Scheu TACCO

Zaczęty przez Bartolo, Lipiec 06, 2019, 10:56

Poprzedni wątek - Następny wątek

Bartolo

Pytanie do fachowców..
Co sadzicie o takim ramieniu...? Ma sens zakup do Phasemation PP-300.. Czy lepiej jednak polować na SME 4, albo pochodną..?
www.scheu-analogue.com/tone-arms/tacco/
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

tomasz_pianista

Myślę że nikt Ci nie odpowie na to pytanie, ale dla mnie arm lift z najtańszego  ramienia Regi nie świadczy najlepiej.

Kupując tak drogie audio moim zdaniem warto myśleć o ewentualnej odsprzedaży-SME będzie dalej na topie nawet za 20 lat. A jak Chińczycy zaczną klepać unipiwoty na masową skalę to Scheu zginie w tłumie.

Obecnie na czym grasz?

Grupa ratowania poziomu.

frywolny trucht

Jak gra to może niewielu powiedzieć, bo pewnie niewielu miało SHEU, ale co do konstrukcji to chyba mogę. Zdecydowanie bardziej do mnie przemawia SME.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

rudy-102

Scheu to była taka pasjonacka  manufaktura jak nasz Andrzej Analogowy, tylko że z większym kapitałem i dostępem do maszyn. Pan Scheu umarł dziesięć lat temu i wdowa po nim próbuje zrobić z tego większą markę. Moim zdaniem brak jej pomysłów, a same produkty nie całkiem mi się podobają. Podobno nie są złe i mają spore powodzenie w Rosji i Japonii.
Osobiście też wolałbym SME, albo Jelco.

tomasz_pianista

Jelco TK950 w wersji 12' wygląda całkiem zacnie:)
Grupa ratowania poziomu.

Bartolo

Teraz mam badziewną REGĘ  250 "przerobioną" przez Transrotora...
Szukam sobie czegoś fajnego, nie koniecznie w cenie samochodu.. ;) Choć takie V12 za okazyjne 11tyś kusi.. ;)  >:D
Schue jest dostępne za połowę ceny, stąd pytanie..
A za odpowiedzi dziękuję. Wiele wyjaśniły, a ja poluję dalej.. ;)
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

ahaja

Poprawiłbym tytuł: Scheu

Z tymi ramionami może ewentualnie ciut konkurować SME3012.
Żadne SME V nie ma do tego startu.
Winda od Regi akurat jest dobrze wykonana, dostępna, podobnie jak winda Jelco i działa. Nie ma wpływu na dźwięk. ;-)

Poszperaj jeszcze za Classic albo Cantus, czasami używki są w bardzo dobrej cenie.
Trza pamiętać, że to unipivoty. Zawieszenie jedno punktowe. Praktycznie w żaden sposób nie upośledza i nie blokuje swobodnej pracy igły w rowku ... a o to w tym bałaganie chodzi. Wyciągasz max z wkładki jaką na nim powiesisz.
Jeśli to nie 'przeraża' to polecam.
Ma się rozumieć jeśli chodzi o dźwięk, wygląd, design pomijam, bo każdemu 'co innego...'.
Ale tu trzeba zdecydować, czy ma się podobać 'gościom' czy uszom ... ;-)

Alexander

Bartolo w watku "Gramofon ale jaki..." 6 kwietnia tego roku polecalem Ci takie wlasnie ramie. Prawdopodobnie w  przeciwnosci do wiekszosci uczestnikow forum pisalem o ramieniu, ktore znam, ktorego sluchalem/uzywalem. Wbrew pozorom nie jest to prosta konstrukcja i wykonana ze znakomicie dobranych materialow. Wyglad jest sprawa dyskusyjna, ale mnie akurat taka estetyka odpowiada.

vasa



Cytat: Alexander w Lipiec 06, 2019, 15:38
Bartolo w watku "Gramofon ale jaki..." 6 kwietnia tego roku polecalem Ci takie wlasnie ramie.

Dino kiedyś powiedział że audio i odchudzanie to niezwykle podobne zagadnienia.
I w jednej i w drugiej dziedzinie wiadomo niemal wszystko. Przebadano, pomierzono, opisano i opublikowano.
Problem solved!

