Poważnie...

Zaczęty przez frywolny trucht, Lipiec 13, 2014, 02:12

Poprzedni wątek - Następny wątek

vasa

Cytat: Alexander w Sierpień 13, 2019, 16:08
O! Znalazłem  :)
Taka już dola łabędzia.
I jeszcze gra jak z nut [emoji4]

[emoji485][emoji377]
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Pboczek

Jeszcze o Vivaldim chciałbym.
Nie wiem czy w ogóle, czy na ten czas ale moją ulubioną pozostaje Sonata d-moll op. 1 nr 12, La Follia RV 63. Urzekło mnie jej zróżnicowanie i rozwinięcie dynamiczne, że o basso continuo nie wspomnę. Jak można przeczytać u Pani Ewy Siemdaj, "ostatnią sonatą zbioru są wariacje ostinatowe oparte na popularnej formule basowej La Follia. Nazwa (oznaczająca szaleństwo, obłąkanie) i struktura basu wywodziła się z dawnego tańca portugalskiego. Sonatę rozpoczyna temat w wolnym tempie (Adagio), przypominający majestatyczną i poważną sarabandę. Następuje po nim 19 wariacji w różnych tempach. Są one maksymalnie zróżnicowane i wirtuozowskie. W niektórych czytelne są odniesienia do różnych stylizowanych tańców. W postaci skondensowanej pokazana w nich jest cała wiedza Vivaldiego na temat techniki instrumentalnej."
Tu przedstawiam czteropak, Warner Classics, godny polecenia i nie kosztujący majątku.

Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Pboczek

Ups coś mi się podwinęło miał być czteropak.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Piterski

Poproszę o link do sklepu.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Moriarty

Il Giardino Armonico - świetny zespół, polecałem kiedyś w tym wątku ich "Cztery pory roku"! :)

Nie wiem, jaka jest cena tego czteropaku, ale ja dziś żałuję, że nie kupiłem całego boksu IGA, m.in. z "Czterema porami...", ale i Koncertami Brandenburskimi Bacha, za które to wykonanie zespół zdobył jakieś prestiżowe nagrody (Płyta Roku od "Gramophone" zdaje się, ale mogę już nie pamiętać dobrze). Jedenaście płyt (w tym cztery z Vivaldim) za niespełna trzydzieści dolarów w Amazonie, a pewnie można taniej. To jest ten zbiór:
https://www.amazon.com/Collected-Recordings-Giardino-Armonico/dp/B000FQITXE/ref=sr_1_1?keywords=il+giardino+armonico&qid=1565711313&s=gateway&sr=8-1

YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

Pboczek

Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Piterski

Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

wiki

Kangie mnie namówił na Accardo.... Dzięki... 😀
No może nie tylko on, ale to była ta iskra.... zakupowa....😀

To sobie poszukałem, no i znalazłem box...
Accardo Plays Paganini Complete Recordings

Z rana leci 4 płyta....
Super się wkomponowywuje w klimat poranny działkowy...
Kiedyś były w radio poranki symfoniczny niedzielne, jak dobrze pamiętam...

Się słucha...
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

Jedziemy dalej....
Płyta 5-ta...
Solo...
24 Capricci
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

vasa

Ja się podjarałem Paganinim dawno, dawno temu.
W latach siedemdziesiątych kupiłem płytę Supraphonu z nagraniem koncertów w wykonaniu młodziutkiej Japonki. Shizuki Ishikawa. I się zaczęło. Płyt miałem dwie lub trzy ale udało mi się zdobyć kilka nagrań na taśmie.
I zauroczenie zostało mi do dziś [emoji4]

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

wiki

Płyta 6-ta...
Juz w głównym systemie...

Dla mnie to pierwsze spotkanie z twórczością Paganiniego....
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Pboczek


Karajan znowu rozczarował. Słyszałem już jego 5. Bethovena i zawsze jest to samo, orkiestra gdzieś gna, pędzi i utwór się kończy. Nic ciekawego się nie dzieje. Podobnie to wygląda kiedy prowadzi u Schuberta 8. Nieskończoną. To był debiut Schuberta u mnie i niestety nie trafiony.

