Klub szeroko- i pełno-pasmowców

Zaczęty przez tomekkk1, Wrzesień 03, 2018, 12:11

Poprzedni wątek - Następny wątek

gratefullde

Ja sobie zaraz gramofon odpalę. Zacznę od Eryka Dolphiego a Bóg raczy wiedzieć na czym skończę ;) Oczywiście na AN. A co!
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

tomekkk1

Daft Punk "Get Lucky" - niby nic skomplikowanego, a uczę się tego od nowa...

Jakub

Myślałem, że te szerokopasmowce to jakaś niszowa fanaberia, a tu proszę, pół forum takie zaposiada :)

gratefullde

To jest forum ludzi szukających rozwiązań alternatywnych ;)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

nosferartur

Cytat: Jakub w Wrzesień 05, 2018, 20:08Myślałem, że te szerokopasmowce to jakaś niszowa fanaberia, a tu proszę, pół forum takie zaposiada

A Ty to co, jaki klasyk? Też Ci nic nie brakuje.  ;D
Zu Audio Druid, Zu Audio Mini Method sub, monobloki Antique Sound Lab AQ-1006(845), Hattor Audio Passive Preamplifier, Bel Canto CD 2, Sonore MicroRendu, Musical Paradise MP-D2 dac, gramofon Michell Gyro Dec + SME 309 + Benz Micro Glider SL , pre gramofonowe Gennett by Stanisław Dinter MC 100% lampy, Otari MX 5050 B2HD.

Piterski

Cytat: malg w Wrzesień 05, 2018, 18:01Piotrek,
zobaczymy co Ty powiesz po 10-ciu latach z EV
myślę ze to samo

Grzesiu raczej na pewno nie powiem, że nie słyszałem w życiu lepiej brzmiących kolumn, co nie znaczy że są do dupy i mi się nie podobają.
Wręcz przeciwnie zamierzam je dopieścić i zostawić po sobie w spadku.
Jest jednak szansa że po 10 latach przestanę w nich grzebać ;D
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

malg

Cytat: Piterski w Wrzesień 05, 2018, 21:55

Jest jednak szansa że po 10 latach przestanę w nich grzebać ;D
Piotrek , zyczę Ci tego  :)
no i oczywiscie 10K vinyli, po 1K na rok

Old Man Kensey

W ostatnim wydaniu High-Fidelity (wiem, co za chwilę powiecie 😁 , lecz ja to czytuję, aby mieć rozeznanie w nowościach, no i ładne są zdjęcia) jest artykuł o producencie wzmacniaczy lampowych marki Encore 7. Wzmacniacze są, jakie są (słuchałem i nie moja to estetyka, lecz wyglądają cudnie!), nie o tym jednak chciałem pisać.
Otóż, konstruktor tych wzmacniaczy, człowiek niewątpliwie znający się na rzeczy, osłuchany, i do tego jeszcze muzyk grający na gitarze elektrycznej, należy do grupy producentów zwanych Polskim Klastrem Audio. W tej grupie 10 producentów, są 4 firmy wytwarzające zespoły głośnikowe, różnych typów, lecz wszyscy produkują głośniki wielodrożne.
Pomimo tych oczywistych zależności i, jak się domyślam, różnych biznesowych zobowiązań, uderzyło mnie to, jak kilkukrotnie właściciel firmy Encore z dużą atencją i uznaniem wypowiada się o głośnikach szerokopasmowych. Z tekstu wynika, że mają tam naprawdę niezłe głośniki do posłuchania, a jednak konstruktor z wyraźną przyjemnością słucha zestawów pełnopasmowych. Co więcej, wydaje się, że do takiego dźwięku jakby trzeba było dorosnąć, ewoluując poprzez różne konstrukcje wielodrożne, tuby, otwarte odgrody, wstęgi, itp.
Piszę to wszystko w tym naszym klubiku, aby pokazać, że głośniki szerokopasmowe to nie jest jakaś fanaberia czy inne dziwactwo, lecz uznana i ciesząca się dobrą sławą konstrukcja. Musi tak być, jeśli czyta się tego typu pozytywne opinie że strony profesjonalistów!
(podkreślam, to nie jest wypowiedź autora periodyku H-F, który ma ogólnie znaną mniejszą wiarygodność 😉 )
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Alauda 6C4C SET + NuPrime AC-4 + Zu Audio Omen

Jakub

Cytat: Old Man Kensey w Wrzesień 07, 2018, 10:17W tej grupie 10 producentów, są 4 firmy wytwarzające zespoły głośnikowe, różnych typów, lecz wszyscy produkują głośniki wielodrożne.

