Magiczne podkładki. 15 złotych tylko nie płacz (rżyj) proszę!

Zaczęty przez szczemirek, Lipiec 22, 2016, 12:21

Poprzedni wątek - Następny wątek

BOBSAPP

Cytat: gratefullde w Lipiec 22, 2016, 18:42
Jak na jednym meblu masz wzmacniacz i źródło to warto to odsprzęglic ;)

Jedno na drugim...to jest nieakceptowalne...

gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

gratefullde

Cytat: BOBSAPP w Lipiec 22, 2016, 18:46
Cytat: gratefullde w Lipiec 22, 2016, 18:42
Jak na jednym meblu masz wzmacniacz i źródło to warto to odsprzęglic ;)

Jedno na drugim...to jest nieakceptowalne...
Nie o takiej sytuacji pisałem ale zgadzam się.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

BOBSAPP

Jak za oszczędzić parę tysi..../ co za profanacja... ;D

Rozwiązanie numer jeden (drogo)... :o

(zawieszenie na czterech linkach przechodzących przez bloczki i zakotwiczonych w mechanizmach napinających)

http://www.6moons.com/audioreviews/proaudio/1.html


Rozwiązanie numer dwa ( tanio jak barszcz w kubku...)  :P :


szczemirek

Ze sklepu za rogiem przyniosłem wiaderko podkładek i będę pròbował. 😜
A na poważnie: Każdy niech sobie robi co chce aby tylko przyjemność i satysfakcja była. Tylko proszę nie robić z naszego hobby kabaretu 😜 i nie nabzdyczać się za bardzo bo żyłka może pęknać. Ta co wzmacniacz trzyma.
Szczerze życzę miłych chwil i satysfakcji z lepszego brzmienia. Jest tyle ròżnych dròg do osiagnięcia nirvany dźwiękowej a że ta jest nie dla mnie i mnie lekko śmieszy to jest moja indywidualna sprawa.
Idę słuchać muzyki. Powodzenia. 🍀

BOBSAPP

Cytat: szczemirek w Lipiec 22, 2016, 19:10nie nabzdyczać się za bardzo bo żyłka może pęknać

U mnie wisi od nie wiem 8-10 lat nieustannie...( chyba już nie pęknie ma trzykrotny zapas udżwigu według producenta)...
Wychodzę z założenia co ma wisieć nie utonie... ;D
ps.

Jedyne wiaderka jakie noszę - to z płytami cd... :o

Pozdrawiam i również życzę powodzenia.

gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

szczemirek

#32
Cytat: gratefullde w Lipiec 22, 2016, 19:24
Dajmy sobie luzzz ;)
Żeby ugodowo i fajnie było to informuję, że temat zmobilizował mnie do zrobienia porzadkòw w mojej muzycznej komodzie! Ponieważ jest ona stara część pòłek jest krzywa. W ta najbardziej powyginana właśnie włożyłem płytę marmurowa a na ktòrej będzie stał zasilacz Tomanka do mojego audio PC! Nie dość tego - zasilacz obułem w bardzo fajne nowe nòżki, ktòre poniewierały się w szufladzie.
Dzięki BOB! Pozdrowienia.



Sent from my iPad using Tapatalk

BOBSAPP

Ooooo....to - to mi się podoba...nie trzeba było tak od razu.. ;D
Mała sugestia lepie aby były trzy punkty podparcia...( przy czterech na tak małej odległości bez względu na regulacje jeden zawsze jest lużny)... :-X Już nic nie mówię...

ps.
Sorry ale nie mogłem się powstrzymać :
Widzę że coś masz pod kamieniem ...jeżeli to gumy lub coś miękkiego - usuń...
KONCEPCJI nie mieszamy ( i tak już swoje robi drewno) - bo się wzajemnie znoszą i wychodzi groch z kapustą... 8)

szczemirek


jamówię

Jak posadziłem Lebena platformie SSC,to nie mogłem pojąć co się stało,sound zrobił się genialny. W domu,po oddaniu elemowi SSC,zapodałemLebkowi sklejkę i to jest karwasz to!grrrrra!

robiz

Cytat: BOBSAPP w Lipiec 22, 2016, 18:04
Cytat: robiz w Lipiec 22, 2016, 13:01
Z drugiej strony kto bogatemu zabroni sie ładnie bawic ;)
Jest pieniądz to sie wydaje,.., nie ma , to sie robi tak jak wychowali rodzice .. :)



Widzę że piszesz jak zawieje / tu widzę Cię z drugiej strony medalu... ;D
Może się mylę....ale tak to wygląda... ???



Znacie jakiś dobry sposób na trwałe przyklejenie kolców do metalowego stelaża stolika. Teraz ma takie zwykłe kolce wkręcane w ramę na gwint 8, takie http://allegro.pl/kolce-glosnikowe-hd-907-black-m-8-podkladka-gratis-i5064284787.html
Natomiast mam że starych czasów takie , trochę większe i masywniejsze ale muszą być wklejane
http://allegro.pl/kolec-pod-kolumne-kolce-kolumnowe-hd-919-high-end-i5955522523.html. Fajnie wyglądają na czarnej ramie pod drewnianym blatem ;)
Tylko kurteczka, ja to stabilnie zamocować....? Na jakąś taśmę jak do luster czy klej ? Słyszałem coś o jakimś Blu Tack, znacie to...?



robiz
maniak
***

Wiadomości: 224
Zobacz profil  Email  Prywatna wiadomość (Offline)

Odp: Kolce i nóżki pod kolumny i platformy antywibracyjne
« Odpowiedź #42 dnia: Kwiecień 29, 2016, 21:56 »

Ale w sensie, że o co się rozchodzi ;)
Swego czasu pytalem o techniczna stronę wymiany kolców w swoim stoliku audio, tyle.