Za to wynagrodził mi Helmut Walcha na klawesynie, grającym zdecydowanie epokowo. Pierwszy raz miałem okazję słyszeć utwory w całości na ten instrument.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

vasa

Cytat: Pboczek w Sierpień 27, 2019, 18:20Karajan znowu rozczarował.
Z Ludwika to ja słaby jestem ale Schuberta to sugeruję Nowojorczyków pod Bernstainem. (nagranie z połowy lat 60-tych)
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Pboczek

Fajnie, zapamiętam.  :) Schubert musi poczekać na innego dyrygenta.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Moriarty

Ja na Karajana mam alergię. Nie lubię ani cynicznych konformistów bez kręgosłupa, ani zdeklarowanych nazistów, a ten pan podpada pod co najmniej jedną z tych kategorii.

Poza tym jako dyrygent też, uważam, niezbyt godny uwagi. Przereklamowany jak cholera.
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

kefas

A ja teraz takie plumkanie sobie słucham

Pboczek

Dzięki za sugestie.

Karajan, wszystko się zgadza. :) Co go utrzymywało przy popularności po wojnie? Wydaje się że coś powinien reprezentować ale ja tego na razie nie usłyszałem.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

vasa

Cytat: kefas w Sierpień 27, 2019, 22:06
A ja teraz takie plumkanie sobie słucham

Bardzo zacne plumkanie [emoji4]
Takie lubimy.

Cytat: Pboczek w Sierpień 27, 2019, 22:25
Dzięki za sugestie.

Karajan, wszystko się zgadza. :) Co go utrzymywało przy popularności po wojnie? Wydaje się że coś powinien reprezentować ale ja tego na razie nie usłyszałem.

Herbert ma jedno niezaprzeczalne osiągnięcie.
A nazywa się ono (osiągnięcie znaczy)
Anne Sophie Mutter  [emoji447]

[emoji485][emoji377]
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

vasa

Barok to nie jest to co lubię najbardziej ale... czasami lubię.
Natomiast wytwórnię Archiv lubię zawsze [emoji4]
Za wyjątkowo staranne realizacje, za propagowanie utworów nie będących evergreenami, za ciekawe pomysły.
Np na płycie z serenatą (rodzaj mini opery) Scarlattiego pt. Il Giardino di Amore rolę męską powierzono sopranistce a rolę żeńską, Venus, śpiewa kontralt - Czyli głos zdecydowanie niższy.
Taki frywolny (wybacz Arek) barok zdecydowanie lubię [emoji38]

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Therion

Cytat: Pboczek w Sierpień 27, 2019, 22:25Karajan, wszystko się zgadza


A ja nie lubię jego interpretacji i z zasady omijam. Słuchałem nie raz, nie potrafiłem polubić.
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

Moriarty

Cytat: vasa w Sierpień 28, 2019, 21:14Natomiast wytwórnię Archiv lubię zawsze

A widziałeś, jakie teraz promocje robią? Na flashowej wyprzedaży płyty za dwa, trzy dolce dajo, panie! :o
http://www.arkivmusic.com/classical/listPage.jsp?list_id=5432&page_type=4

A tu też trochę okazji:
http://www.arkivmusic.com/classical/listPage.jsp?list_id=5418&page_type=2
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

vasa

Cytat: Moriarty w Sierpień 29, 2019, 22:09A widziałeś, jakie teraz promocje robią?
Nie widziałem.
Dzięki za link.
Ale to nie ta sama firma. Twój ARKIV to chyba dystrybutor muzyki klasycznej a Archiv to celowa spółka córka DG zajmująca się muzyką dawną.
Niemniej w arkivmusic trzeba poszperać :)
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Moriarty

#822
Cytat: vasa w Sierpień 29, 2019, 23:37Ale to nie ta sama firma. Twój ARKIV to chyba dystrybutor muzyki klasycznej a Archiv to celowa spółka córka DG zajmująca się muzyką dawną.

No fakt, stupid me :P A te przeceny przejrzyj, jest sporo operowych perełek za grosze, czyli chyba Twoja bajka, jeśli się nie mylę.
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

vasa

Niedawno była tu rozmowa nt Jacqueline duPre - genialnej wiolonczelistki.
Wczoraj trafiłem na kolejną Panią z wiolonczelą - Raphaela Gromes.
Nie wiem czy jest genialna ale wiem że zarwałem noc bo się zasłuchałem :)
Jej wiolonczelowe wykonania tematów z dzieł Rossiniego mnie urzekły.
Polecam gorąco. Może komuś się spodoba tak jak mnie :D
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

miniabyr

Polecam . Muzyka lutniowa . Barok . Kompozytor raczej mało znany. Ferdynand Fischer . Świetne wykonanie . Piekne te Partity na lutnie . Naprawdę to wytchnienie dla umysłu . Polecam ! (choć już raz to tej płycie pisałem )
Szkoda życia na chujowy dźwięk !