stereo za 1000 maks. 1500

Zaczęty przez Keef98, Maj 06, 2015, 14:54

Poprzedni wątek - Następny wątek

Keef98

Podstawki to prawie pikuś, jak będą za drogie, to sama zrobię, wbrew pozorom dobrze sobie radzę z obróbką drewna.
Nie chcę nic mówić, ale mama na 90% ma lepszy słuch niż ja ;D
Tannoy'e są na allegro.
Co sądzicie o sklepie Top HiFi? Słyszałam, że jak ktoś nie ma od groma kasy, to olewają klienta. Pytam o TopHiFi, bo jest bliziutko do mojej szkoły ;D
Co to znaczy, że są bliskiego pola?
A właśnie. Bo zapomnę. Mam pokój ze skośnym sufitem, to chyba nie wpłynie dobrze na rozprzestrzenianie się dźwięku, nie?
Cytat: kangie w Maj 06, 2015, 18:48"mat-fiz" jezykiem
Nie jestem asem z fizyki ;)
Chociaż z cząstek elementarnych jestem niezła ;D Ale to dlatego, że najbardziej z fizyki lubię fizykę kwantową ;)

kangie

Znam chlopakow z TopHiFi z Wroclawia z Legnickiej 46. Sporo czasu u nich przesiedzialem, troche grosza u nich kiedys  zostawilem. Wbrew pozorom i forumowych madrosci takie doswiadczenia z salonami sa cenne. Masz kontakt z nowym sprzetem i mozna testowac do woli.

paul_67

1500 zł, trochę mało, ale ze starszego sprzętu poleciłbym kolumny Dali 104 i wzmacniacz Musical Fidelity A2.Do bluesa, jazzu, a i do metalu się nada.Zagra głośno i z przyjemną barwą.Zostanie z Tobą na lata!

frywolny trucht

Cytat: Keef98 w Maj 06, 2015, 18:50Co to znaczy, że są bliskiego pola?

To znaczy, że ich konstrukcja była optymalizowana pod mistrza suwaków małego miksera :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Keef98

1500 u mnie to absolutne maksimum ;D Na więcej hajsu nie mam, co liczyć. A najlepiej byłoby się zamknąć w tysiaku, ale chyba tak się nie da :(
O jakich kwotach można mówić w przypadku Musical Fidelity A2? Nie ma go za bardzo na aukcjach.

Cytat: frywolny trucht w Maj 06, 2015, 19:27
Cytat: Keef98 w Maj 06, 2015, 18:50Co to znaczy, że są bliskiego pola?

To znaczy, że ich konstrukcja była optymalizowana pod mistrza suwaków małego miksera :)

A tak w języku zrozumiałym dla małolaty? ;)

paul_67

Przy odrobinie szczęścia może uda się za jakiś 1000...

Keef98

Ojoj... Dużo...

A jak wygląda sprawa akustyki w pokoju ze skośnym sufitem?

kangie

Za 1500zl na upartego daloby rade wyrwac DACa USB z wyjsciem sluchawkowym. Laptopa masz. Sluchawki tez. Masz granie na skwal :)

merlin1973

Musical Fidelity A2 audiofilski wzmacniacz, gdzieś widziałem poniżej 1000zł.
Prostota i elegancja :)
Pozdrawiam S.CH.

Keef98

DAC to jest coś w stylu karty dźwiękowej?
Merlin? Znowu żartujesz?

Moja karta w lapku:
Radeon HD 5730M (PCI Express 2.0x16)

kangie

Wszystko opowiem Ci na majowym Audiofilu ;)

Keef98

Nie mogę być na Audiofilu, a w sumie nawet chcę, ale nie mogę. Mam 16 lat.

gratefullde

Marysia, dziecino, jak byś chciała na początek podłączyć kompa pod wzmacniacz przez dac'a to mogę Ci podesłać Beresforda. Leży w szafie się nudzi.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

merlin1973

Cytat: Keef98 w Maj 06, 2015, 19:42Znowu żartujesz?
Dlaczego miałbym żartowac?  Miałem go wraz z  MF. Elektra , jakieś 15 lat temu dałem za używany około 1500zł.
Pozdrawiam S.CH.

