Luźne dyskusje o sprzęcie i nie tylko

Zaczęty przez wojtek41, Luty 21, 2015, 20:17

Poprzedni wątek - Następny wątek

kangie

Cytat: stary audiofil w Maj 21, 2015, 17:03
Cytat: kangie w Maj 21, 2015, 15:01
Cytat: neomammut w Maj 21, 2015, 14:57
Cytat: frywolny trucht w Maj 21, 2015, 13:42
Proponuję zmianę tytułu wątku na: Pierdolenie o Szopenie.
Raczej o szopie. Bo kompozytor to się zwał Chopin...
Ze Starym A. do Batorego chodziliscie?
Jestem pelen podziwu dla Waszej wiedzy ;)

Edit: dodalem przyimek.


My z neomammutem razena wagary chodziliśmy do parku i tam sie uczyliśmy audio na pamięć. ;D
Dlatego teraz jestesmy takimi indywidualistami z rozentzjazmowanego tłumu.........jarzysz? ;D

Tak, to od razu widac. Pelna kultura. Takim to buty czyscic i wina polewac ;)

plastik1989

Cytat: kangie w Maj 21, 2015, 17:12Jestes w bledzie. Pisze sie Zimerman. Oceniam jego gre. Nie interesuje mnie czy Zyd czy Polak. Jesli pieknie gra, to nalezy sluchac.
Ja rowniez celebruje granie z winyla. Wybieram sobie ramie i wkladke w zaleznosci od humoru. Co jakis czas odpalam Chopina na dwa baty, bo raz podoba mi sie z 33 PTG, a innym razem z Shure V15 Type III.
Prawda, nie bylo mnie na swiecie. Ale najwazniejsze, ze jestem wrazliwy na muzyke i rozumiem co maja do powiedzenia muzycy. No i mam beryle. A Ty nie ;)
Żyd czy Polak nie ma znaczenia, ale wyniosły jest i gwiazdorzy - to fakt. Jak mu nie pasuje, że w USA na granicy rozebrali jego fortepian to niech ma pretensje do siebie - kto mu kazał tam jechać? Mógł siedzieć w domku i grać sam do czterech ścian, a tak to pojawia się pytanie o co temu człowiekowi chodzi w muzyce - czy chce się nią dzielić czy zachować dla siebie? Jedna i druga droga jest równie dobra, ale jak już się na którąś zdecyduje to fajnie byłoby przy niej wytrwać...  Reasumując skoro wybrał blichtr i sławę niech zdaje sobie sprawę, że czasem będzie musiał wchodzić w interakcję ze zwykłymi śmiertelnikami i to niekoniecznie takimi, którzy chcieliby go nosić w lektyce. A jak nie pasuje zawsze można wybrać drogę pustelnika-dziwaka, wtedy nikt jego koncertów komórkami nagrywać nie będzie...
  Szopen (w sporze pisowni Ch vs. Sz nie wiem kto ma rację więc z automatu przyznaję ją Frywolnemu, jako że jest Tu modem - a ja Władzę szanuję), a więc Szopenowi zdarzyło się grać na wiejskim weselu i to na skrzypcach posiadających całe trzy struny - wiem to z Jego biografii i listów, które są opublikowane od lat, żadna z tego tajemna wiedza - tylko pytanie takie się nasuwa, czy Pan Zimmerman odważyłby się na taki gest? Chyba nie - bo jeszcze by go ktoś nagrał telefonem i by ze wściekłości Pannie młodej welon zerwał... To chyba ze Szopenem, bratnią duszą nie był i wódki by się Panowie raczej razem nie napili? Ciekaw jestem jak więc Zimmerman jest w stanie zrozumieć muzykę Szopena, skoro tak wiele ich dzieli jako ludzi? Dla mnie to zagadka i zawszę się nad tym zastanawiam słuchając chociażby Fantazję na Tematy Polskie w wykonaniu Zimermana...

