Sklepy z dobrymi wydaniami plyt

Zaczęty przez amati74, Wrzesień 24, 2016, 10:58

Poprzedni wątek - Następny wątek

amati74

Panowie może wiecie gdzie (sklepy internetowe albo stacjonarne z wysyłką w PL i poza) warto kupowac winyle i CD ze względu na dobre wydania i rzetelność sprzedawcow. Martwi mnie to ,że ostatnio nawet w sklepach muzycznych wciskają nam kiepskie wydania a zawiłość w oznaczeniach czesto wprowadza nas w bląd np: japońskie wydanie tłoczone w EU , co to za bzdura!

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka


miniabyr

W Warszawie to sklep ART RECO. Właściciel  to kopalnie wiedzy o wydaniach i największa w polsce kolekcja płyt winylowych.https://www.facebook.com/Art-Reco-858668460864882/?ref=page_internal
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

amati74

Cytat: miniabyr w Wrzesień 24, 2016, 11:02
W Warszawie to sklep ART RECO. Właściciel  to kopalnie wiedzy o wydaniach i największa w polsce kolekcja płyt winylowych.https://www.facebook.com/Art-Reco-858668460864882/?ref=page_internal
W warszawie ostatnio rzadko bywam choć jestem rodowyty warszawiak lub  jak kto woli warszawianin , ale jak bede to zagladne do tego sklepu napewno .

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka


elem

Cytat: amati74 w Wrzesień 24, 2016, 10:58zawiłość w oznaczeniach czesto wprowadza nas w bląd np: japońskie wydanie tłoczone w EU , co to za bzdura!

Chodzi Ci zapewne o serię jazzową CD z OBI, produkowaną w Niemczech. Tzw. pseudo-japończyki korzystają z japońskiego mastera i materiałów graficznych. To jak najbardziej legalne płyty i mają bardzo dobrą jakość. A przy tym przyzwoitą cenę.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

amati74

#4
Mam kilka plyt CD z tej serii kupionych w UK ale czy to są niemieckie tłoczenia to nie wiem bo napisane jest manufactured EU.
   

elem

Cytat: amati74 w Wrzesień 24, 2016, 11:31czy to są niemieckie tłoczenia to nie wiem bo napisane jest manufactured EU.

Sprawdź sobie po kodzie IFPI, wyjdzie Ci niemiecka tłocznia w Alsdorf, z której korzysta Warner.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

amati74

Ten kod to te cyferki na dole plyty?

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka


frywolny trucht

Pan Darek ciąga płyty wprost z Japonii: http://mvm.ie/ Tyle, że sklep w Dublinie, gdzie mieszka.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

elem

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

amati74

#9
Bywam nieraz w Dublinie wiec może zaglądne do jego sklepu dzieki:-)

amati74

To kod na moim CD


Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka


amati74

#11
Cytat: elem w Wrzesień 24, 2016, 12:02
Cytat: amati74 w Wrzesień 24, 2016, 11:43Ten kod to te cyferki na dole plyty?

Nie , na krążku CD


To wytloczone w  Warner Music Germany

elem

I ok, tak ma być. Japończyk zrobiony w DE, taki trochę migrant :)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

amati74

Tak jak ja;-) czyli skoro niemieckie to warte zakupu , dzis planuje wybrac sie do sklepu na zakupy odwiedze wiec Head'a i HMV

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka


amati74

#14
Cytat: elem w Wrzesień 24, 2016, 12:39
I ok, tak ma być. Japończyk zrobiony w DE, taki trochę migrant :)
Dzieki za te info o kodach wlasnie dowiedzialem sie ze mam plyte CD Chet Baker Sings IFPILK97 wytloczoną w polsce w firmie takt a kupilem ją w belfascie haha. Niestety jakoś cicho jest nagrana musze sluchac tej plyty dużo głosniej niź pozostałych.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

amati74

#15
A co jesli mam taką kolekcje plyt i one nie mają kodu IFPI a kupione byly w sklepie tym co reszta plyt? To podruba czy o co chodzi?





elem

TAKT to bardzo porządna tłocznia. Lata temu wygrali przetarg na produkcję płyt dla kilku dużych wytwórni europejskich.