Keef98

Bardzo chętnie ;D A mam pytanie komp+kabel+DAC+słuchawki. Tak to działa? A do patefonu pre z jackiem lub kabel chinch na jack i będzie gites? Ja przepraszam za głupie pytania, ale się pogubiłam.

paul_67

Cytat: merlin1973 w Maj 06, 2015, 19:41Musical Fidelity A2 audiofilski wzmacniacz
Gdy go kupiłem naście lat temu (nowy) przestałem przerzucać klocki i zacząłem słuchać.Do tej pory mi się nie znudził i z przyjemnością go włączam.No i ten lakier fortepianowy!Tyle lat i nadal wygląda jak nowy.Nie ma nawet najmniejszej ryski i co najważniejsze się nie psuje, ale wiadomo "made in England":)








gratefullde

Cytat: Keef98 w Maj 06, 2015, 19:53komp+kabel+DAC+słuchawki

Tak, właśnie tak. No i z DAC'a wychodzisz po RCA na wzmacniacz, jeśli posiadasz.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

merlin1973

Cytat: paul_67 w Maj 06, 2015, 19:53Gdy go kupiłem naście lat temu (nowy) przestałem przerzucać klocki i zacząłem słuchać.Do tej pory mi się nie znudził i z przyjemnością go włączam.No i ten lakier fortepianowy!Tyle lat i nadal wygląda jak nowy.Nie ma nawet najmniejszej ryski i co najważniejsze się nie psuje, ale wiadomo "made in England":)
Widzisz Mario , słuchaj starszych :)
Fakt ja się nie znam na audio, ale coś przez te kilkanaście ( kilkadziesiąt !!!) lat przerzuciłem i nie tylko wyroby rodzinne:) jak nie którzy myślą:):):) od wschodu do zachodu , fakt amerykańskich kolumn nie miałem i szczerze żałuje.
Pozdrawiam S.CH.

Keef98

Cytat: gratefullde w Maj 06, 2015, 19:58
Cytat: Keef98 w Maj 06, 2015, 19:53komp+kabel+DAC+słuchawki

Tak, właśnie tak. No i z DAC'a wychodzisz po RCA na wzmacniacz, jeśli posiadasz.
Czyli jeszcze tylko DAC i będzie grać?
A z patefonem? Pre z wyjściem słuchawkowym (wielkość jacka nie ma znaczenia, mam przejściówki) i to wszystko?
Cytat: merlin1973 w Maj 06, 2015, 20:00
Cytat: paul_67 w Maj 06, 2015, 19:53Gdy go kupiłem naście lat temu (nowy) przestałem przerzucać klocki i zacząłem słuchać.Do tej pory mi się nie znudził i z przyjemnością go włączam.No i ten lakier fortepianowy!Tyle lat i nadal wygląda jak nowy.Nie ma nawet najmniejszej ryski i co najważniejsze się nie psuje, ale wiadomo "made in England":)
Widzisz Mario , słuchaj starszych :)
Fakt ja się nie znam na audio, ale coś przez te kilkanaście ( kilkadziesiąt !!!) lat przerzuciłem i nie tylko wyroby rodzinne:) jak nie którzy myślą:):):) od wschodu do zachodu , fakt amerykańskich kolumn nie miałem i szczerze żałuje.

Mnie po prostu nie będzie na to stać.

gratefullde

Patefonu pod DAC'a nie podłaczysz. Musiała byś mieć wzmacniacz.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

vasa

#45
Merlin, bardzo dobry pomysł :)
Musical A2 na początek dałby dobrą podstawę dźwiękową na zaś. Jest jeden do kupienia http://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/18/191286.php za 1200PLN. Tyle że kolumn wciąż brak :( a budżet mikry.
Jest jeszcze jeden, nieco tańszy: http://www.dba.dk/forstaerker-musical-fidelity/id-1013796770/

Wrócę jeszcze do mojej propozycji kolumn aktywnych. Ma ona trochę zalet.
Jest system mieszczący się w budżecie.
Jest nowy i objęty gwarancją. Jak jest z używkami to każdy wie :-\
Jeżeli zostanie kupiony przez internet to w ciągu miesiąca można go zwrócić, więc jest sprawdzalny.
Można do niego dokupić jakiś przedwzmacniacz wielofunkcyjny z epoki za trzy stówy to i funkcjonalność będzie pełna i pre do gramiaka się znajdzie. Wciąż uważam że pomysł zły nie jest.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Keef98

#46
Ceny wzmaków wynoszą tyle ile chciałam wydać na wszystko... Chyba, że do zimy poczekam...

Czyli co mam zrobić z gramofonem?

Ooo... Chyba pomysł vasy ma dużo sensu.

I tak muszę jeszcze dozbierać. Ma ktoś pracę na MS Office? Umiem wszystko ;D Nie no żart. Coś wymyślę, ale latem...

kangie

Gramofon sprzedaj i przejdz na pliki. Nie bedziesz slyszec trzaskow, tylko muzyki ;)

Keef98

Lubię mój gramofon, pliki to są dobre do telefonu, jak muszę jechać tramwajem ;D Lubię trzaski ;D Bez przesady z ilością, ale mają "to coś".

vasa

A na ulubionym portalu preampów multum. Nie wiem co to warte ale wygląda zacnie: http://allegro.pl/sony-tae-20f-seria-falcon-i5321967427.html
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.