Menu główne

Ad Fontes

Zaczęty przez frywolny trucht, Maj 27, 2014, 01:05

Poprzedni wątek - Następny wątek

frywolny trucht

No to myk i autostradą do Włocławka. Sam ocenisz. Andrzej to miły człowiek, pokaże co i jak. Posłuchacie sobie muzyki. Na pewno nie można powiedzieć o konstruktorze, że będzie ci nachalnie wpychał swoje dzieło.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Piterski

Ja zamieniłem mojego AdFontesa najpierw na DD40, a później na obecny PL70II. Nie zauważyłem żadnej utraty jakości w graniu na DV20x2L po przesiadce z AdFontesa na DD40 pomimo zmiany ramienia na 9". Obsługa tu już zmiana jest kolosalna. Ciemna strona podobno pojaśniała ale nie sprowadza się tylko do jego ustawień.
Jaki masz obecnie gramofon?
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

PatiJ

Yamaha YP-D71, półautomatyczna
Technics SL-1200G+KAB+JELCO HS25BR+HANA ML+RCM SENSOR 2MkII, Lector CD707+PSU7, Aqua Acoustic Quality LA Scala mkII Optologic+3R Master Time+Lumin U2 mini, LUXMAN L590AXII, QLN Prestige Three+GaiaII, kable mix: PAD, AZ, Tiglon, Harmonix, Dyrholm Audio, Furutech, Oyaide, listwa Lector Edison230

frywolny trucht

Eyyyyy... To Fonciak przy tej Yamaszce jest taką no, yyyy... kowalską robotą.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

vasa

Cytat: PatiJ w Październik 16, 2020, 12:09Yamaha YP-D71
No przecież to jest świetna karuzela. Jedyny powód do zmiany to audiophilia nervosa.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Bacek

Dokładnie, na tym poziomie to już lepiej w lepszą wkładkę zainwestować.

Old Man Kensey

Jeden mój kolega w ubiegłym tygodniu właśnie był zamówił Foncjusza, odbiera pod koniec miesiąca. Wśród nowych gramofonów do 5...8 tysi to naprawdę nie bardzo jest co wybrać, zaś przy odrobinie cierpliwości i chęci, AF odwdzięczy się pięknym i długoletnim graniem 😊
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Alauda 6C4C SET + NuPrime AC-4 + Zu Audio Omen

ziko369

💪🏼💪🏼💪🏼

masza19

#4308
Pomyłka, nie ten dział.

andrzej analogowy

Szanowni forumowicze!Ponieważ otrzymałem kilka telefonów od zaniepokojonych kolegów informuję , że mam się dobrze a covidowe dziadostwo na razie mnie omija,czego i Wam serdecznie życzę.Gramofony mają się znakomicie..Zdrowia życzę!

Piterski

Ładny sztruksik ;D panie Andrzeju. Coraz odważniejsza stylistyka  :np:
Dziś ode mnie wyjechał mój dawny Ad Fontes z dwiema bardzo zacnymi wkładkami na pokładzie.
Kolega jestem pewien, że będzie zadowolony z ich brzmienia.

Proszę o siebie dbać.
Pozdrawiam,
Piotr.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Old Man Kensey

Dużo zdrówka, Panie Andrzeju  :)
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Alauda 6C4C SET + NuPrime AC-4 + Zu Audio Omen

Bartolo

Proszę  o siebie dbać Panie Andrzeju..!!!
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

frywolny trucht

Cieszę się, że zaraza omija. Zdrowia.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

GalAnonim

Dużo zdrowia i dożo Fontków na 'warsztacie.
ZESTAW 1 : Phast Pre+monoblokiSE + Ad Fontes + Goldring G1042 + Pre MM AndrzejAnalogowy + kolumny Ardento Alter + kable: Ardento + Albedo
ZESTAW 2 : Sony FA70ES + Sony XA555ES + Sennheiser  HD 600 + Ultralink BW-1412 + Albedo + Avcon Tivano

Therion

Cytat: andrzej analogowy w Grudzień 06, 2020, 16:18
Zdrowia życzę!

Wzajemnie Andrzeju, zdrowia i Wspaniałych Świąt!
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

andrzej analogowy

Drodzy przyjaciele!Dzięki wspaniałym lekarzom,odrobinie Łaski Boga i wrodzonej zawziętości żyję w roku 2021.Ą to znaczy,że otwiera się przed nami nowa perspektywa na sukcesy! Życzę Wam Zdrowia i wszelkiej pomyślności.Niech wszystko o czym marzycie spełni się w tym Nowym Roku 2021..Nieustająco zapraszam do Włocławka Andrzej Kozłowski - analogowy..

vasa



Cytat: andrzej analogowy w Styczeń 01, 2021, 17:31
Drodzy przyjaciele!Dzięki wspaniałym lekarzom,odrobinie Łaski Boga i wrodzonej zawziętości żyję w roku 2021.
Jak się pacjent uprze żeby żyć to cała medycyna jest bezradna.
Powodzenia w 2021 i kolejnych Panie Andrzeju.

