Floydowanie

Zaczęty przez Wireless, Kwiecień 19, 2015, 22:33

Poprzedni wątek - Następny wątek

Ranking Płyt PF

The Piper at the Gates of Dawn
9 (9%)
A Saucerful of Secrets
8 (8%)
More
4 (4%)
Ummagumma
7 (7%)
Atom Heart Mother
23 (23%)
Meddle
20 (20%)
Obscured by Clouds
4 (4%)
Dark Side of the Moon
45 (45%)
Wish You Were Here
36 (36%)
Animals
18 (18%)
The Wall
40 (40%)
The Final Cut
12 (12%)
A Momentary Lapse of Reason
7 (7%)
Division Bell
15 (15%)
Endless River
5 (5%)

Głosów w sumie: 100

fioni

" każdy początek jest przyjemny, trzeba więc zatrzymać się na progu..." - Goethe

kangie

Wow. Czy myslisz ze kogos stamtad to zainteresuje?

fioni

Cytat: kangie w Kwiecień 21, 2015, 20:15Czy myslisz ze kogos stamtad to zainteresuje?

Szczerze mówiąc - wątpię... to takie raczej babskie pokoiki, ale co tam, a nóż, a widelec... ważne, że linki są ( już 6 ) więc może w tym natłoku luda ktoś się do nas zabłąka ;)
" każdy początek jest przyjemny, trzeba więc zatrzymać się na progu..." - Goethe

merlin1973

Ładna kolekcja PF,  :) pozazdrościc  ;D
ja się dostosowałem do słów z filmu "Czterej pancerni i Szarik "
żeby się nie pchac przed szereg - tak mówił wachmistrz Kalita ;) ;) ;)
Pozdrawiam S.CH.

jamówię

Zagłosowałem,osobiście najwyżej cenię sobie AHM i Meddle,kolejność przypadkowa :)

kangie

Znalazłem jeszcze jedną. Schowała się między Purplami.

Merlin, czasami tak trzeba  ;)

wojtek41

Obowiazek spelniony. Glosy oddane. Mam praktycznie cala kolekcje PF w japonskich wydaniach. Pierwsze lub drugie. Ale...Kiedy oststni raz sluchalem........???

merlin1973

No i dzięki Tobie też sobie zagłosowałem  ;) ;) ;)
na japończyki patrzę jeszcze przez "pryzmat"  :)
Pozdrawiam S.CH.

miniabyr

Ja dziś nabyłem na placku czarnym "Meddle" wydanie niemieckie ,ale nie umiem określić z której dekady (wygląda jak lata 70 chyba?)Bardzo lubię PF w takim wydaniu.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

wojtek41

W ubieglym roku kupilem wznowienie DB. 2 lp.  Tylko nie wiem po co... ??? Chyba jeszcze nie sluchalem... Ostatnia,  Endless River mam tylko na cd. Moze z kolekcjonerskiego obowiazku kupie tez winyl. Tylko z glowy mi to jakos ucieka...
Dla mnie PF, moglo zakonczyc istnienie po Final Cut. Ale to tylko moje zdanie.  :)

gratefullde

Cytat: wojtek41 w Czerwiec 23, 2015, 19:46
W ubieglym roku kupilem wznowienie DB. 2 lp.  Tylko nie wiem po co... ??? Chyba jeszcze nie sluchalem... Ostatnia,  Endless River mam tylko na cd. Moze z kolekcjonerskiego obowiazku kupie tez winyl. Tylko z glowy mi to jakos ucieka...
Dla mnie PF, moglo zakonczyc istnienie po Final Cut. Ale to tylko moje zdanie.  :)
Fajni są Floydzi. Lubię mieć. Nie mam dżapańców ale dość dobre wydania z epoki i wznowienia. To trzeba mieć na półce, z sentymentu jak Cepów ;-)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

wojtek41

Pamietam, ze razem z DB wzialem 3 pierwsze cepow. I tez lezakuja......)

gratefullde

Cytat: wojtek41 w Czerwiec 23, 2015, 20:02
Pamietam, ze razem z DB wzialem 3 pierwsze cepow. I tez lezakuja......)
Niech spoczywają w pokoju :D
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

wojtek41

Chyba Niemen spiewal..."Nim przyjdzie wiosna"....moze poslucham  :D

gratefullde

Ja mam ich jeszcze w głowie. Czekam kiedy mi wywietrzeja na dobre. Liczyłem, że zanim wznowienia wyjdą ale nie, ale nie ;)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

wojtek41

Moze poslucham Gilmoura.  Jakos tak solowo ciezko mi wchodzi....

gratefullde

Cytat: wojtek41 w Czerwiec 23, 2015, 20:16
Moze poslucham Gilmoura.  Jakos tak solowo ciezko mi wchodzi....
Jak mogę polecić to na dziś wybrał bym Roya Buchanana, słucham sobie Second Album, wyśmienite.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

wojtek41

Lubie Roya. Czul blusa, zreszta w zyciu mu sie nie ukladalo...Ale to juz nie ten watek.  ;)

MAC

Cytat: wojtek41 w Czerwiec 23, 2015, 20:16Moze poslucham Gilmoura
No a co powiecie o The Endless River?
No dla mnie płyta genialna. Czekałem na nią od pierwszych zapowiedzi i się nie zawiodłem. Dla mnie to uśredniona esencja floydów.

wojtek41

Jak juz pisalem, mam tylko cd. Pewnie kupie winyl, tylko musze nie zapomniec  :D  W koncu to PF.
Mam troche mieszane odczucia. Nie jest zle.....Ale czegos mi brakuje.....Moze jest zbyt lagodnie...? Z drugiej strony, wiedzialem ze to pozegnanie i tak ta plyte odbieram.
Plusem jest to, ze glownie instrumentalna. )

MAC

Cytat: wojtek41 w Czerwiec 23, 2015, 23:00Plusem jest to, ze glownie instrumentalna. )
Na ostatnim kawałku Gilmour się trochę uzewnętrznia :)
No jest spokojna bo powstała na cześć. Takie jakby nie mówić - epitafium.

elem

Cytat: MAC w Czerwiec 23, 2015, 22:53uśredniona esencja floydów.

10/10, całego zycia nie opiszesz na nagrobku, jakies  streszczenie musi być :)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

wojtek41

Cytat: elem w Czerwiec 23, 2015, 23:06
Cytat: MAC w Czerwiec 23, 2015, 22:53uśredniona esencja floydów.

10/10, całego zycia nie opiszesz na nagrobku, jakies  streszczenie musi być :)

Chyba powiem...Amen... :(

Wireless

Dla mnie ostatni PF zdecydowanie niedoceniany ... właśnie teraz słucham. Piękna muzyka.
Pozdrawiam, Wireless

MAC

No bo jest piękna.