Małe jest piekne-beovox ht 500 type 6207

Zaczęty przez Mikut1982, Sierpień 24, 2018, 12:07

Poprzedni wątek - Następny wątek

McGyver

Na załączonym obrazku widać że wpierw trzeba zmasakrować, by w końcu wyremontować  ;)

McGyver

Cytat: Mikut1982 w Sierpień 24, 2018, 20:01
Przy okazji myślę nad kolorem, chce go trochę ożywić.  Teraz kolor jest wyblakły.  Mam 4 opcje do wyboru.
Tylko nie te ze środka, please!

Mikut1982

Myslalem o tym drugim od prawej.  Brąz. 

Mikut1982

Jedna zrobiona.  Widac różnice w kolorze.


Mikut1982

Tak ale jak przyjdzie lakier to i tak przyciemni.  Jutro chce szlifnac reszte a w niedziele moze uda mi sie pomalowac lakierem.


gratefullde

Cytat: McGyver w Sierpień 24, 2018, 20:37
Cytat: Mikut1982 w Sierpień 24, 2018, 20:36przyjdzie lakier to i tak przyciemni.
Wtedy kolor tej niezrobionej będzie tym bardziej fajniejszy.
Zaufaj, mikut ma czuja [emoji6]
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9


gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Mikut1982

Kurcze, rozkrecilem radyjko a tam czysciutko. Nie swiecila jedna zarowka i oznaczenia nie byly wyraźne.  Hmm niewiedzialem jaka zarowke kupić a tu trafila sie niespodzianka.  Jakas koperta.

Mikut1982

A w kopercie.  Caly schemat.

Mikut1982


Jakub

Cytat: Mikut1982 w Sierpień 25, 2018, 10:06A w kopercie.  Caly schemat.

W tamtych czasach dostarczanie dokumentacji technicznej do sprzedawanych urządzeń było raczej standardem. Poza instrukcją obsługi w pudełku była zazwyczaj instrukcja serwisowa, a w urządzeniu schowany schemat.

Wygląda na to, że trafił ci się nigdy nie otwierany egzemplarz.

Mikut1982

Super.  Nawet schemat z kopert niechcial wyjsc.  Zarowki tez orginal stare jak swist w tym ze jedna nie swieci

Mikut1982

Udało mi się uratować nalepke ktora wroci zaś na swoje miejsce

Mikut1982

No wszystko wyszlifowane i przygotowane do malowania.   Szlif był papierem o granulacji 60,80,100 i na koniec 600.  Jutro  jak pogoda pozwoli to będzie malunek. 

Mikut1982


Mikut1982

Pogoda sprzyja.  Biore sie do roboty..   Najpierw kolor czarny.

Mikut1982

Postanowilem zostawic orginalny kolor taki jaki był. Bedzie tylko troszke ożywiony. Narazie jest pierwsza warstwa.  A beda 3. 

Mikut1982

Śrubki też będą odnowione. 

Mikut1982

Podobają mi sie słoje które widać pod światło

Mikut1982

Witam. Obudowy schną, położyłem jednak 6 warstw lakieru.  A w tym czasie doradzcie mi jaki kondensator byłby odpowiedni. Oczywiscie nie przesadzcie z cena.   Tak żeby y parametry się zgadzały.

Mikut1982

#48
Zarowki już zamówione i żeby y był ok znalazłem takie same stare dzialajace. Zamowilem pare sztuk.  I kond bedzie jantzen niebieski.

plastik1989

Cytat: Mikut1982 w Sierpień 27, 2018, 09:48
Witam. Obudowy schną, położyłem jednak 6 warstw lakieru.  A w tym czasie doradzcie mi jaki kondensator byłby odpowiedni. Oczywiscie nie przesadzcie z cena.   Tak żeby y parametry się zgadzały.
Ja bym wstawil cos w rodzaju bosch mkp, bo to cos z epoki i juz Ci nie wyschnie.
Obudowy wychodzą bardzo ladnie, jak dla mnie kolor fajny.
Jedyne czym sie martwię, to widze ze popełniasz ten sam błąd co ja, gdy wziąłem sie za renowacje Acoustic Resarch ar3. Odnowiłem wszytko, a na koniec zostawiłem zawieszenia, co bylo błędem. Bo wszytko można odnowić, a zawieszenie to kaplica by naprawić, skazany raczej będziesz na zamienniki... Ja jak odebrałem glosniki po wymianie zawieszeń to sie załamałem jak tragicznie to zostało zrobione...

.