[emoji486][emoji1660]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

nikhil

Wszystkiego dobrego i oczywiście zdrówka. 2021 roku przy wspaniałych dźwiękach z fontka.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Ad Fontes, Ortofon M2 black, Lite Ga-31A, Saba acoustic monitor 140, Ultra HIFI professional ST 7140, Teac V- 3010, Teac PD-H 500c, Tascam 34

Old Man Kensey

Zdrowia i normalności w tym Nowym Roku  8)
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Alauda 6C4C SET + NuPrime AC-4 + Zu Audio Omen

TomFon2017

I ja ze skromnymi ŻYCZENIAMI NOWOROCZNYMI przyłączam się do szacownego grona GRAMOFONOMANÓW - i tak Wszystkim jak i panu Andrzejowi życzę by pasja jaka nas tu łączy pozwoliła zapomnieć o tym co dołuje....... :pij: :alc:
REVOX C221 CD PLAYER...DAT SONY PCM-2700...DAT SONY DTC 60ES...TAPE RECORDER REVOX PR99 MKIII...Headphone Amplifier CanAmp...Słuchawki AKG K400 i AKG K601...monitory bliskiego pola TAPCOS5...PRO9TL Domestic Monitor by Chris Rogers

Jarek Cantona



Drodzy koledzy forumowicze, czy ktoś jest jeszcze aktywny w tym wątku i moglby coś totalnemu żółtodziobowi doradzić?

Mianowicie od kilku miesięcy planuje zakup systemu audio, pierwszego własnego i nowego systemu, pod źródło w postaci gramofonu. Zaraz napiszecie ze trzeba szukać używanych perełek itd, ja to szanuje, kiedyś jak zbiorę doświadczenia to na pewno w vintage jako drugim zestawem sie pobawie. A na razie chce kupić nowy sprzęt na gwarancji i mieć spokój przez parę lat bo nie mam audiofilskich aspiracji.
Od miesięcy szukałem gramofonu i juz bylem zdecydowany na jakąś rege ale przypadkiem na forach trafiłem na Fontka i się zadurzyłem w nim jak rozrywany przez hormony 15latek w seksownej nauczycielce angielskiego ;)
Tylko mialbym do Was fonciako--maniacy trochę pytan, albo bardziej chciałbym tak naprawdę żebyście mnie utwierdzili w decyzji o zakupie fontka;)
Tym bardziej że czasy kiedy Fontka można było kupić za 2,5 tys zł to czasy dawno minione. Przeczytałem juz wszytko co się dało w Internecie o Ad Fontes i mam trochę pytan i wątpliwości.

Wiec do rzeczy, pytanie 1.:
Czy totalny laik który jest humanista który nie umie wymienić gniazdka w ścianie, ogarnie ad fontesa? Bo w tym zakresie zdania na forach sa skrajnie różne, część osób pisze ze raz ustawione u Pana Andrzeja i śmiga a obroty kontrolują od święta, a czesc straszy ze kalibracja Fontka to sztuka niemal magiczna. Dla przykładu na forach wpisy paru z Was budzą szacunek bo widać mega znajomość tematu jak np. Pana Piterskiego, tym czasem właśnie Pan Piterski pisal ze nawet dla niego kalibracja fonciaka jest trudna.

Pytanie 2.
Jeśli chodzi o stare problemy z ad fontesem tzn nietrzymanie obrotów, konieczność modyfikacji sterownikiem Zontka i inne to czy to juz przeszlosc? Nie chciałbym doplacac bo i tak ledwo zepne budżet zaczynając od jakieś bida wkładki typu Nagaoka i jakieś tanie pre typu ifi zen phono (dopiero za rok przejdę na goldringa 1042 i jakieś pre forumowe lub black cube od Lehmann audio).

Pytanie 3.
Jakie ramię wybrać bo w ofercie Pana Andrzeja sa chyba trzy w kolejności ceny to jest chrom, aleminum i karbon. Ja bym wziął aleminum.
Poza tym jesli chodzi o konfigurację to czy nadal sa dwa rodzaje silników lepszy i gorszy, jesli tak czy doplacac do lepszego. I jesli chodzi o konfigurację to regulator obrotow to lepiej osobno czy dopłacać za regulator w plincie. Poza tym macie jeszcze jakieś uwagi co do optymalnej i opłacalnej konfiguracji fontka ?

Pytanie 4.
Jak Panowie uważacie czy fontes to dobry pomysł na pierwszy gramofon. Wyjaśniam ze to wasza wina ze się noszę z jego zakupem. Chcialem kupić rege 2 potem 3, marzac kiedyś o kupnie pro jeckta rpm 5.1 ale to wy koledze Forumowicze napisaliście gdzies w wątku ze to co chciałem kupić w porównaniu z Fonciakiem to wielkie G;) a nie chciałbym na początku przygody z analogiem się rozczarować, poza tym myślę że jak zaprzyjaźnię się z Fontkiem to zostanie ze mną na długie lata.