Ale jak dochodzi do zastosowania praktycznego to i tak większy autorytet ma Pani Zdzisia co prowadzi zieleniak na rogu i schudła jedząc kapustę kiszoną albo Ziutek co pisze na sąsiednim forum i u niego piegi przyklejone do ściany poprawiły bas i stereofonię.

Zamiast budować od lat ramiona gramofonowe było zainwestować w Harmonixa  [emoji14]

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Alexander

Zaraz, zaraz Mariusz...to jak mowisz? Kapuste kiszona? A duzo tego trzeba zjesc?

LampowY

Cytat: Alexander w Lipiec 06, 2019, 19:03
Zaraz, zaraz Mariusz...to jak mowisz? Kapuste kiszona? A duzo tego trzeba zjesc?
Odpuść kapustę... 20 minut wytężonego sexu to mniej więcej tona przewalonego łopatą węgla  ;)
W miejscu publicznym 1,5 tony  ;D

No chyba, że wolisz kapustę...  >:D :np:

rudy-102

Apropos
Cytat: vasa w Lipiec 06, 2019, 18:29Pani Zdzisia co prowadzi zieleniak na rogu i schudła jedząc kapustę kiszoną
to Ulla Scheu mocno schudła w ostatnim czasie ;).

Alexander

Ale nadal jest rumiana  :)

gratefullde

Fajne to ramię,pewnie dla hobbystów a my takimi jesteśmy. Ja bym w to poszedł... fajne.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

LampowY

Nie lepiej ZONTEK ToneArm  ;D
Za ile? 10k cycuś? Okazja  >:D >:D >:D

LampowY

Do tego kable od Szczerbowskiego za drugie tyle i nawet wkładki nie trzeba. Samo zapindala, że daj Boże  ;D ;D ;D

gratefullde

Maciek, ludzie mają piniondze... nie to co my...
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

LampowY

A! Zapomniałbym.. Jeszcze pre od McG  >:D >:D >:D

gratefullde

Cytat: LampowY w Lipiec 06, 2019, 19:18
A! Zapomniałbym.. Jeszcze pre od McG  >:D >:D >:D

Nie przeginaj... to opcja krezusowa....
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Bartolo

No i jak zwykle...
Jest pytanie, kilka odpowiedzi, trzy konkretne, a reszta o dupie marynie. Jak bym chciał poczytać o kapuście, czy diecie, to bym się wpisał na forum "Pierdzę po", albo "Nie widzę pindola"...
A tu zaraz pojechanie, że burżuj, bo kasę chce wydać na coś lepszego niż REGA 200.  Tak, chcę wydać 4,5 tyś na ramię, bo mam taki kaprys, stać mnie, bo przelew przyszedł, i nie wydałem na wódę i dziwki. I to moje zarobione pieniądze. Nie z dotacji, nie z 500+, ani nawet nie z tacy Rydzyka.
Nuda... 
Przepraszam że ośmieliłem się zapytać.
Za konkrety dziękuję.
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

LampowY

Nic tam nie rozumiesz...

A forum dla sztywnych znajduje się pod innym adresem. Tylko tam się wchodzi na zaproszenie  >:D

LampowY

Swoją droga może admin powinien przy rejestracji "ostrzegać" o MontyPhytonowskiej formule tego miejsca  ;D ;D ;D

Bartolo

Cytat: LampowY w Lipiec 07, 2019, 07:36Nic tam nie rozumiesz...
Masz rację. Za głupi jestem.

www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

vasa

Cytat: Bartolo w Lipiec 07, 2019, 09:58
Cytat: LampowY w Lipiec 07, 2019, 07:36Nic tam nie rozumiesz...
Masz rację. Za głupi jestem.
Bartolo.
Pytasz i dostajesz rzeczowe odpowiedzi.
Ale Ty dalej pytasz.
Ale odpowiedzi zostały udzielone już wcześniej i nowych nie ma więc pozostają dewagacje.

Ps. Może Ci to umknęło. Ale Alexander jest przez wiele osób uważany za najlepszego speca od analogu więc może warto skorzystać z rady kogoś kto się zna a nie pani z zieleniaka?

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

frywolny trucht

#24
Przecież to jest kowalska robota  :o Przyznajcie się, robicie sobie z wujka jajka. Co zdjęcie to inna przeciwwaga.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93