Menu główne

Tablet

Zaczęty przez cdt, Grudzień 02, 2017, 12:26

Poprzedni wątek - Następny wątek

cdt

Jaki nie za drogi tablet do zainstalowania MusicCasta i obsługi Tidala ?
Nie bardzo wiem jakie ma spełniać wymagania . Masa tego dziadostwa na allegro . Nie wiem jaką ma mieć bezpieczną pojemność pamięci ? . Ma być średniej wielkość . Bedzie robił tylko za ,, pilota ,, . Możliwe że o ile się zdecyduje i postawie dysk NAS to będzie jeszcze musiał i jego  obsługiwać .
Telefonem jest mi średnio wygodnie a wpadłem w tidalowanie  ;D
Jak powieliłem wątek to proszę o linka w odpowiedzi :)

MAC

Mam porównanie jak działają aplikacje na iOSie i na Androidzie.
Żeby mnie kroili to bym wolał z liczydeł Tidala obsługiwać niż z Androida.

No ale ja leming jestem i dałem sobie wszczepić iFilozofie więc mogę nie być wiarygodny  ;D

cdt

Cytat: masza w Grudzień 02, 2017, 12:40
No ale ja leming jestem i dałem sobie wszczepić iFilozofie więc mogę nie być wiarygodny 

Tylko że jabole som ciutek drogie . Chyba że nie mam rozeznania . To ewentualnie co z jabcoka :)

MAC

#3
10" iPad mini 16GB (większa pamięć nie jest do niczego potrzebna bu tu nic oprócz aplikacji nie trzymasz).
Nowe od 1000zł.


MAC

Spoko.
Tylko najpierw zobacz czy aplikacja, którą chcesz używać z plikograjem jest w wersji na iOS ale na 1000% musi być. Firmy najpierw robią wersją na iOS a później na Androida  :)

cdt

A nie za mało ma pamięci ram ? . Jest na iso . Grzesiek ma tą aplikacje w ifonie
Procesor   2 rdzeniowy, 1 GHz Apple A5
Pamięć RAM   512 MB
Pamięć wbudowana   64 GB
System operacyjny   iOS

MAC

Cytat: cdt w Grudzień 02, 2017, 12:54A nie za mało ma pamięci ram ?

Chcesz CADa na nim odpalać czy przeglądać internet, odbierać pocztę i używać jako pilota?  ;D

cdt


Jakub

#9
Ten iPad 2 jest już dosyć wiekowy, przestali go robić 5 lat temu. Ostatni wspierany system to iOS 9. Moim zdaniem nie warto. Lepiej kupić taki, na którym zainstalujesz aktualny iOS 11, który ma masę ulepszeń.

Aplikacja Tidal wymaga co najmniej iOS 9, bo zapewniają wsparcie dla dwóch systemów wstecz. Jak wyjdzie iOS 12, to pewnie nie będzie już aktualizacji dla iOS 9.


axolotl

Aktualnie uzywam ipada 3 do sterowania muza i radze Ci daj sobie spokoj z 2ka. Bateria malina ale wiecej jak jedna aplikacje na nim nie odpalisz .....
a i ta jedna bedzie wolno chodzila. Dozbieraj do jakiegos ipada mini i bedziesz mial spokoj na lata ....

ps. nie kupuj nowego, kup uzywanego ....

cdt

Śwat jabcoków jest dla mnie zupełnie nie zanany . Daj jakis link poglądowy

moon

to do obslugi Tidala potrzebny jakis nie wiadomo jaki tablet? komorka by pewnie styknela
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

Stefan2s

Nie jeden z tzw Macowców /do których i ja od wielu lat należę/ zdziwiłby się jak niektóre aplikacje na Androida potrafią koegzystować w środowisku Macówek. U mnie np. Nexus 7 z appką Retune sterują iTunem na Mac pro i MacBook pro. Działa to bez zająknięcia, bateria starcza na długo, nie miałem ani jednego zwisu itp... Nie straszne jest też tzw uśpienie /tabletu lub kompa/ po którym niektóre wynalazki trzeba resetować..
Mac Mini MOD,ToppingE30, Leben 300F, JBL Studio Monitor 4307, Sennheiser HD 600, Denon 3910, Tomanek, Bada 5600, Belden 9497, Belden 8402, Wireworld, Elecaudio

axolotl

Przeciez niekoniecznie musi byc ipad. Napisalem z czego korzystam ja ale .... apple po prostu zaczal udupiac swoich klientow i usmiercac sprzety.
Albo uaktualnisz albo rezygnujesz z aplikacji, co za tym idzie musisz kupic nowy sprzet.