W temacie tych podkładek, to tak jak pisałem , jest kasa jest zabawa ! Każdy ma swój rozum.....
Yamaha CD-N301 + WD My BookLive 1TB, Audiolab 6000A
Rega P3 ( Planar 3) + Ortofon 2M Silver, Audiokultura Iskra 1, NEO PSU-Rega, Audio Academy Phoebe III plus/v.2 , KaCsa KCS-200 SPC,  RealCable BM 150 T,  PGD4000 Profigold OxyPure

BOBSAPP

Cytat: robiz w Lipiec 22, 2016, 20:07Ale w sensie, że o co się rozchodzi

Ano o to chodzi że na taką wymianę / zakup / podmianę wydasz około 60 zł...
Nie boisz się że będą z Ciebie rżeć że wydałeś taką potężną kwotę na ustrojstwo które nic pozytywnego nie wnosi do dżwięku...
Bo jak widzisz 15 zł na takie cuś to powód do drwin...a Ty sam kwitujesz to sloganem " to sie robi tak jak wychowali rodzice . "
Tak tylko se myślę... ;D

ps.
Postaw na ziemi bezpośrednio i wyjdzie za 0 zł...

robiz

Dobra do rzeczy, bo czegos  tu nie chwytam.... Wyjaśnij  w dwóch żołnierskich słowach o co ci chodzi ?
Bo ja nigdzie nie wspominałem , że zmiana kolcy ma przynieść nirvane  w dzwieku. Mnie chodziło tylko o efekt wizualny.
A jak ktoś w wymianie samych podkładek widzi sens, to jego sprawa. Czyż nie o tym pisałem...... ?
Yamaha CD-N301 + WD My BookLive 1TB, Audiolab 6000A
Rega P3 ( Planar 3) + Ortofon 2M Silver, Audiokultura Iskra 1, NEO PSU-Rega, Audio Academy Phoebe III plus/v.2 , KaCsa KCS-200 SPC,  RealCable BM 150 T,  PGD4000 Profigold OxyPure

BOBSAPP

Cytat: robiz w Lipiec 22, 2016, 20:55
Dobra do rzeczy, bo czegos  tu nie chwytam.... Wyjaśnij  w dwóch żołnierskich słowach o co ci chodzi ?
Bo ja nigdzie nie wspominałem , że zmiana kolcy ma przynieść nirvane w dzwieku. Mnie chodziło tylko o efekt wizualny.
A jak ktoś w wymianie samych podkładek widzi sens, to jego sprawa. Czyż nie o tym pisałem...... ?



Teraz wszystko jasne .
Ja na efekt wizualny nie wydał bym ani złotówki ale rozumię to podejście.
Z  drugiej strony nikt nie pisał o nirwanie a o różnicach sonicznych.
To jak baczność vs spocznij ot...co..

BOBSAPP

Jakoś dziwnie ten cytat wyszedł - przepraszam.
Ale sedno jest. ;D

robiz

Cytat: BOBSAPP w Lipiec 22, 2016, 21:33
Jakoś dziwnie ten cytat wyszedł - przepraszam.
Ale sedno jest. ;D
Najważniejsze że się dogadalismy , a nie pozabijalismy  ;)
Yamaha CD-N301 + WD My BookLive 1TB, Audiolab 6000A
Rega P3 ( Planar 3) + Ortofon 2M Silver, Audiokultura Iskra 1, NEO PSU-Rega, Audio Academy Phoebe III plus/v.2 , KaCsa KCS-200 SPC,  RealCable BM 150 T,  PGD4000 Profigold OxyPure


BOBSAPP

Cytat :

Tak jak piszecie, niestety i stety, wszystko ma jakieś znaczenie, niby niewielkie, a jednak łącznie dość spore. Nie zmienimy w taki sposób np. słabych kolumn w wybitne, ale możemy doszlifować system.

Generalnie twarde materiały utwardzają dźwięk, miękkie uplastyczniają. Wszystko to wiąże się z tłumieniem fal. Zależnie które częstotliwości stłumimy a które przejdą dalej na elektronikę, będzie miało wpływ na dźwięk. Dość ciekawe są kanapki z różnych materiałów, i/lub rozpraszanie czy też zmiana kierunku fali. Tutaj kłaniają się wszelkie gadżety z kulką lub uślizgiem jak to robi Janusz Rogoz. Mam swoje przemyślenia na ten temat, chciałem je wdrożyć w platformy i stolik (mam wszystko zaprojektowane), ale musi to jeszcze poczekać.


http://www.audiostereo.pl/kujawsko-pomorskie-odsluchy_76967.html/page__st__1350