Dzieciak wziął się za analog ;)

Zaczęty przez Keef98, Styczeń 27, 2015, 17:14

Poprzedni wątek - Następny wątek

Keef98

Cytat: frywolny trucht w Luty 08, 2015, 19:47Kto tu miał się produkować tak w ogóle?
Hę?
Ale ja bym pisała tylko nie wiem co. A już wolę się w sposób merytoryczny nie udzielać, bo wszystko mieszam ;) "Dazed and Confused" ;) 

frywolny trucht

Możesz przypomnieć co to za gramofon w ogóle?

Keef98

A nie napisałam?! Oj, źle ze mną ;) Ok. Toshiba AUREX SR-D45. Napęd DD, full automat. Coś jeszcze o gramofonie podać? 

frywolny trucht

OK. Czyli przesięg ustawiasz w tzw fasolkach. Dziwna nazwa?  :)

Keef98

Cytat: frywolny trucht w Luty 08, 2015, 20:37OK. Czyli przesięg ustawiasz w tzw fasolkach. Dziwna nazwa? 
A możesz wytłumaczyć co to znaczy? Prosić. :)

frywolny trucht

Otwory przez które przepuszczasz śrubki by zamocować wkładkę w uchwycie ( headshell'u).
Są konstrukcje polskie, w których uznano je za zbędne.

Keef98


Keef98

Nie wiem czy wiecie (pewnie tak), ale chyba do wkładek gramofonowych używa się tzw. sól Seignette'a, jest to uwodniony czterema cząsteczkami wody (tzn. że znajdują się one w sieci krystalicznej) winian sodu i potasu. Sól ta wykazuje właściwości piezoelektryczne czyli na wskutek uderzeń czy nacisku "powstaje prąd".
Ciekawe? Nie?

kangie

Ale to dotyczy wkładek piezoelektrycznych.

Dzisiejsze magnetoelektryczne i elektromagnetyczne tego raczej nie mają w środku.

Keef98

Aaa... Ciekawe. Czyli są trzy rodzaje wkładek? Czy jest tego więcej?

Keef98

Pytanie.
Czy takie koszulki są ok, czy kupić inne?
http://allegro.pl/okladki-koszulki-wewnetrzne-na-lp-12-extra-folia-i5062330904.html

Mam niektóre folie strasznie zdezerowane, a nie chcę zabić płyty ;) 

gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

frywolny trucht

Te też są niezłe. Tak jak mam sporo wątpliwości co do produktów Analogis, tak do folii nie: http://allegro.pl/koszulki-koperty-okladki-na-plyty-analogis-gratisy-i5050962065.html

frywolny trucht

A podsumowując Maryś, rozumiem, że wybór miał być jak najtańszy i wygrałaby opcja 100 tyś sztuk za dwa złote- ale to jednak kiszka to Twoje :)

gratefullde

A, najtańsze? To będzie z wałka...
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Keef98

Dzięki.
Cytat: frywolny trucht w Luty 11, 2015, 19:27
A podsumowując Maryś, rozumiem, że wybór miał być jak najtańszy i wygrałaby opcja 100 tyś sztuk za dwa złote- ale to jednak kiszka to Twoje :)
Nie o to chodzi, cena ma znacznie, ale bez przesady, koszulki i tak są tanie. Tylko nie chcę zabić płyty ani przepłacić za jakiś durny polimer, ale szajsu też nie zamierzam kupować ;)
Cytat: gratefullde w Luty 11, 2015, 19:29
A, najtańsze? To będzie z wałka...
Uśmiałam się jak norka ;)
;D Ha. Już prawie pół nieweekendu minęło ;) A potem ferie... ach... już widzę jak biegam po wsi (czyt. Poznaniu) z naręczem płyt :)

frywolny trucht

Cytat: Keef98 w Luty 11, 2015, 19:39ale szajsu też nie zamierzam kupować

Yhy. Tak jak było z przedwzmacniaczem.
Ogólnie Twoja pasja powinna być chyba powodem do dumy dla rodziców? Uderz w stół, niech sypną kapustą.
Powiem ci, że jakby moja, rok młodsza od Ciebie córka- stwierdziła, że chce gramofon- to bym jej kupił chyba lepszy niż mój z wrażenia :)

Keef98

Cytat: frywolny trucht w Luty 11, 2015, 19:46Yhy. Tak jak było z przedwzmacniaczem.
Ciii... jeszcze się dowiedzą ;)

Cytat: frywolny trucht w Luty 11, 2015, 19:46Ogólnie Twoja pasja powinna być chyba powodem do dumy dla rodziców?
Mama ostatnio w robocie się chwaliła. Walnęła zdjęcie i pokazywała ;)

Cytat: frywolny trucht w Luty 11, 2015, 19:46Uderz w stół, niech sypną kapustą.
Dostaję kieszonkowe, ze względu na kasztę taktu jaka mi została, nie będę od nich sępiła więcej.
   
Cytat: frywolny trucht w Luty 11, 2015, 19:46Powiem ci, że jakby moja, rok młodsza od Ciebie córka- stwierdziła, że chce gramofon- to bym jej kupił chyba lepszy niż mój z wrażenia
Zadzwonię do Twojej córki i jej to powiem, tylko podaj numer telefonu ;)

frywolny trucht

Kieszonkowe to kasa na przepicie, a nie inwestycje w kochane dziecko :)
Ale to tylko tak półżartem pół serio. Nic mi tak naprawdę do tego.

vasa

Cytat: frywolny trucht w Luty 11, 2015, 19:46Uderz w stół, niech sypną kapustą.
To może być niedźwiedzia przysługa :(
Pamiętam jak to było kiedy kupiłem wypasioną kolejkę elektryczna i autka na radio "dla moich synów"
:P :P :P
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Keef98

Izopropanol kupię w hurtowni chemicznej, nie? ;D Czy lepiej (czyt. taniej ;)) będzie gdzie indziej?

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

kangie

Cytat: Keef98 w Marzec 30, 2015, 17:15
Izopropanol kupię w hurtowni chemicznej, nie? ;D Czy lepiej (czyt. taniej ;)) będzie gdzie indziej?
Szanujacy sie chemik powinien sam sobie w domu zrobic taki alkohol ;)

Keef98

Wyrabiam insze alkohole ;), a na razie chemik ze mnie taki jak jedi :P Czyli marny :P Chęci są, ale nimi jest piekło brukowane.
I jakby to powiedzieć... Nie mam propylenu ;D, aby na drodze reakcji "stworzyć" izopropanol.

Pboczek

#99
Keef98 z którego tematu dowiedziałaś się jak ustawiać azymut i pozostałe parametry? Nie wiem dlaczego dałaś się zagadać jakimiś okładkami?

Świetny opisy i zobrazowanie tego jak podpinać wkładkę, czym jest i na czym polega ustawienie VTA. Azymut przedstawiony wyraźnie. Frywolny trucht, czy kontynuowałeś gdzieś swoje wprowadzenie w temat ustawień?

Czy po azymucie, przesięgu pozostaje ustawienie antyskatingu i na koniec nacisku?

Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite