Mój gramofon Zontek

Zaczęty przez miniabyr, Sierpień 28, 2014, 21:29

Poprzedni wątek - Następny wątek

Drizzt

Cytat: peezeet w Lipiec 17, 2016, 21:38
Paczki to Harbeth IV generacji

Hmm, a cóż to takiego? Z niczym mi się nie kojarzy.

jacek-k-wawa

Cytat: miniabyr w Kwiecień 27, 2017, 21:14
Ja tam swojego Zontka nie zamieniłbym na nic innego . Jacek zobaczysz że jak go odpalisz u siebie, to już nic nie będzie jak dawniej. Oczywiście na plus. ;D

Na razie portfel nie jest taki jak dawniej. Tym razem na minus :-)

miniabyr

Dziś pożegnałem się z moim gramofonem Zontek ........................ale tylko na krótką chwilkę. Po 5 latach intensywnego używania ,robienia dziwnych rzeczy z ramieniem i testów  ,gramofon pojechał do stwórcy . Nadkonstruktor Zontek wypieści mi mój ukochany przyrząd do słuchania muzyki.  Jest tylko jeden taki model  na świecie z dedykacją dla mnie i numerem 001  !!! ;D ;D ;D ;D Alleluja
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

MAC

Kupiłbyś w końcu jakiś porządny gramofon  ;D

miniabyr

No właśnie Maćku to kiedy kupisz sobie coś ekstra  :P . Któryś z moich  znajomych zadał mi pytanie o moje dawne boje z gramofonem  i wymiany  które dokonałem czyli unitra  :D -System deck XII - Clearaudio performance- Solid Acoustic "Machine Black"  i na końcu Zontek . Zontek to kres mojej audiofilskiej drogi -w brzmieniu nie znam lepszego . A że to jest model z nr.001 to ma obiecane upgrade . I teraz przyszedł na niego czas. ......................kurde jak pusto na stoliku bez niego! :( :( :( :( 
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

vasa



Cytat: miniabyr w Listopad 14, 2017, 20:52to jest model z nr.001 to ma obiecane upgrade . I teraz przyszedł na niego czas.

To pochwal się jaki upgrade mu fundujecie.

[emoji377]🥃

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

miniabyr

Ok jak go odbiorę to wszystko opiszę .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

MAC

Skrzynia biegów i wsteczny  ;D

miniabyr

Mój gramofon jeszcze  jest w renowacji u Pawła .......ale dziś widziałem nowy projekt gramofonu  ! NOWY . Będzie tańszy od flagowego ! Widziałem również ponysł na nowe ramie  -też tańsze od ramienia Delta. Oby się udało ! 8)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

elem

Tańszy?  :o  No nie wiem...  :-\  Kto to kupi?   ;D
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

miniabyr

No i weź tu dogódź ! :P
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

elem

Będą jaja jak zagra lepiej od flagowego  ;)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

miniabyr

 To będzie inna konstrukcja  i raczej zagra inaczej. Czekamy ,zobaczymy ,pomacamy jak będzie  .  8)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

#363
Wołam .......Paweł ile kosztuje u Ciebie ramię 12 calowe i 14 calowe !  Ja nie wiem a Sebastian milczy .......qfa ja w ogóle jestem niepoinformowany  lub  dowiaduję się na samym końcu . ;) ................................a ja już grzeję preamp ,kurze na platformie wycieram.  8)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

seblop

Panowie ramię Zonteka wkładka PP-1000 phasemation i ta płyta. Usiąść położyć szczękę na podłodze i słuchać. Kontrabas miażdży. Głębia precyzja szczegóły. Inny świat. Witold Szczurek album The Spark. Esencja bycia audiofilem.
Zestaw pierwszy: Luxman PD444+Zontek 14"+ Phasemation PP-1000 Dynavector 505 +Miyjama Shilabe+TRAudio

miniabyr

No cóż ja to wiem od 2012 roku, kiedy stalem się posiadaczem gramofonu Z.  :P
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

seblop

Jakby to powiedział nasz znajomy. Wkładka płyta i te ramię Zonteka uprawiają razem sex.
Zestaw pierwszy: Luxman PD444+Zontek 14"+ Phasemation PP-1000 Dynavector 505 +Miyjama Shilabe+TRAudio

TomFon2017

Uprawiają nie uprawiają, ale Ci którzy kupili sterownik Pana Pawła proszą o dokładny opis oprogramowania ponieważ mają talerze o różnej wadze i  warto było by ustawić odpowiednie parametry startu talerza.....
REVOX C221 CD PLAYER...DAT SONY PCM-2700...DAT SONY DTC 60ES...TAPE RECORDER REVOX PR99 MKIII...Headphone Amplifier CanAmp...Słuchawki AKG K400 i AKG K601...monitory bliskiego pola TAPCOS5...PRO9TL Domestic Monitor by Chris Rogers

miniabyr

Cytat: TomFon2017 w Październik 14, 2019, 01:16
Uprawiają nie uprawiają, ale Ci którzy kupili sterownik Pana Pawła proszą o dokładny opis oprogramowania ponieważ mają talerze o różnej wadze i  warto było by ustawić odpowiednie parametry startu talerza.....
Z tego co pamiętam ,to w interfejsie użytkownika programu nie ma okienka do wpisania wagi talerza . Przynajmniej w wersji którą miałem tego nie było. Zapewne można to zmodyfikować ,ale to już nie do mnie pytanie.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

paul_67

Cytat: TomFon2017 w Październik 14, 2019, 01:16Uprawiają nie uprawiają, ale Ci którzy kupili sterownik Pana Pawła proszą o dokładny opis oprogramowania ponieważ mają talerze o różnej wadze i  warto było by ustawić odpowiednie parametry startu talerza.....
Sterownik ,moim zdaniem, sam sobie dobierze odpowiednie parametry.Działa on z talerzami 10 kg i więcej oraz takimi jak mam ja czyli 3 kg bez potrzeby ustalania tej wartości.

Piterski

Ustawienia są ale lepiej w nich nie grzebać.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

rudy-102

Nic nigdy nie zmieniałem w tych ustawieniach. 
Cytat: TomFon2017 w Październik 14, 2019, 01:16odpowiednie parametry startu talerza.....
Parametry startu to rozruch na ręką. :)

miniabyr

No Zontek ruszył dupę i zaczął w końcu działać ! Nowy gramofon jest wielki jak krowa . Napęd bezkontaktowy  ! Uwaga  Zontek ma również nowe ramię 12 ,14 calowe . Wyrezane z jednego kawałka drewna w kształcie litery S . Na razie tyle info . Mam nadzieję ,że Paweł wrzuci fotki ramienia ! Obrazy poglądowe  ;D
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Kangie


Piterski

Cytat: miniabyr w Październik 30, 2019, 23:51Napęd bezkontaktowy  !
Czyżby podszedł w napęd Direct Drive.

PS. To tylko kwestia estetyczna, ale stary projekt wzorniczy werku bardziej mi się podobał.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.