Menu główne

Gitary

Zaczęty przez spaceboy, Wrzesień 09, 2014, 13:50

Poprzedni wątek - Następny wątek

Keef98

Łuczę się "Going to San Francisco" ;D Akurat brzmi ok na klasyku, w każdym razie lepiej niż "Iron Man" :)

kangie


Kangie

Is Rock & Roll dead?

Keef98, jakieś postępy w grze poczyniłaś, czy gitara kurzy się?

Kangie

Cytat: gratefullde w Kwiecień 28, 2019, 17:13Ale tak samo było z gitarami i wzmacniaczami, to to o czym Łukasz pisze, nie ma lekko.
Ile ja się nasiedzialem i naogladałem filmów... Świetnie muzycy potrafią mówić o instrumentach... Napiórkowski np. to jest gość..

Z wątku skrzypcowego, ale chciałem podzielić się kapitalnym filmem dotyczącym tego co ważniejsze: gitara elektryczna, wzmacniacz czy może gitarzysta. W roli głównej Marek Napiórkowski.


gratefullde

Cytat: Kangie w Kwiecień 28, 2019, 17:50
Cytat: gratefullde w Kwiecień 28, 2019, 17:13Ale tak samo było z gitarami i wzmacniaczami, to to o czym Łukasz pisze, nie ma lekko.
Ile ja się nasiedzialem i naogladałem filmów... Świetnie muzycy potrafią mówić o instrumentach... Napiórkowski np. to jest gość..

Z wątku skrzypcowego, ale chciałem podzielić się kapitalnym filmem dotyczącym tego co ważniejsze: gitara elektryczna, wzmacniacz czy może gitarzysta. W roli głównej Marek Napiórkowski.



Dzięki :) Ale zobacz jak o tym opowiada.... dla mnie mega... po prostu odjechałem :)

Macie tam we Wrocku młodego pentatonicznego zawodnika gitarowego ;) Pisałem z nim kiedyś, mam płyty... super jest :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Kangie

Moja zabawa w lutnika ;)

Cyt. (mój)
Znalazłem w archiwum takie swoje fotki z 2001 roku. Uporczywie myslałem o zakupie kolejnej gitary (kupiłem później czarnego EPI Studio i teraz już wiem, że był to dobry ruch) oraz o jakimś upgrade mojego Strata. Chciałem wymieniać elektronikę na Texas Special itp. Przeszkadzały mi wystające progi. Jak widzisz wziąlem się za obróbkę. Twarz zakryta, bo fotki wklejałem na forum gitara.pl. Przy okazji zeszlifowałem lakier w miejscu łączenia gryfu z korpusem. Wtedy myślałem, ze ta warstewka lakieru zabija mi sustain i że można lepiej. I zjechałem te kilka dziesiątych milimetra żeby drewno przylegało ściśle do drewna. Dzisiaj twierdzę, że to było bez sensu. Wilgoć tam jakoś szczególnie nie wchodzi i nie niszczy gitary, ale mogłem nie ruszać. Czy wydłużyłem tym sustain? Pewnie nie, ale początkowo wierzyłem, że to coś dało. Przy okazji chciałem dowiedzieć się co za drewno siedzi w tym Encorze.

fontaine

To ja mam sprawę około-gitarowe. Miałem kiedyś bardzo tani tuner, takiego everplaya
https://www.ceneo.pl/19541577 ale szybko mi padł. Planuję zakup nowego i tu mam pytanie. Lepszy będzie zwykły tuner, jak tu https://b2b.firmamuzyczna.pl/pl/p/Snark-tuner-na-klipsie-do-gitary/868 czy tuner z wbudowanym metronomem, jak na przykład ten https://drumshop.pl/1400-aroma-metro-tuner-amt-520b.html ?
Przyda mi się tez metronom, ale słyszałem, ze takie 2w1 moga być wadliwe. To prawda?

Kangie

Te niedrogie tunery lubią kłamać. Niedawno testowaliśmy z kumplem tanie Joyo i porównywaliśmy do analogowego tunera Korg made in Japan. Zawodowcy to słyszą i w studio ma to znaczenie. Do grania w domu na luzie styknie każdy podstawowy. Ja mam Bossa za około 90zł.

Metronom mam jakiś tani chiński. Daje radę.

Najważniejsze żeby grać na gitarze i nie przestawać. I mieć z tego "fun".

Kangie

Te zabawki miałem wczoraj na myśli.

paul_67

Pytanie dla kolegów znających się na rzeczy: jaki bas kupić na początek, aby się nie zniechęcić? Gdy się czyta fachowe fora to wszystko jest do d.Musi to wyglądać inaczej od Fendera, mieć wąski gryf, stroić...

Kangie

Za 220zł na Allegro kumpel wyrwał STAGGa BC-300. On nie jest typowym basistą. Dogrywa sobie bas do podkładu.



Jeśli natomiast pragniesz jakiegoś "wypasa" za parę kilo hajsu - pisz do miniabyra ;)

paul_67

Może ktoś wie jak rozłączyć taki wtyk zasilający w mikserze?

wiki

Zablokował się i nie chce wyjść?
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

paul_67

No nie chce się ruszyć...

miniabyr

#89
Cytat: Kangie w Wrzesień 02, 2019, 12:24Jeśli natomiast pragniesz jakiegoś "wypasa" za parę kilo hajsu - pisz do miniabyra
No tak się akurat składa, ze mam do spylenia Warwick'a  FNA . Oryginalny wykonany w Niemczech kawał solidnego basu z końca lat 90' . To rzadki model  FNA bez dopisku Jazz . Teraz jest podział na basy Warwick robione w Niemczech i Warwick robiony w Chinach . Różnica w cenie 3x
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

wiki

Cytat: paul_67 w Wrzesień 02, 2019, 18:44
No nie chce się ruszyć...
Ja mam taki w słuchawkach.
Też się czasem blokuje, tam są takie blaszki/zaczepy....

Trzeba mocno cisnąć na ten czarny "guziczek", można się wspomóc jakimś twardym narzędziem....
Cisniemy i lekko poruszając we wszystkie strony ciągniemy, aż wyjdzie.... 😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

paul_67

Próbowałem, ale nie wychodzi.Prędzej gniazdo urwę ...Niech sobie siedzi :)

paul_67

Popsikałem preparatem do styków  i udało się :)

wiki

Cytat: paul_67 w Wrzesień 02, 2019, 19:14
Popsikałem preparatem do styków  i udało się :)
Czyli jakąś rdza była....
No najważniejsze, że wyszedł.... 😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

paul_67

Ponad 10 lat nie był rozłączany.Teraz w czasie czyszczenia sprzętu stawił opór :)

Kangie

Paweł, to jak z basem? Wtyczka wyszła to może czas zaprzyjaźnić się z instrumentem? Czy masz jakić piec?

paul_67

Bas mam już właściwie wybrany.Z wyglądu mi pasuje (co też jest ważne)i trzeba będzie brać.Zrobiony z niezłych elementów to powinien brzmieć przynajmniej dobrze. Nie mam możliwości wzięcia go do reki, ale to nic zaryzykuje.Na razie nie mam pieca do basu, ale będzie :)

paul_67

Bas kupiony.Oj będą paluchy boleć :)

Kangie

#98
Wytrwaj (w bólu) ;) ...i wstaw jakąś fotkę.

paul_67

W weekend powinienem go mieć w domu to pstryknę zdjęcie :)