Sony TC-765 - magnetofon szpulowy

Zaczęty przez wstach1, Maj 13, 2021, 23:55

Poprzedni wątek - Następny wątek

wstach1

#25
Co myślicie o takim stoliku? Na sprzęty oczywiście. I na płyty, płytki i szpule miejsca by trochę było. Stolik jako całość jest stabilny i sztywny. Tylko może trochę za wyskoki?
Pozdrawiam
Włodzimierz

GB

Cytat: wstach1 w Maj 22, 2021, 01:04
Cytat: merlin1973 w Maj 21, 2021, 22:56
Cytat: wstach1 w Maj 21, 2021, 20:38miło zaskoczony jakością nagrywania nawet na 9,5 cm/s.
U mnie najlepiej nagrywa na tej predkości :)  i taśma tak nie spier.... jak na 19  ;)


Coś w tym jest. Dotąd 9,5 traktowałem a raczej myślałem, że będzie bezużyteczne. Jest tak bardziej "miękko" ale niczego nie brakuje.
Ja miałem podobne przekonania, ale po nagraniu stwierdzam, że jest ok.

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

GB

Cytat: wstach1 w Maj 22, 2021, 01:10
Co myślicie o takim stoliku? Na sprzęty oczywiście. I na płyty, płytki i szpule miejsca by trochę było. Stolik jako całość jest stabilny i sztywny. Tylko może trochę za wyskoki?
Mi się podoba. Przed wszystkim ma kółkach, można go przestawiać z kąta w kąt.

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

wstach1

Właśnie przyszedł Tape Editing Splicer / Splicing Block.

https://www.ebay.co.uk/itm/283458651424?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2060353.m2749.l2648


Trochę trzeba nabrać wprawy jednak. Posiadanie tego "diwajsu" nie gwarantuje, że od razu zostanie się bohaterem
Pozdrawiam
Włodzimierz

wstach1

#29
"Rozgryzłem" remote dla magnetofonu SONY TC-765. Prototyp jest na kawałku pcb uniwersalnym. I działa właściwie wszystko oprócz funkcji nagrywania rec+play oczywiście w stanie gotowości. Sama płytka pilota nie jest fotogeniczna.

A już widzę błąd nie wlutowałem diody  8)
Pozdrawiam
Włodzimierz

GB

Cytat: wstach1 w Maj 27, 2021, 11:37
"Rozgryzłem" remote dla magnetofonu SONY TC-765. Prototyp jest na kawałku pcb uniwersalnym. I działa właściwie wszystko oprócz funkcji nagrywania rec+play oczywiście w stanie gotowości. Sama płytka pilota nie jest fotogeniczna.

A już widzę błąd nie wlutowałem diody  8)
Będzie na kablu czy po czerwonym promieniu?

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

wstach1

Cytat: GB w Maj 27, 2021, 12:24
Cytat: wstach1 w Maj 27, 2021, 11:37
"Rozgryzłem" remote dla magnetofonu SONY TC-765. Prototyp jest na kawałku pcb uniwersalnym. I działa właściwie wszystko oprócz funkcji nagrywania rec+play oczywiście w stanie gotowości. Sama płytka pilota nie jest fotogeniczna.

A już widzę błąd nie wlutowałem diody  8)
Będzie na kablu czy po czerwonym promieniu?

______________
Pozdrawiam
Grzegorz



Na kablu jednak.
Może uda mi się osiągnąć akceptowalną estetykę.
Chciałem to włożyć do rury o przekroju prostokąta z aluminium oczywiście.

jeszcze część schematu dotycząca funkcji Mec Mute


Pozdrawiam
Włodzimierz

GB

Cytat: wstach1 w Maj 27, 2021, 17:45
Cytat: GB w Maj 27, 2021, 12:24
Cytat: wstach1 w Maj 27, 2021, 11:37
"Rozgryzłem" remote dla magnetofonu SONY TC-765. Prototyp jest na kawałku pcb uniwersalnym. I działa właściwie wszystko oprócz funkcji nagrywania rec+play oczywiście w stanie gotowości. Sama płytka pilota nie jest fotogeniczna.

A już widzę błąd nie wlutowałem diody  8)
Będzie na kablu czy po czerwonym promieniu?

______________
Pozdrawiam
Grzegorz



Na kablu jednak.
Może uda mi się osiągnąć akceptowalną estetykę.
Chciałem to włożyć do rury o przekroju prostokąta z aluminium oczywiście.

jeszcze część schematu dotycząca funkcji Mec Mute
No to pochwal się jak będzie gotowy.

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

wstach1

Cytat: GB w Maj 27, 2021, 18:11
Cytat: wstach1 w Maj 27, 2021, 17:45
Cytat: GB w Maj 27, 2021, 12:24
Cytat: wstach1 w Maj 27, 2021, 11:37
"Rozgryzłem" remote dla magnetofonu SONY TC-765. Prototyp jest na kawałku pcb uniwersalnym. I działa właściwie wszystko oprócz funkcji nagrywania rec+play oczywiście w stanie gotowości. Sama płytka pilota nie jest fotogeniczna.

A już widzę błąd nie wlutowałem diody  8)
Będzie na kablu czy po czerwonym promieniu?

______________
Pozdrawiam
Grzegorz



Na kablu jednak.
Może uda mi się osiągnąć akceptowalną estetykę.
Chciałem to włożyć do rury o przekroju prostokąta z aluminium oczywiście.

jeszcze część schematu dotycząca funkcji Mec Mute
No to pochwal się jak będzie gotowy.

