorąc pod uwagę trzy pierwsze ex aequo, to nawet 21 :). I to musi grać!
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

wiki

Cytat: Pboczek w Styczeń 03, 2020, 19:18
Biorąc pod uwagę trzy pierwsze ex aequo, to nawet 21 :). I to musi grać!
Dzięki....
Gra, i to nawet bardzo.... Sam się nawet czasem bardzo dziwię, że to radio....
No i wygląd, dla mnie, niesamowity, jak się włączy to aż człowiek się gapi jak w jaki obrazek...  ;)
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Pboczek

#268
Cytat: dino w Styczeń 03, 2020, 16:58Daty przejścia na DAB+ w 100% w Polsce jeszcze chyba nie ogłosili ?

Nie słyszałem, można szukać tunerów 🙂.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Pboczek

Polski Top Wszech Czasów przedstawiają w Trujce.

Miło posłuchać bo dużą chochlą nalewają, ponad 200 pozycji. Stacja - wiadomo - bez komentarza ale utwory do słuchania.  :)
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

wiki

Cytat: Pboczek w Maj 01, 2020, 17:19
Polski Top Wszech Czasów przedstawiają w Trujce.

Miło posłuchać bo dużą chochlą nalewają, ponad 200 pozycji. Stacja - wiadomo - bez komentarza ale utwory do słuchania.  :)
Pboczek, dzięki za info... 😀

Na chwilę wskoczyłem.... Dziś część, jutro będą kończyć....
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

Chyba się wciągnąłem.....

Słucham..... właśnie....
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

Perfect....
"Objazdowe nieme kino"

Czemu tak daleko???


Piekny utwór..... 🙃🙃🙃🙃🙃
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

Dziś dużo pracy na działce....
A w tle lista....

Właśnie usiadłem na odpoczynek i słucham radio....
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

GregWatson

Trochę tego i trochę tamtego też.