Ale to taka dygresja tylko była - wyprzedzająca nieco rzeczywistość - ale aktualna będąca dopiero gdy temat tego wątku nazywać się już będzie "Pierdolenie o Szopenie"

Kangie, takie pytanie mam do Ciebie w kwestii technicznej (bo wreszcie mogę zadać to osobie która sprzęt o którym pisze miała w domu i zna) Shure V15, to legendarna wkładka, tylko jak tam z jej zawieszeniem? Bo znam pewną osobę która miała kilka V15'tek u siebie szukając takiej w której zawieszenie nie byłoby nadgryzione zębem czasu, posiadał oryginały używane, NOSy, a także drogie Japońskie zamienniki jak i Chińszczyznę od Wamata - i z żadnej z tych wkładek nie był do końca zadowolony... Ciekawe były też Jego spostrzeżenia odnośnie porównania V15 do Shure M97 (pomimo ceny 300zł to wg. samego Shura wkładka ta najbliższa jest do oryginalnej V15)- wniosków Jego nie będę przytaczał bo są kontrowersyjne, a nie chcę tu wojenki żadnej wywoływać. Natomiast miałeś może możliwość posłuchania u Siebie tych dwóch wkładek?

Pozdrawiam, R.

P.S. Wiesz to pewnie Sam, ale Zimmermana akurat bez problemu nabędziesz w "ciut" lepszych wydaniach niż Muza... Sam nabyłem jakieś 200-300 wydań muzyki klasycznej (niektóre nigdy nawet nie otwarte) Polskich tłoczeń z minionej epoki, z perspektywy czasu uważam że popełniłem spory błąd, bo oprócz obciążenia regału, żadnej funkcji nie jestem w stanie dla nich znaleźć, bo do słuchania muzyki się po prostu nie nadają... Z Polskich wydań to tylko Niemen, Maanam itp. ale tylko dlatego, że innych wydań nie ma...

http://www.discogs.com/artist/837573-Krystian-Zimerman



.

kangie

1) V15 mam nowe, w idealnym stanie. Zawieszenie OK. M97 nie mialem.

2) Nie kolekcjonuje muzyki klasycznej. W moim systemie polskie plyty graja. I z tego powodu ciesze sie i jestem dumny, bo wielka sztuka jest zlozyc system w ktorym zaczynaja "gadac" polskie plyty. Rzecz jasna - nie wszystkie, ale bardzo duzo gra. A u kilku kolegow jakos nie chce.

P.S. A ta Muza to plyta od mojego taty. Kupil ja nowke sztuke i po latach trafila - jak wiele innych - w moje rece.

plastik1989

Cytat: kangie w Maj 21, 2015, 20:56
1) V15 mam nowe, w idealnym stanie. Zawieszenie OK. M97 nie mialem.

2) Nie kolekcjonuje muzyki klasycznej. W moim systemie polskie plyty graja. I z tego powodu ciesze sie i jestem dumny, bo wielka sztuka jest zlozyc system w ktorym zaczynaja "gadac" polskie plyty. Rzecz jasna - nie wszystkie, ale bardzo duzo gra. A u kilku kolegow jakos nie chce.

P.S. A ta Muza to plyta od mojego taty. Kupil ja nowke sztuke i po latach trafila - jak wiele innych - w moje rece.
Wielkie dzięki za szybką odpowiedź. Co do Twojego twierdzenia (nie wiem czy dobrze zrozumiałem?), że po przekroczeniu pewnego progu jakościowego systemu Polskie płyty zaczynają grać jestem mocno zdziwiony - kłóci się to po prostu z mym doświadczeniem, ale jeszcze sporo sprzętu przede mną do przesłuchania więc pomimo niedowierzania nie będę się upierał przy swoim.
Pozdr. 
.

kangie

Plastik89, ja rowniez dziekuje za Twoja poprzednia dluga i wyczerpujaca wypowiedz. Widac, ze wiedze masz i umiesz pisac. Ciekawie czytalo mi sie ten post.

Co do polskich plyt - w ktoryms momencie trwania mojego hobby bylem w szoku. Kazdy mowil, ze to smieci i ze nie graja. Rzeczywiscie nie graly. Bylo plasko i szaro buro. Przyszedl taki moment, ze wymienilem 80% toru i zaczely grac. Osiagnalem ten stan ciezka praca j determinacja w zlozeniu dobrego systemu. Jest w moim zyciu pewien gosc, bez udzialu ktorego wielkie G. bym pewnie osiagnal, ale on podpowiedzial mi o co w audio chodzi i jak uzyskac BRZMIENIE nie sprzedajac swojej nerki :)

stary audiofil

Cytat: kangie w Maj 21, 2015, 21:37
Plastik89, ja rowniez dziekuje za Twoja poprzednia dluga i wyczerpujaca wypowiedz. Widac, ze wiedze masz i umiesz pisac. Ciekawie czytalo mi sie ten post.