Pytanie 5.
Polecacie jakas wkladke tania i tanie pre na pierwsze kilka miesięcy do Fontka (nagaoka, jakieś Grado, AT tansze). Wiem jak bardzo te wszystkie zmienne sa ważne w torze analogowym ale na razie muszę spiąć budzet. Poza tym wydaje mi się ze na początek fontek na kawałku drutu ze stanika żony zagralby lepiej niż rega na średnio drogiej wkladce;)

Pytanie 6 na razie ostatnie.
Ważna sprawa, czy któryś z forumowiczów miłośników Ad fontes jest z Warszawy i ma kalibracja fontka w małym palcu? Chodzi o to ze gdybym za 10 miesięcy zmieniał wkladke i pre to czy któryś z panow za czteropak czy osmiopak piwa, który moglibyśmy wypić nawet razem słuchając winyli, u mnie w domu nie skalibrował by fontka, żeby nie robić tego samemu albo po prostu żeby ktoś to po mnie sprawdził oraz żeby nie zawracać głowy Panu Andrzejowi.

Na zakończenie powiem wam ze czytając o konstruktorze oraz widząc ze na każdy wpis on sam potrafił odpowiedzieć i znaleźć dla każdego czas to myślę sobie ze to musi być Wspaniały Człowiek. Tym bardziej chciałbym mieć cacko z jego manufaktury.
Pozdrawiam wszystkich i dziękuję za pomoc. I nie bądźcie dla mnie zbyt surowi bo dopiero chce zacząć przygodę która wy zaczęliście lata temu.

tomasz_pianista

Co do Fontesa to się nie wypowiem, natomiast na Twoim miejscu nie kupowałbym taniego przedwzmacniacza. Kto oszczędza, ten płaci dwa razy:)

Nawet najtańsza wkładka AT95 może zagrać przyzwoicie na dobrym pre. Jak powiesisz wkładkę za 10 tys.zestawioną z kiepskim pre to dźwięk będzie słabiutki.

Rozumiem, że chcesz zacząć od gramofonu, ale niestety w analogu każdy element jest ważny.

Jeśli chodzi o obsługę to każdy gramofon wymaga jakiegoś tam know-how, ale to nie jest zbyt skomplikowane.
Grupa ratowania poziomu.

frywolny trucht

Cytat: Jarek Cantona w Marzec 26, 2021, 08:54Czy totalny laik który jest humanista który nie umie wymienić gniazdka w ścianie, ogarnie ad fontesa?

No risk, no fun ;) Andrzej ustawia gramofon pod wkładkę dość zgrubnie. Wielu fuknie na to i siądzie samemu poprawiać, a tu już zaczyna się pole minowe dla humanisty. Szablon dostarczony z gramofonem to trochę mało, a sam pisałeś, że będziesz chciał zmienić wkładkę. Humaniści w Wawce wołają Piterskiego, albo Miniabyra, żeby im ustawili :)

Cytat: Jarek Cantona w Marzec 26, 2021, 08:54Jakie ramię wybrać bo w ofercie Pana Andrzeja sa chyba trzy w kolejności ceny to jest chrom, aleminum i karbon. Ja bym wziął aleminum.

Grubościenne aluminium jest najbardziej uniwersalne. Chrom to tylko wykończenie?

Cytat: Jarek Cantona w Marzec 26, 2021, 08:54Jeśli chodzi o stare problemy z ad fontesem tzn nietrzymanie obrotów, konieczność modyfikacji sterownikiem Zontka i inne to czy to juz przeszlosc?

To jest trudny temat. Normalnie to jest tak, że jak się rozwijasz to jakość jest coraz lepsza, błędy się eliminuje. Kupujesz lepsze maszyny itp. Jak sie robi samemu. Paweł Zontek poszedł tą drogą. Tymczasem Andrzej podzleca i nawet jeśli uda mu się wymusić jakąś tam jakość, to może się okazać, że mu się podwykonawca wykruszy i trzeba szukać innego. I tak w kółko. Trudno więc powiedzieć jakie tam teraz silniki, sterowniki, łożyska- tym bardziej, że dawno nikt się tu nie chwalił nabytkiem.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Jarek Cantona

Tak chrom to tylko wykończenie.
Dzięki Panowie za podpowiedzi, liczę na więcej.
Co do pre to znakomicie zdaje sobie sprawę po spędzeniu dziesiątek godzin czytając forum jak bardzo każdy element toru analogowego jest ważny, ale tu chodzi o pre na rozruch zanim odłożę 2k na coś w miarę dobrego.
Dzięki za info o Panach z Wawy bo w razie czego będę pewnie skamlał o ich pomoc.