Thorens TD 166 Mk2

Zaczęty przez jjacek, Czerwiec 07, 2014, 13:36

Poprzedni wątek - Następny wątek

jjacek

Witam !
Chciałbym by w tym wątku znalazły się wszystkie sprawy dotyczące gramofonu Thorens TD 166 Mk2....
Serdecznie zapraszam do dyskusji.
Pozdrawiam Jacek

jjacek

#1
Tak wyglada mój gramofon  z wkładka ortofon F 15 E.

jjacek

Zamierzam wymienić  i bede testować 2 nowe wkldki
-Nagaoka MP-110
-Grado prestige gold 1
Jak myślicie sami...co z tym ramieniem  "zagra" ciekwiej?

wojtek41

Nie wiem jak Nagaoka, ale wstawilbym ortofona VMS 30 MK II.
Pozdrawiam.

jjacek

#4
 ;D dzieki ... ale mam do wyboru Nagaokae i Grado gold .... jakie rozwiazanie bedzie ciekawsze i jakie macie opinie na temat tych wlasnie wkladek?
Ja ,  jak do tej pory moge sie tylko wypowiedziec o sposobie pakowania i Nagaoka bije na glowe Grado.....ale nie to chyba jest najwazniejsze..... ;)


paweljazz

Sporo osób narzekało że Grado bardzo podatna na różnego rodzaju zakłócenia elekromagnetyczne (brak ekranowania) nie wiem jak to się ma do Nagaoki.
Najgorzej to mieć do czynienia ze służalczym i zakompleksionym Polakiem, któremu dano odrobinę władzy.

christo

Mnie osobiście Grado bardzo się podobała. Ciężko tu ją porównywać z czymkolwiek - ona po prostu jest inna. Ta inność nie każdemu się podoba. Jako że Grado black jest tanią wkładką, każdy powinien ją wypróbować i stwierdzić czy mu odpowiada czy też nie (zwłaszcza, że z uwagi na jej budowę w niektórych systemach może buczeć). Ktoś mi kiedyś powiedział, że ta wkładka prawdziwy charakter pokazuje z dobrym, regulowanym pre.
Jak powiedziałem - mi się podobało. Mojej żonie zaś nie. Porównywaliśmy ją z goldringiem 2200 i wówczas został na dłużej goldring.
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

jjacek

Wymiana ramienia i wkladki.

vasa

Cytat: jjacek w Listopad 12, 2015, 23:50Wymiana ramienia i wkladki.
Oryginalne ramię Thorensa zamieniłeś na Regę. A wkładka jaka jest teraz na pokładzie?
Swoją drogą zawsze lubiłem to ramię z wymienną pałką :)
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

jjacek

Dopiero zmontowalem ramie ..Wkladke i ustawienia to juz moze na jutro sobie zostawie...

vasa

Fajna wkładka.
Będzie z niej masa radości :)
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

jjacek

 :D GOTOWE!!!

vasa

Cytat: jjacek w Listopad 14, 2015, 18:14
:D GOTOWE!!!
No a głos jakiś dała?
Pochwal się :)
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

frywolny trucht

Rozumiem, że srebrny pierścień służy do regulacji VTA?
Ładne zdjęcia, wpadnij tutaj: http://audiomaniacy.pl/index.php?topic=1017.0
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

jjacek

Rega RB 300 nie ma mozliwosci regulacji VTA ...stad to rozwiazanie z dodatkowym pierscieniem . Dokonalem kalibracji i wstepnego odluchu.Wszystko wyglada dobrze i dziala.
To jest taki projekt na sluchanie "wyjazdowo-wakacyjne" :) i na dokladny odsluch przyjdze mi jeszcze chwile poczekac.
Co do konkursow foto ...to moje zdjecia sie do tego nie  nadaja...po prostu nie umiem takich zdjec robic:(
Moja prawdzia pasja to fotografia akwarystyczna...a to zupelnie cos innego :)
Pozdrawiam Jacek

frywolny trucht

Ależ zrobiłeś. Wystarczy je tylko zgłosić. Na konkurs z rybami raczej nie licz  ;D
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

jjacek

:) Dobrze  juz wysylam "prace"...

frywolny trucht

 ;D
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

jjacek

W dniu dzisiejszym do kompletu dolozylem hybryde Vincent SA-31 + Sp331. Musze jeszcze wymienic glosniki w moich starych kolumnach Carlsson OA-50 .. i w zasadzie moza startowac...:)

wojtek41

Tak z ciekawosci zapytam. Wniosla jakas poprawe zmiana ramienia ?

jjacek

Przykro mi ale ...nie umiem powiedziec... nie korzystam. To taki "rezerwowy " sprzet , ktory gromadze z mysla o "wakacyjnym " graniu .Na prawdziwe testy bede zatem musial troche poczekac .

wojtek41

Rozumiem. Nie ma problemu.  ;)
Oryginalne ramie jakos zawsze mi sie podobalo.

jjacek

A za mna jakos dziwnie..zawsze ta Rega RB300 "chodzila" ...:)

jjacek

A tak prezentuje sie moj nowy nabytek .."Vincent". (Odsluchany rowniez tylko u sprzedawcy  :))

rudy-102