Co do polskich plyt - w ktoryms momencie trwania mojego hobby bylem w szoku. Kazdy mowil, ze to smieci i ze nie graja. Rzeczywiscie nie graly. Bylo plasko i szaro buro. Przyszedl taki moment, ze wymienilem 80% toru i zaczely grac. Osiagnalem ten stan ciezka praca j determinacja w zlozeniu dobrego systemu. Jest w moim zyciu pewien gosc, bez udzialu ktorego wielkie G. bym pewnie osiagnal, ale on podpowiedzial mi o co w audio chodzi i jak uzyskac BRZMIENIE nie sprzedajac swojej nerki :)

Kto to jest?
Kangie wklej swój system analogowy,to i ja to zrobię.
Zgoda.
Mozesz krytykować jak chcesz-pasuje Ci ?
A co mi tam wklejam pierwszy-obiecałem zresztą to zrobić

GregWatson

#56
W tym wątku można śmiało dyskutować o wszystkim co dotyczy sprzętu, spierać się, upierać się, ukazywać wszelakie za i przeciw od czasu do czasu okraszając to jakimiś fotkami tak dla relaksu wzrokowego.

Trochę tego i trochę tamtego też.

stary audiofil

#57
Frywolny
A kogo skupiasz wokół swojej audiofilskiej osoby?......Chyba mi zazdrościsz tego poważania w audio. ;D 8)
Wiemy,wiemy,że Twoja swita to Twój kot........dobrze kojarzę? ;D
Dwa razy wkleiłeś w wątku nasze ołtarze swojego kota-co on ma wspólnego z audio?
Wkleję  swoja pralkę -bo jak prac to ja grać i słuchać :P

stary audiofil

A wiesz-dziś będę gościł u siebie dwóch redaktorów pism audiofilskich.
Przeżyłeś kiedyś takie coś u siebie,bo jak masz doświadczenia z tym związane to pisz śmiało.
Trza siły mierzyc na zamiary,więc proszę otwarcie o otwarcie watku nasze ołtarze-bo juz ochłonąłem.
WatsonGreg pisał do ochłonięcia -jestem już po,a pozostali? ;D
Otwierajcie-proszę się nie wygłupiać.

vasa

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Keef98

A prowokator znowu swoje uskutecznia. Może mam problemy z pamięcią, ale warunkiem Twego powrotu SA miała być poprawa Twojego zachowania.

stary audiofil

Cytat: vasa w Maj 23, 2015, 16:41
Nie ochłonąłeś.

Za mocno dywagujesz,a co tam w magistracie słychać?
Przydzielają mieszkania i jest już propozycja nowego miejsca odsłuchowego związanego z wrocławskim audiofilem?
Vasa nie oceniaj mojej postawy i nie decyduj kwestii ochłonięcia-to nie Twoja działka jest.
Popracuj nad swym pokojem-bo mądrzyć to się niejeden potrafi a jak przychodzi do konkretów to wstyd jest.
Powiedz czego od Ciebie mogę się nauczyć w audio?
Jak nie należy ustawiać systemu?.......to na bank i co jeszcze może konfiguracji,albo doboru lamp,kabli.
To ja chce tu wnieść troszkę ogłady nt. wiedzy audio.
Język nie jest tu priorytetem tylko konkretne przekazanie wiedzy i doświadczenia.
Gdyby tak wszyscy chcieli być mądrzejsi od sztabu ludzi pracujących przy analogu latami we firmach zawodowo
-to gramofon by należało ustawiać 20 godzin i 5 godzin słuchać i potem znowu od początku to samo.
Przestańcie koledzy układać coś,co jest ustalone przez inżynierów tym zajmujących się zawodowo od wielu lat.

stary audiofil

Cytat: Keef98 w Maj 23, 2015, 16:45
A prowokator znowu swoje uskutecznia. Może mam problemy z pamięcią, ale warunkiem Twego powrotu SA miała być poprawa Twojego zachowania.

Napisz wreszcie coś o audio.

Keef98

Cytat: stary audiofil w Maj 23, 2015, 17:03
Cytat: vasa w Maj 23, 2015, 16:41
Nie ochłonąłeś.

To ja chce tu wnieść troszkę ogłady nt. wiedzy audio.
To mnie czegoś naucz :) Czekam, dziecko zagubione we mgle, natłok informacji mnie przeraża, bo mam tylko jeden rdzeń w głowie, nawet na biurku mam więcej :P

Cytat: stary audiofil w Maj 23, 2015, 17:04
Cytat: Keef98 w Maj 23, 2015, 16:45
A prowokator znowu swoje uskutecznia. Może mam problemy z pamięcią, ale warunkiem Twego powrotu SA miała być poprawa Twojego zachowania.

