Obalamy mity audio

Zaczęty przez elem, Październik 31, 2017, 11:39

Poprzedni wątek - Następny wątek

vasa

Cytat: masza w Październik 31, 2017, 13:59Wystarczające 
Cytat: bum1234 w Październik 31, 2017, 14:50Widzę, że wątek założony jest po to, by sobie trochę pokpić.
Jak żarty to żarty ;D
Można oczywiście zaakceptować fakt że są ludzie przekonani o płaskości Ziemi, że szczepionki są po to żeby zabijały dzieci a w Tupolewie wybuchła bomba termobaryczna.
Oczywiście żaden z powyższych przykładów nie wytrzymuje rzeczowej argumentacji ani nie został potwierdzony empirycznie.
To dokładnie tak jak fakt słyszenia tego czy tamtego :D

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

bum1234

Cytat: elem w Październik 31, 2017, 15:40


Sam widzisz jakie to wszystko mało precyzyjne - piszesz "trudno", "raczej". Podobnie autor wpisu.


Autor sam sobie zaprzecza, jest po prostu nieprecyzyjny. Dlatego uważam,że jego tekst nie jest żadną wyrocznią,




Ale stwierdzenie "słyszę, bo tak być musi" jest precyzyjne?

"Trudno" i "raczej" są tu użyte dla uproszczenia. Gdyby chcieć wszystko opisać dokładnie, łącznie z rzeczami, które są oczywiste, zabrakło by czasu i miejsca.

Nie zauważyłem też, by autor sobie zaprzeczał. Trzeba tylko włożyć trochę wysiłku w czytanie (czyli pomyśleć).

cdt

Cytat: bum1234 w Październik 31, 2017, 15:47(czyli pomyśleć).
Oj oj same z nas gupki wsiowe nie myślimy . Za to kolega myśli że nas kolegi dyrdymały interesują . Gratulacje za narcyzm

elem

Cytat: bum1234 w Październik 31, 2017, 15:47Ale stwierdzenie "słyszę, bo tak być musi" jest precyzyjne?

to moje? chiba nie :)

Słyszę róznicę w dźwięku przy zastosowaniu różnych kabli głośnikowych długości 3m o podobnych lub takich samych przekrojach. Rezystancja w stosunku do rezystancji glośnika jest pomijalnie mała.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

vasa

Cytat: elem w Październik 31, 2017, 15:56Słyszę róznicę w dźwięku przy zastosowaniu różnych kabli głośnikowych
A w teście je odróżnisz?
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

miniabyr

Szkoda życia na chujowy dźwięk !

bum1234

Cytat: cdt w Październik 31, 2017, 15:50
Cytat: bum1234 w Październik 31, 2017, 15:47(czyli pomyśleć).
Oj oj same z nas gupki wsiowe nie myślimy . Za to kolega myśli że nas kolegi dyrdymały interesują . Gratulacje za narcyzm

Ot, i przykład wrodzonej grzeczności. Tak jak pisałem wcześniej, względy ambicjonalne dominują.

bum1234

Cytat: miniabyr w Październik 31, 2017, 16:04
Ja odróżnię .

Z pewnością. Jak będziesz wiedział, które sobie podłączyłeś ;)

magus

Wiara czyni cuda!

Jak ktoś wierzy, że słyszy to usłyszy, nawet jak fizycznej różnicy nie ma.

Poczytajcie o świętych - ci to dopiero cuda słyszą! ;)

miniabyr

Szkoda życia na chujowy dźwięk !

cdt

Cytat: bum1234 w Październik 31, 2017, 16:04Ot, i przykład wrodzonej grzeczności.
Ty jesteś jedną wielką grzecznością , ładując się buciorami w tematy kolegów . Nie ucz mnie grzeczności .

miniabyr

Szkoda życia na chujowy dźwięk !

magus

Cytat: miniabyr w Październik 31, 2017, 16:10Jestem agnostykiem .

Nie mówię o teologii tylko wierze :)

Wiara to proces/stan psychologiczny

Cytując wikipedie:

"Wiara – nadawanie dużego prawdopodobieństwa prawdziwości twierdzenia w warunkach braku wystarczającej wiedzy"

vasa

Cytat: miniabyr w Październik 31, 2017, 16:04Ja odróżnię .
Jeżeli tak to wypadnie mi jedynie czapkę zdjąć i głęboko się pokłonić.
Tyle że dotychczas zawsze w testach porównawczych coś przeszkadzało. A to rąbek spódnicy, a to woda rzadka.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

cdt

oj tam oj tam . Wojna z jurkiemaudio to nie wojna

magus

Śmiejcie się z kolegi "wszystkosłyszącego" - ja czasem słyszę, jak komputer do mnie mówi! Ale nie twierdzę, że jestem normalny :D
Więc kable też mogą mówić, kto wie, może też duszę mają?

BTW. jest jakiś duch opiekun audio/audiofili ?

miniabyr

Cytat: vasa w Październik 31, 2017, 16:14Tyle że dotychczas zawsze w testach porównawczych coś przeszkadzało. A to rąbek spódnicy, a to woda rzadka
Ale mnie nic nie przeszkadza . Ja po prostu to słyszę .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

cdt

Certyfikat dostaniesz jak przejdziesz ślepe testy z użyciem beresforda czy jak mu tam  ;D . Albo inszego zmieniacza . To będą szybkie testy  ;D .

bum1234

Cytat: cdt w Październik 31, 2017, 16:11
Cytat: bum1234 w Październik 31, 2017, 16:04Ot, i przykład wrodzonej grzeczności.
Ty jesteś jedną wielką grzecznością , ładując się buciorami w tematy kolegów . Nie ucz mnie grzeczności .

Nie jestem pmcompem ;) Jak nie ma argumentów, to trzeba ad personam?


Cytat: miniabyr w Październik 31, 2017, 16:20
Cytat: vasa w Październik 31, 2017, 16:14Tyle że dotychczas zawsze w testach porównawczych coś przeszkadzało. A to rąbek spódnicy, a to woda rzadka
Ale mnie nic nie przeszkadza . Ja po prostu to słyszę .

Wystarczy zapamiętać, co się podłączyło i już nic nie będzie przeszkadzać. Nawet muzyki nie trzeba puszczać ;)

elem

Cytat: vasa w Październik 31, 2017, 16:00A w teście je odróżnisz?

Nie mam pojęcia, nie próbowałem. Słucham muzyki i wtedy słyszę. Nie mam zamiaru robić testów ABX, bo nie wierzę w rzetelność takich testów.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

cdt

Cytat: bum1234 w Październik 31, 2017, 16:24to trzeba ad personam?
Ad nik forumowy . A bazując na tym forum czuję że cie nie lubię . Postrzegam cie jako jednostkę zadufaną w sobie . Próbującą za wszelką cenę zaistnieć . Chyba cię bardziej nie trawię od tematów politycznych . A to już wyczyn

vasa



Cytat: magus w Październik 31, 2017, 16:18
BTW. jest jakiś duch opiekun audio/audiofili ?

Tak, jest.
Ten od spraw beznadziejnych [emoji39]

[emoji377]🥃

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

cdt

Cytat: vasa w Październik 31, 2017, 16:36Tak, jest.
Ten od spraw beznadziejnych
W pewnym sensie masz racje .:)

bum1234

#48
Cytat: cdt w Październik 31, 2017, 16:29
Cytat: bum1234 w Październik 31, 2017, 16:24to trzeba ad personam?
Ad nik forumowy . A bazując na tym forum czuję że cie nie lubię . Postrzegam cie jako jednostkę zadufaną w sobie . Próbującą za wszelką cenę zaistnieć . Chyba cię bardziej nie trawię od tematów politycznych . A to już wyczyn

Jestem zadufany w sobie, bo potrafię napisać parę słów niewygodnej prawdy? Czy mam kłamać by się komuś przypodobać i, jak to określiłeś, zaistnieć? To nie w moim stylu.
Trochę luzu, audio to nie pojedynek na śmierć i życie. Podobno jest to zabawa, a niektórzy podchodzą do tego tak, jak by to było coś a la prawda ostateczna ;)

Przy okazji, pan Michał_flaga tu oczywiście nie zajrzy ;) Woli "wygrzewać" kable.

Czekam też na fizyków atomowych, którzy mogą zaprezentować rozwiązania równań Maxwella dla przedstawionych przez pana Michała splotów kabli :D

cdt

My się bawimy . I chyba to cie najbardziej boli  :) . Jakoś nie zauważyłem żebyś założył jakiś wątek o czymkolwiek poza kablami :) . Tu raczej nie zabłyśniesz bo to nie AS . Pisz sobie co tam chcesz ja na dzień dzisiejszy nie zmieniam swojego postrzegania twojej internetowej osobowości .