______________
Pozdrawiam
Grzegorz




Po tym, co pokazał Zygus w wątku Magnetofony szpulowe wpis z Kwietnia 23, 2021, 16:26 poprzeczka jest wysoko. Właściwie jakość fabryczna.
Pozdrawiam
Włodzimierz

GB

Cytat: wstach1 w Maj 27, 2021, 18:18
Cytat: GB w Maj 27, 2021, 18:11
Cytat: wstach1 w Maj 27, 2021, 17:45
Cytat: GB w Maj 27, 2021, 12:24
Cytat: wstach1 w Maj 27, 2021, 11:37
"Rozgryzłem" remote dla magnetofonu SONY TC-765. Prototyp jest na kawałku pcb uniwersalnym. I działa właściwie wszystko oprócz funkcji nagrywania rec+play oczywiście w stanie gotowości. Sama płytka pilota nie jest fotogeniczna.

A już widzę błąd nie wlutowałem diody  8)
Będzie na kablu czy po czerwonym promieniu?

______________
Pozdrawiam
Grzegorz



Na kablu jednak.
Może uda mi się osiągnąć akceptowalną estetykę.
Chciałem to włożyć do rury o przekroju prostokąta z aluminium oczywiście.

jeszcze część schematu dotycząca funkcji Mec Mute
No to pochwal się jak będzie gotowy.

______________
Pozdrawiam
Grzegorz




Po tym, co pokazał Zygus w wątku Magnetofony szpulowe wpis z Kwietnia 23, 2021, 16:26 poprzeczka jest wysoko. Właściwie jakość fabryczna.
To prawda jego pilot jest zjawiskowy.

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

Zygus

Cytat: wstach1 w Maj 27, 2021, 11:37"Rozgryzłem" remote dla magnetofonu SONY TC-765.

Czy to zdjęcie gniazda pilota, to Twój magnetofon?
Coś mi tutaj nie pasuje. Na schemacie jest wykorzystany styk 10, a na zdjęciu ewidentnie go nie ma?

Pozdrawiam

wstach1

Tak to jest gniazdo mojego magnetofonu. Faktycznie tak wygląda jakby styk był pusty. Może stąd problem z kombinacją Rec+Play na pilocie.
Jestem poza domem na chwilkę tylko udało mi się zawieźć i przymierzyć pomalowane boczki. Tak oto wyszły:

A poniżej baza do rozważań nad pilotem.
Pozdrawiam
Włodzimierz

Zygus

#37
Cytat: wstach1 w Maj 29, 2021, 16:27Faktycznie tak wygląda jakby styk był pusty. Może stąd problem z kombinacją Rec+Play na pilocie.

Nie może, a raczej na pewno  :D
Musisz to sprawdzić. W wielu magnetofonach włączenie zapisu polega na jednoczesnym "przytrzymaniu" dwóch klawiszy  PLAY+RECORD.
Taki sposób włączenia zapisu zabezpiecza właściciela przed przypadkowym skasowaniem zapisanej taśmy. Jeżeli masz możliwość (a pewnie tak) obejrzyj to gniazdo od środka.
Nie przypuszczam, że ten styk został "wyrwany" ale sprawdzić można ;) Gdyby tak było przy gnieździe jest "wolny przewód"  Poszukaj innego schematu tego magnetofonu.
Na tym Twoim schemacie trochę mylące jest określenie FORWARD jako PLAY i FAST FORWARD jako przewijanie do przodu. Wiem FORWARD - idź do przodu  >:D
Jak sobie będziesz rysował schemat połączeń to użyj określenia play to się nie pogubisz.
Jak patrzę na ten schemat, to wygląda że jest o jedno połączenie za dużo. Właśnie od diody do do styku 10 (którego nie ma)  :D
Ale nie mam pewności,  nie znam reszty układu sterującego. Sprawdź to sobie, wlutuj diodę i zobacz czy działa.
Włączenie opcji zapisu powinno być poprzedzone włączeniem klawisza pauza.

Gdy ja konstruowałem swojego pilota do AKAI, też miałem problem z uaktywnieniem funkcji zapisu właśnie ze względu na "manualność" tego włączenia.
Gdyby pilot był przewodowy, to problemu nie ma. Przy podczerwieni jednoczesne naciśnięcie dwóch różnych klawiszy to sprzeczne polecenie dla diody odbiorczej.
To tak jak przy telewizorze. Nie da się jednocześnie włączyć dwóch różnych programów. Podobnie jest przy dwu/trzy cyfrowych programach.

Po przemyśleniu tematu, udało mi się to rozwiązać po przez zwiększenie pojemności kondensatora przy cewce przekaźnika układu odbiorczego.
Ta zwiększona pojemność powoduje dłuższe przytrzymanie styków i zwiększenie czasu na możliwość wysłania kolejnego sygnału z pilota.
Przy okazji uzyskałem "zabezpieczenie" przed przypadkowym włączeniem zapisu bo trzeba to zrobić umiejętnie. W "miarę" szybko.  >:D
Jak się wie jak to włączyć jest 10/10 no... może przesadziłem  9/10 jak się paluszek omsknie. Na pewno nie da się tego zrobić przypadkowo. I oto mi chodziło. ;)

A co do płytki, to na razie wygląda na pełną (profeskę) Zobaczymy jakie dostanie ubranko >:D

Życzę powodzenia  :)

Pozdrawiam