Płyta bez numeru IFPI to albo lewizna albo wytwórnia nie ma ochoty należec do IFPI lub wydaje nagrania, do których okres praw autorskich minął (wydają zawsze w innych okładkach lub składanki). Są tez oczywiście piraty z wydrukowanym numerem IFPI , takie "porządne" piraty, zrobione prawie 1:1 :)

https://pl.wikipedia.org/wiki/International_Federation_of_the_Phonographic_Industry
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

amati74

Niestety u mnie w sklepie plyty Cheta Bakera są czasami jedna lub dwie do wyboru wiec kupilem to co bylo ale nie lubie takich skladanek bede musial to jakos nadrobic nowymi zakupami

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka


amati74

#18
Dzis nabyłem nową płyte LP Milesa za 16£, cena niby ok ale mogla by byc niższa;-) swoją drogą pierszy raz widzialem tyle ludzi kupujących vinyle zamiast płyt CD. Jutro w spokoju sobie odslucham jak żona pojdzie do pracy a dziecie do szkoly :-)

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka


miniabyr

Cytat: amati74 w Wrzesień 25, 2016, 21:36
Dzis nabyłem nową płyte LP Milesa za 16£, cena niby ok ale mogla by byc niższa;-) swoją drogą pierszy raz widzialem tyle ludzi kupujących vinyle zamiast płyt CD. Jutro w spokoju sobie odslucham jak żona pojdzie do pracy a dziecie do szkoly :-)

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka


Baaarrdzo lubię te wznowienia na Legacy Vinyl .Mimo że cyfrowe to brzmią nieporównywalnie lepiej od wersji Music on Vinyl -MoV to dla mnie koszmar brzmieniowy . Nie mam ani jednej płyty z MoV która by mnie zadowolila brzmieniowo. Ja polecam wersje Legacy Vinyl
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

amati74

#20
Plyty Milesa w wersji MoV są droższe . I kosztuje 22-26£. Dobrze że dałeś info bede wiedzial co kupować skoro Legacy lepsze to moj pierwszy vinyl z legacy . Mam CDki z  Legacy i grają świetnie.



Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

amati74

Może ktoś wyjaśnić różnicę pomiędzy wznowieniami z materiału cyfrowego a z oryginalnych taśm , czy ta różnica jest tak znacząca i czy takie wznowienie nie traci duszy:-)

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka


kawosz

Obawiam się że w szale radości nową technologią część materiału źródłowego który został wcześniej zarchiwizowany cyfrowo po prostu przepadła . A nawet jeśli jest master analogowy to mają go określone wytwórnie i nie koniecznie chcą się dzielić z innymi . Inna sprawa to ingerencja wszelkiej maści poprawiaczy . brr

MAC

Cytat: amati74 w Wrzesień 25, 2016, 21:56
Plyty Milesa w wersji MoV są droższe . I kosztuje 22-26£. Dobrze że dałeś info bede wiedzial co kupować skoro Legacy lepsze to moj pierwszy vinyl z legacy . Mam CDki z  Legacy i grają świetnie.


To miniabyr tak twierdzi.
U mnie MoV a mam ich kilkanaście graja o wiele lepiej. Mikrodynamika na najwyższym poziomie. JA nie mam specjalnie czego im zarzucić. Cena w PL tez bardzo znośna.

amati74

No i masz ci los dylematy, na moje szczeście( i nieszczeście bo wolał bym lepszy tor) pewnie nie zauważe różnic miedzy Legacy  a MoVem . Tak czy inaczej za tydzien kupie MoVa i sprawdze ;-) przynajmniej bede miał pretekst do zakupu ktory który może żona uzna za ważny.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka