Myjka do płyt winylowych - projekt DiY

Zaczęty przez kangie, Czerwiec 05, 2014, 08:36

Poprzedni wątek - Następny wątek

paul_67

Raczej w Chinach i to z ogromną,chorą przebitką :)

ahaja

Tylko kitajec nie będzie tego robił jako jednej szpulki do myjek - on chce zrobić 100km albo lepiej. Dlatego myślę, że cos takiego istnieje ale  z innym przeznaczeniem.
Jak to zwykle bywa w audio zapożycza się coś z innej branży i kroi owce ... ;-)

paul_67

Myjka doczekała się pokrywy.Muszę pomyśleć o jakiś uchwytach w celu łatwiejszego jej zdejmowania i nie brudzenia paluchami pleksi.

gratefullde

Bardzo profesjonalnie to wygląda. Może dokleić z pleksi niewielkie uchwyty po bokach?
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

paul_67

Cytat: gratefullde w Kwiecień 21, 2016, 18:49Może dokleić z pleksi niewielkie uchwyty po bokach?
Coś takiego uczynię :)

paul_67

#105
Zrobiłem coś takiego.Wydaje mi się,że pasuje do całości...

frywolny trucht

Wpadł mi do głowy pomysł, żeby podłożyć cztery nogi z takiego profilu U na pokrywę. Można by podnosić pokrywę wsuwając paluchy od spodu, trzymając za krawędź. To by ograniczylo punkty palcowania. Natomiast na Twojej rączce, jakby naciągnac profil na całą długość- zupełnie nie dotykasz pokrywy.

http://www.b2b-tech.pl/b2b,menu,197,198.html
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

paul_67


rudy-102

A czy nie prościej byłoby zrobić wyfrezowania na dwóch boczkach? Coś w tym stylu.


frywolny trucht

A to już wyższa szkoła jazdy tak wyciąć w środku  ;D
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

gratefullde

Ja myślałem o tym by takie uchwyty, w miejsce tych otworów, zamiennie,  przykleić. Takie małe :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

paul_67

Cytat: rudy-102 w Kwiecień 25, 2016, 19:59A czy nie prościej byłoby zrobić wyfrezowania na dwóch boczkach?
Prościej raczej nie, a na pewno drożej.Chciałem zejść z kosztów (mam pilniejsze wydatki).Pokrywa żeby nie latała po obudowie zatrzymuje się na śrubach mocujących górny blat.Fachowcy źle odczytali rysunki i zrobili ją o 3mm na stronę za małą.Jednak mimo to blokuje się na łbach.Optycznie mi to jakoś nie pasowało i dałem te dłuższe uchwyty, aby wyrównać całość.

rudy-102

Cytat: frywolny trucht w Kwiecień 25, 2016, 20:20
A to już wyższa szkoła jazdy tak wyciąć w środku  ;D
Wyciąć to żaden problem, tak ładnie zaokrąglić krawędzie to jest dla mnie sztuka niepojęta.

kawosz

Cytat: rudy-102 w Kwiecień 26, 2016, 08:55Wyciąć to żaden problem, tak ładnie zaokrąglić krawędzie to jest dla mnie sztuka niepojęta.
To się opala . Wtedy plexa się wybłyszcza i zaokrągla na krawędziach

rudy-102

Cytat: kawosz w Kwiecień 26, 2016, 09:02
Cytat: rudy-102 w Kwiecień 26, 2016, 08:55Wyciąć to żaden problem, tak ładnie zaokrąglić krawędzie to jest dla mnie sztuka niepojęta.
To się opala . Wtedy plexa się wybłyszcza i zaokrągla na krawędziach
Dzięki. Spróbuję.

kawosz

Jak to kogoś interesuje to się dziś dowiem czym opalają żebyście nie spalili  ;D
A tu filmik z sieci  :o

frywolny trucht

Perwsza próba była nieudana ( za wąską średnice uszczelki kupiłem), ale teraz już jest OK.
Najważniejsza zaleta: pokrywa nie giba się po stole i nie rysuje jego powierzchni. Przydatność pasa gumy jako uchwyt- wątpliwa :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

paul_67

Aby efekt był taki sam, czyli nielatająca pokrywa (oraz niewidoczny), wystarczyło przykleić od spodu małe silikonowe odbojniki sprzedawane w listkach po 50 sztuk :)

paul_67

Z gumą przy pleksi radziłbym uważać.Może za jakiś czas się z nią wejść w reakcję.

rudy-102

Paul, czy możesz zdradzić jaki silnik dałeś do kręcenia płytą?


rudy-102

OK. Dzięki.
Rozglądałem się za jakimś na 24 V DC, ale tak można trochę zaoszczędzić na transformatorze.

SVART

to chyba najdroższy element myjki ten silnik :).

paul_67

Cytat: SVART w Styczeń 04, 2017, 15:52to chyba najdroższy element myjki ten silnik :).
To akurat nieprawda.

SVART