Napisz wreszcie coś o audio.

Ustawienia w BIOSie nie mają wpływu na brzmienie, nie ma co szukać dysku HDD czy SSD z dobrym basem, bo to idiotyzm, owijanie kabli SATA też Ci nie pomoże ;)
Napiszę o muzyce, bo wiem, że na audio się nie znam ;D

stary audiofil

Żeby kogoś nauczyć to najpierw należy się nauczyć słuchać,potem lub nawet przedtem sprawdzić sobie słuch.
Trzeba mieć dostęp u siebie do wielu urządzeń i mieć ogólne pojęcie o elektronice.
Bez tych elementarnych podstaw daleko nie zajedziemy.
Klepanie w klawiaturę niczego nie nauczy nas wszystkich -uwierz mi na słowo.
Keefka weż swego tatę i przyjeżdżaj do mnie to się czegoś będziesz mogła nauczyć.
Masz chłopaka to tez jego zabierz ze sobą
Zastanawia mnie fakt czy Ciebie przypadkiem nie pociagaja starsi Panowie po 50-ce.
Na  AS BYŁAS I JESTES HOŁUBIONA PRZEZ JÓZWĘ MARYNA.......a tu wyrabiaj się panno ;D
Poodwiedzaj troszkę ludzi to liżniesz co nieco na początek-nie ma innej drogi właściwej.
Jadę do gości -trzymaj się Keefka

Keef98

Jak czegoś nie wiem, to zrozumienie tego zajmie mi maks. 10 minut. Słuch... Słyszę różnice między dźwiękami, ale nie powiem Ci jaki to dźwięk ;D

Cytat: stary audiofil w Maj 23, 2015, 17:24Zastanawia mnie fakt czy Ciebie przypadkiem nie pociagaja starsi Panowie po 50-ce.
Muszę to odnotować ;) Ciekawa teoria...

Dlaczego Tatę, a nie Mamę? Taty specjalnie muzyka nie interesuje, w d*** ma czy na cały regulator mam Zeppelinów czy Bonamassę i tak ich w ogóle nie trawi.

Gdy zapytałam Mamę o ewentualne wyjazdy ws. odsłuchów, zareagowała dość... No wiesz, tak jak rodzic, gdy słyszy, że córcia, chce jechać do Panów w wieku średnim. Chociaż powiedziała, że pod jej nadzorem mogłabym gdzieś pojechać. Prawie na wyjazd do vasy Mamcię namówiłam, tylko jak usłyszała, że jest to w środę uznała, że mnie porąbało do reszty :)

kangie

Cytat: stary audiofil w Maj 23, 2015, 16:38
A wiesz-dziś będę gościł u siebie dwóch redaktorów pism audiofilskich.
Przeżyłeś kiedyś takie coś u siebie,bo jak masz doświadczenia z tym związane to pisz śmiało.
Tak sie chwalisz, a czy zaproszono Ciebie kiedys do udzialu w audycji radiowej na temat audio?
Ja w zeszlym roku goscilem u siebie w domu szefa muzycznego Radia Kielce. Przyjechal specjalnie do mnie aby nagrac material. Program mial tytul "Zycie ma smak", a audycja traktowala o delektowaniu sie muzyka z domowych systemow HiFi.
Gosc zaliczyl opad szczeki, wytrzeszcz oczu i wrocil z mokrym pampersem ;)

Keef98


kangie


Keef98


kangie

Szukaj, szukaj... W wyszukiwarke wpisz "audycja radiowa".

Keef98



stary audiofil

Cytat: kangie w Maj 23, 2015, 17:45
Cytat: stary audiofil w Maj 23, 2015, 16:38
A wiesz-dziś będę gościł u siebie dwóch redaktorów pism audiofilskich.
Przeżyłeś kiedyś takie coś u siebie,bo jak masz doświadczenia z tym związane to pisz śmiało.
Tak sie chwalisz, a czy zaproszono Ciebie kiedys do udzialu w audycji radiowej na temat audio?
Ja w zeszlym roku goscilem u siebie w domu szefa muzycznego Radia Kielce. Przyjechal specjalnie do mnie aby nagrac material. Program mial tytul "Zycie ma smak", a audycja traktowala o delektowaniu sie muzyka z domowych systemow HiFi.
Gosc zaliczyl opad szczeki, wytrzeszcz oczu i wrocil z mokrym pampersem ;)