Na dzien dzisiejszy jesli zalezy Ci na tablecie jako pilocie poszukalbym nvidii shield tablet.
Mocny tablet na tegrze. Ipad jest swietny ale ma ograniczenia , a jesli nie nalezysz sprzetowo do rodziny jablek to sobie odpusc. :))

Jakub

#16
Cytat: axolotl w Grudzień 02, 2017, 18:25apple po prostu zaczal udupiac swoich klientow i usmiercac sprzety.

Bardzo proszę bez demagogii. Kupując nowego iPada/iPhona możesz mieć pewność, że będzie dostawał aktualizacje do co najmniej czterech kolejnych wersji systemu. O Makach nie wspomnę, bo najnowszy system dostały nawet modele z 2010 r.

Omawiany tu wcześniej iPad 2 oryginalnie był sprzedawany z iOS 4, a możesz na nim zainstalować iOS 9. Czyli system o pięć lat nowszy. Gdzie tu udupianie klienta?

Trudno oczekiwać też od producentów oprogramowania, że będą utrzymywać wsparcie dla więcej niż dwóch wersji systemu operacyjnego wstecz. W systemie się po prostu zbyt wiele zmienia, żeby to było opłacalne, a zdecydowana większość użytkowników w skali globalnej korzysta z najnowszych wersji.

PS Tak dla kontekstu, najnowszy iOS 11 zainstalujesz na iPhonie 5s z 2013 r. (oryginalnie z iOS 7). Bezpośredni konkurent, czyli Samsung S4 (oryginalnie Android 4) ostatnią oficjalną aktualizację dostał w 2014 r. do Androida 5. I kto tu robi wała z klientów ja się pytam?





axolotl

Cytat: Jakub w Grudzień 02, 2017, 18:44
Cytat: axolotl w Grudzień 02, 2017, 18:25apple po prostu zaczal udupiac swoich klientow i usmiercac sprzety.

Bardzo proszę bez demagogii. Kupując nowego iPada/iPhona możesz mieć pewność, że będzie dostawał aktualizacje do co najmniej czterech kolejnych wersji systemu. O Makach nie wspomnę, bo najnowszy system dostały nawet modele z 2010 r.

Omawiany tu wcześniej iPad 2 oryginalnie był sprzedawany z iOS 4, a możesz na nim zainstalować iOS 9. Czyli system o pięć lat nowszy. Gdzie tu udupianie klienta?

Trudno oczekiwać też od producentów oprogramowania, że będą utrzymywać wsparcie dla więcej niż dwóch wersji systemu operacyjnego wstecz. W systemie się po prostu zbyt wiele zmienia, żeby to było opłacalne, a zdecydowana większość użytkowników w skali globalnej korzysta z najnowszych wersji.







Taaaak biedna firma apple. Powinnismy wszyscy zastanowic sie jakie sumy by stracila.
Wystarczylo pomyslec o uzytkownikach slabszego/starszego sprzetu i zablokowac mozliwosc aktualizacji na ios 7.1 np. na takim tablecie jak ipad 3.
Sadze, ze wielu usmiechnelo by sie i podziekowalo ladnie za taka mozliwosc.

Btw. pradowales na ipadzie 2, 3 na ios 9 ??

Pisze jako zwykly zjadacz chleba , firm nie bronie.
Proponuje zerknac na myapple i poczytac wypowiedzi zakochanych w jablkach - niedlugo wielu z nich sie odkocha ;)



cdt

Nie mówię nie MACom ani nie mówię tak . Nigdy nie miałem . Teraz używam telefonu na androidzie . Da sie ale szkoda mi baterii . No i ipad czy tablet to większy wyświetlacz więc wygodniejsza obsługa . To ma być pilot więc wymagań wielkich nie mam .

