Wznowienia płyt Polskich Nagrań

Zaczęty przez paul_67, Sierpień 09, 2016, 16:15

Poprzedni wątek - Następny wątek

paul_67

26.08.2016 ukażą się wznowienia płyt: SBB (debiut)
Dżamble -"Wołanie o słońce nad światem"
Breakout -"Na drugim brzegu tęczy"
Krzysztof Klenczon -"Powiedz stary gdzieś ty był"

elem

No, wreszcie mam nie trzeszczące SBB :)  Dobrze zrobione re. No i muzyka, wciąż intrygująca. Nic się nie zestarzała ta płyta  :o



a wieczorem Dżamble..
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

paul_67

Trza będzie nabyć.Na kompakcie to nie to, a oryginał trochę sfatygowany :)

elem

Wznowienia przychodzą niezafoliowane ale za to w grubych foliach ochronnych z zakładką, tak jak poprzednio np. Niemeny i Breakout. Koszulka tez foliowa a nie papierowa z folią. Można powiedzieć, że to bliższe oryginałowi ale wersja opakowania taka jak przy Polish Jazz jest lepsza.

Wrzuciłem na talerz smażący oryginał SBB. Są plusy i minusy. Stodoła jakby odrobinę mniejsza na wznowieniu.
Grają bliżej. Ale przesterów i sprzężen na szczęście nie odszumili :)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

jamówię


elem

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

jamówię

SBB kocham,jako fan i jako Hanys.Mam ich wszystko co Józek wydał na cyfrze,winyle przepadły,teraz pora na odbudowanie kolekcji :)

elem

#7
Jedynki nic nie przebije :)

Na talerzu Dżamble. Wg mnie jedna z najlepszych płyt w historii polskiej muzyki rock/pop.Nie mam możliwości konfrontacji z oryginałem ale w porównaniu z SBB gra spokojniej, bardziej miękko. Chyba tak ma być. Głos Andrzeja Zauchy fantastyczny.

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

christo

Cytat: jamówię w Sierpień 30, 2016, 20:35
SBB kocham,jako fan i jako Hanys.Mam ich wszystko co Józek wydał na cyfrze,winyle przepadły,teraz pora na odbudowanie kolekcji :)
Uwielbiam SBB i mam większość na winylu. To akurat stosunkowo bezpieczny zakup. Płyty tanie i w większości przypadków prawie nie słuchane.
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

elem

No to ja mam pecha :) Jak coś przytargam z giełdy czy komisu, to smaży jak odgrzewana golonka :)
Zagraniczne płyty (niemieckie, czeskie) grają ok  :o
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

tatachabera

Słuchał ktoś może tego wznowienia ?

Denon DP-59L, Kenwood KD-8030, Pre Phono MPW,  DL-103R, AT-430E, Elac ESG 796, Emotiva XPA-2, Emotiva XSP-1, Aria 926, CT-S710, Denon 3910,
STR-GX70ES, ST-SB 920 QS

elem

Nie zdążyłem :) w czwartek posłucham. Mam "Blues" i jest ok.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

paul_67

7.10.2016 kolejne wznowienia.Tym razem Marek Grechuta:
"Szalona lokomotywa"
"Magia obłoków"
"Droga za widnokres "


paul_67

SBB,Dżamble,Breakout  zaliczony.Jak dobrze się tego słucha bez smażalni w tle! Powrót do przeszłości w pełni udany.Dzięki Tomek!

jamówię

Jak w porównaniu do epokowego gra ten Breakout?

elem

Cytat: paul_67 w Wrzesień 23, 2016, 20:37Dzięki Tomek!

Na zdrowie :)

Cytat: jamówię w Wrzesień 24, 2016, 10:14Jak w porównaniu do epokowego gra ten Breakout?

epokowe w dobrym stanie kosztuje majątek
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

jamówię


paul_67

Cytat: jamówię w Wrzesień 24, 2016, 13:23No taki mamy klimat ;D a jak gra?
Klimat tamtych czasów jest zachowany na tym wznowieniu.Nie unowocześniono brzmienia jak to czasami bywa przy reedycjach.Brzmi dość archaicznie (szczególnie bas), ale tak właśnie powinno być.Płyta gruba, prosta i nie trzeszczy.
Słuchając czułem się jakbym się przeniósł w czasie :)

jamówię


miniabyr

Może nie do końca off top ale podam stronę z katalogiem wydań polskiej muzyki . Nie tylko PN ,ale większość wytwórni działających w Polsce.  Myślę że przydatne. http://www.kppg.waw.pl/issue.php
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

paul_67

Jak brzmią wznowienia Grechuty? Kto słuchał niech coś skrobnie.Masza proszony do odpowiedzi :)

MAC

Bajka!.
Zaraz posłucham ostatniej z przesyłki - Droga za widnokres.

Tu wczorajszy mój orgazm ;)
http://audiomaniacy.pl/index.php?topic=36.3200


paul_67

No to k..... muszę mieć, tylko trzeba zrobić skok na bank :)

elem

Kredyty Na Płyty - specjalność zakładu  ;)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

paul_67