Dopiero skończyliśmy odsłuchy.
Ci redaktorzy piszą w hi-fi i muzyka.
Nie było ani opadu szczęki,ani wytrzeszczu oczu a o pampersie już nie wspomnę.
Po prostu grało i tyle.

plastik1989

Cytat: Keef98 w Maj 23, 2015, 17:33Jak czegoś nie wiem, to zrozumienie tego zajmie mi maks. 10 minut. Słuch... Słyszę różnice między dźwiękami, ale nie powiem Ci jaki to dźwięk ;D
10 minut powiadasz? To ciekawa sprawa, że wielu mądrych ludzi poświęca czasem lata by zrozumieć jakąś tam rzecz (chociażby złożenie systemu audio) i pomimo olbrzymiej wiedzy ciągle znają swoje ograniczenia, a Tobie rozwiązanie każdego problemu zajmuje minuty... Jakieś 50% długości Twego życia wstecz studiowałem min. filozofię, też mieliśmy tam kolegę, który w 10 minut potrafił obalić każdą teorię filozoficzną, wypracowywaną przez największych myślicieli przez całe ich życie. Nawet Profesowie byli w błędzie gdy próbowali z nim dyskutować na wykładach - na szczęśliwie dla nich kolega ich oświecał.
Do dziś zastanawiam się czemu nie zdał pierwszego semestru, przecież był geniuszem porównywalnym do Ciebie. Na szczęście poradził sobie w życiu i jego talent został doceniony - pracuje w takiej małej budce z pieczywem za 5zł/h - wybrał drogę Diogensa.

Cytat: Keef98 w Maj 23, 2015, 17:10To mnie czegoś naucz :) Czekam, dziecko zagubione we mgle, natłok informacji mnie przeraża, bo mam tylko jeden rdzeń w głowie, nawet na biurku mam więcej :P
Pytanie tylko czego Cię uczyć? Tego, że kolor biały oznacza kanał lewy, a czerwony prawy we wtyczce RCA? Bo co innego można doradzić osobie która nie ma sprzętu audio i nie ma za bardzo jak go kupić (jest to zrozumiałe w Twoim wieku, że Cię nie stać) - tylko nie zrozumiałe jest po co się wymądrzasz i klepiesz tyle bezsensownych wpisów?
Proszę masz tu wiedzę która może być dla Ciebie przydatna, to lista wzmacniaczy od których można zacząć i kosztują po kilka stów:
Marantz PM80 - 700 zł
Yamaha AX900 - 749 zł
Yamaha AX870 - 800 zł
Sudgen A25B - 590 zł
Onkyo 8870 - 545 zł
Rotel 971 - 750 zł
akai am u11 100 zł

Ceny, które wpisałem są cenami za jakie znalazłem je na allegro/ebay, trzeba szukać okazji i unikać handlarzy.
Kolumny za kilka stów też można wyhaczyć, tylko trzeba wiedzieć jaki metraż.
To nie będzie nic specjalnego, ale na początek wystarczy. Sęk w tym, że ta widza jest ogólnie dostępna i gdybyś na prawdę chciała czegoś o audio się dowiedzieć, to byś już to wiedziała - ale Ty wolisz przez rok i 2000 wpisów pieprzyć głupoty o wszystkim i o niczym, a audio Cię w ogóle nie interesuje.

Cytat: Keef98 w Maj 23, 2015, 17:10Ustawienia w BIOSie nie mają wpływu na brzmienie, nie ma co szukać dysku HDD czy SSD z dobrym basem, bo to idiotyzm, owijanie kabli SATA też Ci nie pomoże ;)
Napiszę o muzyce, bo wiem, że na audio się nie znam ;D
Przepraszam, że spytam ale skąd to wiesz? Siadłaś pod drzewem i sobie to wydedukowałaś obserwując chmurki, czy masz jakieś doświadczenie w tym temacie, tzn. przesłuchałaś kilka takich urządzeń w różnych konfiguracjach i dopiero wtedy wyciągnęłaś wnioski?

Cytat: Keef98 w Maj 23, 2015, 17:33Dlaczego Tatę, a nie Mamę?

Pomyśl nad tym tak 11-13 minut, może Cię oświeci.
.