Jakub

Cytat: axolotl w Grudzień 02, 2017, 18:55Wystarczylo pomyslec o uzytkownikach slabszego/starszego sprzetu i zablokowac mozliwosc aktualizacji na ios 7.1 np. na takim tablecie jak ipad 3.

Używałem iOS 7 na czteroletnim iPhonie 4 bez żadnych problemów. Do dzisiaj używam go jako elektronicznej niani.
Nie mam powodów do narzekań. Na iP4 przesiadłem się z oryginalnego iPhona 2G, który też był w pełni używalny po pięciu latach od zakupu.

MAC

Cytat: axolotl w Grudzień 02, 2017, 18:55pradowales na ipadzie 2, 3 na ios 9 ??

Mam dwa stare iPady (duży i mały) i jeden zupełnie nowy. Oba stare mają max aktualizację czyli iOS9.
Wszystko jak chodziło pięknie kilka lat temu tak chodzi do dzisiaj. Nic się nie zawiesza, działa szybko jak zawsze. Różnicę między starymi a nowym zauważam jedynie po wyświetlaczu (Retina).
Jak dla mnie obawa o "sprawność intelektualną" starszych modeli iPadów jest zupełnie nieuzasadniona.

Jakub

Cytat: masza w Grudzień 02, 2017, 19:01Jak dla mnie obawy o "sprawność intelektualną"starszych modeli iPadów jest zupełnie nieuzasadniona.

Mnie chodzi tylko o to, że nie ma co wchodzić w sprzęt, który ostatni system dostał dwa lata temu. Jak już kupować, to taki, który teraz np dostał iOS 11 i będzie to dla niego ostatnia aktualizacja. Ale wiesz, że przez najbliższe 2-3 lata producenci oprogramowania będą ten system wspierać.

MAC

#22
Przypominam, że Darkowi chodzi o tablet do obsługi plikograja i Tidala. Dodatkowo będzie mógł w kiblu korzystać z poczty i pisać posty na AM  ;D Nie chce na ten cel przeznaczać 2-3 koła tylko kilka setek.
Czy zatem polecicie mu IPada wersje minimum, która i tak będzie dla jego celów bardzo stabilna i nader wystarczająca czy też ma za tych kilka stów kupić sobie chińskie guano, które najdalej po dwóch miesiącach ducha wyzionie?
Powtarzam, że to nie maszyna do pracy czy oddychania tylko wygodny pilot do obsługi Tidala i Yamahy.

Cytat: cdt w Grudzień 02, 2017, 12:26Jaki nie za drogi tablet do zainstalowania MusicCasta i obsługi Tidala ?
Nie bardzo wiem jakie ma spełniać wymagania . Masa tego dziadostwa na allegro . Nie wiem jaką ma mieć bezpieczną pojemność pamięci ? . Ma być średniej wielkość . Bedzie robił tylko za ,, pilota ,,

axolotl

Cytat: masza w Grudzień 02, 2017, 19:01
Cytat: axolotl w Grudzień 02, 2017, 18:55pradowales na ipadzie 2, 3 na ios 9 ??

Mam dwa stare iPady (duży i mały) i jeden zupełnie nowy. Oba stare mają max aktualizację czyli iOS9.
Wszystko jak chodziło pięknie kilka lat temu tak chodzi do dzisiaj. Nic się nie zawiesza, działa szybko jak zawsze. Różnicę między starymi a nowym zauważam jedynie po wyświetlaczu (Retina).
Jak dla mnie obawa o "sprawność intelektualną" starszych modeli iPadów jest zupełnie nieuzasadniona.

Tylko pozazdroscic, moj za bardzos ie nie nadaje do pracy. Moze dostal Cis ie jakis z lepszej serii , albo gdzies ramu wiecej upchneli :P:P:))

Jakub

iPad Air pierwszy będzie wystarczający.