Step Up MC

Zaczęty przez gratefullde, Styczeń 11, 2015, 17:55

Poprzedni wątek - Następny wątek

spalon

Myślę że będzie dobrze a do tego jak wstawisz zdjęcia to gotowy produkt pójdzie w świat - jaka reklama dla stolarza że tak precyzyjną robotę wykonał 

gratefullde

Ten stolarz to łoś ;) Znakomity fachowiec ale promocja u niego leży. Dobra, nie oftopujmy już, będę miał gotowca to wstawię zdjęcia.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

spalon

Najważniejsze że działają i to słychać wyraźnie

gratefullde

Cytat: spalon w Luty 01, 2015, 11:15
Najważniejsze że działają i to słychać wyraźnie

Oj słychać :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

spalon


kangie2

Cytat: gratefullde w Luty 01, 2015, 11:31Oj słychać 
Słychać. A wypięcie z systemu boli...

gratefullde

Wypięcie z systemu grozi zanikiem muzyki, coś tam słychać ale to jak człek bełkoczący po wylewie...
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

kangie2

Cytat: gratefullde w Luty 04, 2015, 11:51Wypięcie z systemu grozi zanikiem muzyki, coś tam słychać ale to jak człek bełkoczący po wylewie...
Nieźle to ująłeś ;)

gratefullde

Któryś dzień słucham już na trafach Lundahla w połączeniu z Lar'em i takie mi się nasuwają spostrzeżenia. Generalnie odsłuchuję większość płyt, które dobrze znam i mam w swojej kolekcji od dawna. Doskonale pamiętam płyty, które były świetnie nagrane oraz te z produkcją, nazwijmy to delikatnie, kiepską. Obecnie te pierwsze brzmią wybornie a te drugie... hm, to naprawdę dziwne ale ich zła realizacja już tak nie drażni. Żebyśmy się dobrze rozumieli, nadal czuć, że to nie to ale bardziej jest to inne brzmienie a nie dźwięk jak z zaświatów.
Jak mi się coś jeszcze nasunie to skrobnę ;)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

spalon

A czy próbowałeś je może podłączyć pod swoje lampowe pre ?

gratefullde

Cytat: spalon w Luty 07, 2015, 00:00
A czy próbowałeś je może podłączyć pod swoje lampowe pre ?

Nie, jeszcze nie. Na razie nie czuję potrzeby a i co tu dużo mówić, z dnia na dzień żwawszy nie jestem ino posuwam się z wiekiem, to i entuzjazmu do przesuwania gratów już nie mam takiego jak kiedyś.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

spalon

Niestety tak bywa , jak kiedyś szał biegałem z gratami tak teraz też już nie bardzo mi się chce zwłaszcza że miło mi się słucha swojego zestawu , mam też już wrażenie że na moich głośnikach nie będzie oszałamiających słyszalnych zmian bo to już chyba wszystko co dało się uzyskać , teraz to ewentualnie jakieś niewielkie zmiany .

Ale jak Ciebie kiedyś najdzie to bardzo jestem ciekawy co z tego wyniknie .

Pozdrawiam 

gratefullde

Cytat: spalon w Luty 07, 2015, 12:06
Niestety tak bywa , jak kiedyś szał biegałem z gratami tak teraz też już nie bardzo mi się chce zwłaszcza że miło mi się słucha swojego zestawu , mam też już wrażenie że na moich głośnikach nie będzie oszałamiających słyszalnych zmian bo to już chyba wszystko co dało się uzyskać , teraz to ewentualnie jakieś niewielkie zmiany .

Ale jak Ciebie kiedyś najdzie to bardzo jestem ciekawy co z tego wyniknie .

Pozdrawiam 


O właśnie, doszedłeś do pewnej granicy a teraz to już tylko zmiana paczek. Kupisz dobre paczki to elektronika nie nadąży, kupisz więc lepszy wzmacniacz a potem... nowe paczki... i tak w koło Macieju...
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

spalon

Dokładnie tak , zabawa nie ma końca  ;)

A do tego zaraz jakieś kable będą potrzebne i tak bez koń

gratefullde

Jeszcze jeden aspekt poprawiony, w stosunku do grania we wejściu MC mojego pre vs. wejście MM z trafami. Bass.... Masakra, on jest. Moje niewielkie Focale generują genialny bass... Własnie leci Metallica Welcome Home... bas powala. Ta płyta to nie jest realizatorski majstersztyk ale Bernie zrobił co mógł, a zrobił to dobrze, na wydaniu 45 rpm. Jest jazda :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

masza

Jak wrażenie już po dłuższym słuchaniu?
A obudowa zrobiona?

gratefullde

obudowy na razie brak, ja nie miałem czasu się tym zająć. Zrobiłem projekt i nie pojechałem do stolarza. Nie mniej jednak nadrobię to w przyszłym tygodniu.
Jak to gra?  Ano gra tak, że powrotu do grania bez traf nie widzę.
Przestrzeń, dynamika, szczegółowość,  bas.... super. Wysokie obłędnie dzwieczne, bez wyostrzeń.
Jestem nadal pod wrażeniem.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

masza

No bo to dobre trafa są :)

gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

masza

#94
Innych bym nie polecał ;)
Miałem w Phascie i podobno siedzą w Steelheadzie tylko jankesi pozamykali je w konserwach żeby się nikt nie jorgnął :)


masza

#95
Właśnie zrobiłem Manleyowi prezent na nadchodzący dzień kobiet i zamówiłem komplet fabrycznych lamp bezpośrednio w Manley Labs.

vasa

A to się chłop ucieszy [emoji190]
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

masza

Ja na jego miejscu byłbym zadowolony :D

gratefullde

Ja z pudeleczkiem jeszcze nie ruszyłem. Tak,  że trafa na razie w skromnych mydelniczkach ;) Zaczyna mnie już ten widok denerwować więc niechybnie idzie ku lepszemu ;)
Ale gra świetnie,  o czym już było.  Czy trafa potrzebują czasu na "wygrzanie". Ja mam wrażenie,  że od pewnego czasu jest lepiej.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

masza

Cytat: gratefullde w Marzec 03, 2015, 16:57Czy trafa potrzebują czasu na "wygrzanie"
Twierdzę, że wielkie trafa zasilający i wyjściowe we wzmacniaczach lampowych tak.
A takie maleństwa? Hmm.... Przypuszczam, że wątpię ale jak coś Ci się zmienia to może coś w tym jest.