Kabel sieciowy. Standardowy, czy szukać czegoś lepszego?

Zaczęty przez frywolny trucht, Czerwiec 06, 2014, 15:42

Poprzedni wątek - Następny wątek

muda44

Też miałem drogie sieciówki ale nie pasowały do moich klocków .
Tu nie chodzi o cenę ( chociaż nie słyszałem jakiejś wybitnej sieciówki za kilka stów ) a dopasowanie . Teraz mam dwie używane sieciówki do źródła po 1500zł i którąś wybiorę a do wzmaka kupię Cardasa Beyond .
Żaden inny kabel nie dał mi w systemie takiej plastyczności , barwy i naturalności jak ten Cardas .


Jaki Yarbo , wtyczki , przepis można prosić ?
:)



vasa



Cytat: muda44 w Luty 03, 2018, 15:18
Żaden inny kabel nie dał mi w systemie takiej plastyczności , barwy i naturalności jak ten Cardas
Przypomnijmy że to dział voodoo.
Narażasz się na dozwolone komentarze przśmiewcze.



[emoji377]🥃

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

muda44


Melepeta

Yarbo SP-8000PW na wtykach IeGO:
miał - ja.
sprzedał - ja.
żałuje - ja.
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.


MAC

miniabyr chyba cos kiedyś porównywał. Generalnie mówił, że 1100 ma wszystko bardziej.
Ja 8000 nie słuchałem, od razu poszedłem w 1100

gracz

Używa  ktoś z Was tej sieciówki?
http://www.elecaudio.com/en/power-cables/113-elecaudio-cs-361b-power-cable-occ-ptfe-insulation-3x25mm-150m.html
Kupiłem ją trochę w ciemno i początkowo dźwięk był twardy i analityczny , po kilku dniach wygładził się i nabrał ciała.
Myślę ,że może to być alternatywa dla Yarbo 1100.
Proszę podzielić się opinią ,jeśli ktoś ma swoje doświadczenia z tym kablem.

elem

Są jakieś 3 albo 6 żyłowe kable do falowników?  Kupiłem 4 żyłowy i nie wiem co zrobić z czwartym drutem :)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

gratefullde

Cytat: elem w Luty 24, 2018, 12:05i nie wiem co zrobić z czwartym drutem

luźnym go pozostaw :) Mnie się też kiedyś 4 żyłowy Hellukabel trafił.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

McGyver

Gdzie luźnym, jak lużnym?
Jeden drut na fazę, drugi na zero, a pozostałe dwa na PE. Ekran do PE tylko od strony ściany, drugiego końca ekranu nie podłączać. Voila!

elem

Cytat: McGyver w Luty 24, 2018, 12:29pozostałe dwa na PE

Na pewno?  Po co mi taki gruby PE?  Wg inżynierów z Audiomatusa najlepiej jakby  ich wcale nie było, no ale wiadomo - strach jest :)

http://www.audiomatus.com/kable_sieciowe.pdf
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe


gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

elem

wszystkie my tu jak jeden miąższ - AudioMatoły  ;D
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

McGyver

Cytat: gratefullde w Luty 24, 2018, 13:13
Cytat: McGyver w Luty 24, 2018, 13:07panów z AM

Znowu Ci o mnie chodzi ? ;D
Tym razem chodzi mi o Audio Matusa.
Cytat: elem w Luty 24, 2018, 13:14
wszystkie my tu jak jeden miąższ - AudioMatoły  ;D

A wiesz, że to całkiem mozliwe/ ja na ten przykład jestem piêrdölnięty



bo mnie prąd piêrdölnął.

gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9


gratefullde

Cytat: McGyver w Luty 24, 2018, 13:29Znaczy, z piêrdölniętymi się nie zadajesz? 

Odkąd tu jestem - tylko :) Z upodobaniem zresztą ;D
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

elem

Pamieęam takie tabliczki z pracy "Uwaga! Pierdlnięci pod napięciem!"  czy jakoś tak podobnie..  ;D
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

traumeel

Cytat: gracz w Luty 24, 2018, 11:48
Używa  ktoś z Was tej sieciówki?
http://www.elecaudio.com/en/power-cables/113-elecaudio-cs-361b-power-cable-occ-ptfe-insulation-3x25mm-150m.html
Kupiłem ją trochę w ciemno i początkowo dźwięk był twardy i analityczny , po kilku dniach wygładził się i nabrał ciała.
Myślę ,że może to być alternatywa dla Yarbo 1100.
Proszę podzielić się opinią ,jeśli ktoś ma swoje doświadczenia z tym kablem.
Elecaudio we Francji jest sprzedawany przez audiophonics.fr
https://www.audiophonics.fr/en/power-cables-c-243.html
Poza Elec parę innych egzotycznych przewodów.

moon

nie chce zakladac nowego tematu,

ma ktos moze pozyczyc na tydzien yarbo 8000? chcialbym przetestowac drugi w systemie
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

michał_flaga

Jeśli chcesz Yarbo - mam 4 różne przewody i różne wtyki: 2xFurutech i Acrolink.

moon

Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand