Poważnie...

Zaczęty przez frywolny trucht, Lipiec 13, 2014, 02:12

Poprzedni wątek - Następny wątek

frywolny trucht


jajacek1410

Widziałem ten koncert na Kulturze. Robi wrażenie. Z czasów wczesnej młodości pamiętam nocne audycje poświęcone kontrtenorowi. Było to dla mnie fascynujące zjawisko - facet śpiewający tak wysoko. Dzisiaj poluję trochę na muzykę dawną i uzbierało mi się parę wykonań kontrtenorowych, m in. Alfreda Dellera.
KEF iQ9, Yaqin 100b, Primare cd21, P-J Perspective, Goldring 1012, P-J Tube Box SEII, Kimber 4TC, 8TC, Audiomica Beryl, QED Siver Spiral, NEEL 7ES, listwa Tomanek

elem

#2
"Melomani bardzo wiele sobie obiecują po akustyce nowej sali, która powstała we współpracy z japońską firmą Nagata Acoustics pod kierownictwem wybitnego specjalisty Yasuhisy Toyoty. Jednym z kluczowych momentów było skonstruowanie modelu odtworzonej w najdrobniejszych szczegółach przyszłej sali w skali 1:10, w którym japońscy inżynierowie przeprowadzali testy akustyczne."

Dziś otwarcie , brawo Katowice.

http://muzyka.onet.pl/newsy/minister-kultury-siedziba-nospr-bedzie-swiatynia-muzyki/2xjch

I jeszcze fragment z wywiadu pani Minister Kultury:

"Zimerman przyjechał 4 września na pierwszą próbę orkiestry. Zagrał w tej sali parę taktów, a potem przeszedł przez wnętrze i - klaszcząc w różnych kątach sali - wsłuchiwał się w odbicie dźwięku. Stwierdził, że gdyby miał wskazać sale koncertowe na świecie o takiej jakości akustyki, to może zdołałby wskazać dwie, trzy. Nie więcej. To absolutna światowa czołówka."





Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

vasa

Cytat: elem w Październik 01, 2014, 22:21pod kierownictwem wybitnego specjalisty Yasuhisy Toyoty
Ten sam zespół projektował salę koncertową w Cremonie. Z rewelacyjnym efektem.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

elem

Mus się wybrać, do Katowic i do Cremony. Ciekawe czy ktoś z forum/-ów był na dzisiejszym otwarciu?

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

elem

Cytat: elem w Październik 01, 2014, 22:21To absolutna światowa czołówka.

Jeśli wierzyć żonie i córce, to jest to genialnie akustycznie zaprojektowna sala. Andreas Scholl brzmiał znakomicie, Decca nagrywała, może będzie płyta.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

vasa

Coś mam ostatnio fazę na balet.
Tak znikąd przylazło i się trzyma.
Wczoraj przyszedł taki komplecik :)
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

gratefullde

Tak na poważnie to rzadko słucham. Kupiłem natomiast taki box jak na zdjęciu i bardzo mi się podoba.

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

masza

Masz zdjęcie tego co tam w środku napisane?
Chodzi mi czyje to jest wykonanie.

gratefullde

Tak, Smithsonian Chamber Players and Chorus, Kenneth Słowik, conductor.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

masza

Czyli Łoszingtony :)

Dzięki.

gratefullde

Kupiłem to już jakiś czas temu na allegru, nówencja za 30 złociszów, grzechem by było nie brać :)

Watek na poważnie mógł by się rozwijać bo chciał bym te tereny również poznać, zawsze lepiej z przewodnikiem...
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

masza

Ja tam się wiele nie znam.
Bazuję na wiedzy i doświadczeniu żony w tym temacie.

Mówię co chciałbym kupić a ona mi podpowiada czyjego wykonania szukać.

SVART


wojtek41

Muzyka bardzo ciekawa. Dobre wydanie, czy szukac lepszego ?
ANATOLE FISTOULARI / NETHERLANDS RADIO - Swan Lake ( Lac Des Cygnes ) Tchaikovsky
Decca box 4 lp.

vasa

Cytat: wojtek41 w Styczeń 18, 2015, 21:24Decca box 4 lp
Highlights na 4 LP ????
Mnie się najbardziej podobają nagrania rosyjskie. Ale przecież wystarczy posłuchać. Albo wsiąkniesz albo szukasz innego nagrania :)
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

wojtek41

Dalem ciala....  :-[  Oczywiscie 3 lp.
Fajne, mnie sie podoba. Pytam bo laik jestem... ::)

wojtek41

Panowie. Zapytam jeszcze o to wydanie. Wasza opinia..?
Czy jest wydanie tylko instrumentalne..? Jesli tak, na ktore zwrocic uwage..?

miniabyr

Vasa o to samo miałem zapytać "wycią "na 4 płytach. Tak te rosyjskie wykonania są hmmmm najbardziej chwytające za  serce. Jeśli jednak weźmiemy pod uwagę wersje suit orkiestrowych tego  baletu (inne też są zajefajne!) to pole do słuchanie mamy ogromne.Ja polecam H v Karajana z Berlińską Filharmonią wydane w 1972 roku ,ale nagrania   tych 3 suit to rok 66/71.Polecam!!!!
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

#19
Ja polecam coś innego. Dla mnie najlepszy kontratenor jakiego słyszałem.Choć zdaje sobie sprawę że  ma spore grono krytyków(nie rozumiem dlaczego) to jego frazowanie przewyższa wszystko co słyszałem Intonacyjnie perfekcja niespotykana zbyt często.A poza tym to on nie brzmi jak kontratenor tylko jak piekny sopran. Słucham sobie z płyty ,ale tu odnosnik do koncertu.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

vasa

Wojtek.
Pieprzyć znafców.
Ma być dobrze nagrane (sam rozpoznasz) i ma się Tobie podobać (też sam rozpoznasz :)))
Co do Mesjasza bez wokalu to hmmm... to oratorium jest więc niby powinno być śpiewane.
A czy ktoś jakiś bryk, wyciąg lub inną suitę z tego zrobił ??
Nie wiem szczerze mówiąc :(
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

wojtek41

Vasa. Biore rade do serca  ;)

jajacek1410

Cytat: wojtek41 w Styczeń 18, 2015, 21:52Czy jest wydanie tylko instrumentalne..?
Przeca jak wół stoi na labelu - sopran , bas-baryton i chór.
Albo nie rozumiem pytania :)
KEF iQ9, Yaqin 100b, Primare cd21, P-J Perspective, Goldring 1012, P-J Tube Box SEII, Kimber 4TC, 8TC, Audiomica Beryl, QED Siver Spiral, NEEL 7ES, listwa Tomanek

wojtek41

"Czy jest wydanie tylko instrumentalne..? Jesli tak, na ktore zwrocic uwage..?"
To nie bylo pytanie odnoszace sie do tego wydania.  ;)

jajacek1410

A do którego, Łaskawco? :)
Chciałbym zrobić dobry uczynek i pomóc. Tylko nie wiem jak.
KEF iQ9, Yaqin 100b, Primare cd21, P-J Perspective, Goldring 1012, P-J Tube Box SEII, Kimber 4TC, 8TC, Audiomica Beryl, QED Siver Spiral, NEEL 7ES, listwa Tomanek