Najlepsze są ceny tych wynalazków. Odsprzedawalność na poziomie konstrukcji DIY. W zasadzie to jest takie glorified-DIY.

Co do szerokopasmowców, to na pewno mają tę zaletę, że podają koherentny dźwięk, bez przesunięć fazowych wynikających z obecności filtrów w zwrotnicach.
Minusem jest z kolei poziom zniekształceń generowanych przez głośnik, bo odtworzenie pełnego pasma przez pojedyńczą membranę jest jednak sporym wyzwaniem.

Old Man Kensey

Nie inaczej. Cała sztuka polega na tym, aby te wady przekuć w zalety, tj. te nieuniknione zniekształcenia prrzesunąć w rejony, które nasz mózg odczyta jako przyjemne i organiczne, naturalne.

Glorified-DIY, fajne określenie 😎
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Alauda 6C4C SET + NuPrime AC-4 + Zu Audio Omen

Old Man Kensey

Koledzy, powiedzcie proszę, czym porządnie wyczyścić z kurzu membrany tych głośników? To jest celuloza powlekana jakąś warstwą... faktura chropowata, z takimi jakby włoskami - widać to na zdjęciach.
Czyszczę na sucho pędzelkiem do makijażu, z długim włosiem, lecz efekt raczej słaby...
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Alauda 6C4C SET + NuPrime AC-4 + Zu Audio Omen

vasa

A może, po prostu, odkurzacz [emoji4]

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

tomekkk1

Jak to co widzę na fotach jest słabym efektem, to nic nie pytam - a mam "esteto-pierdolca" na tym punkcie u siebie i spełniam się właśnie dzięki takiemu pędzelkowi jak Twój ;)

tomekkk1

Cytat: vasa w Wrzesień 14, 2018, 15:26
A może, po prostu, odkurzacz [emoji4]

[emoji485][emoji377]



Już widziałem efekty, gdy ktoś próbował sprzątanie membran okiełznać odkurzaczem...

rudy-102

Cytat: Old Man Kensey w Wrzesień 14, 2018, 15:19Czyszczę na sucho pędzelkiem do makijażu, z długim włosiem, lecz efekt raczej słaby..
Puszka ze sprężonym powietrzem,albo kompresor jeśli masz w domu w połączeniu z pędzelkiem.

lok

To ja się też dopisuje do klubu z moimi szerokopasmowcami.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Old Man Kensey

Lok - super głośniki, gratulacje  :D i czy tam na dole to Audio Tekne stoi?

Co do czyszczenia, to z odkurzaczem nie mam odwagi spróbować! Zaś to sprężone powietrze z puszki, czy to nie zostawia aby mokrych plam?? Kurczę, może istotnie trochę przesadzam, lecz lubię, gdy jest czyściutko...
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Alauda 6C4C SET + NuPrime AC-4 + Zu Audio Omen

lok

He he nie to nie Audio Tekne szkoda.
To Sun Audio.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

dino

Cytat: Old Man Kensey w Wrzesień 14, 2018, 15:19Koledzy, powiedzcie proszę, czym porządnie wyczyścić z kurzu membrany tych głośników? To jest celuloza powlekana jakąś warstwą... faktura chropowata, z takimi jakby włoskami - widać to na zdjęciach.
Czyszczę na sucho pędzelkiem do makijażu, z długim włosiem, lecz efekt raczej słaby...

Membrany najlepiej odkurzać...Rammsteinem  ;)

vasa

Cytat: dino w Wrzesień 14, 2018, 23:27
Cytat: Old Man Kensey w Wrzesień 14, 2018, 15:19Koledzy, powiedzcie proszę, czym porządnie wyczyścić z kurzu membrany tych głośników? To jest celuloza powlekana jakąś warstwą... faktura chropowata, z takimi jakby włoskami - widać to na zdjęciach.
Czyszczę na sucho pędzelkiem do makijażu, z długim włosiem, lecz efekt raczej słaby...

Membrany najlepiej odkurzać...Rammsteinem  ;)
[emoji346][emoji345][emoji344]
[emoji106]

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

tomekkk1

Cytat: dino w Wrzesień 14, 2018, 23:27
Membrany najlepiej odkurzać...Rammsteinem  ;)

Łatwo powiedzieć - niestety nie działa to na głośnikach, gdzie maksymalny wychył membrany dociera do zaledwie +/- 1mm - jak w przypadku AN ;D

dino

Cytat: tomekkk1 w Wrzesień 14, 2018, 23:35niestety nie działa to na głośnikach, gdzie maksymalny wychył membrany dociera do zaledwie +/- 1mm - jak w przypadku AN ;D
Rammstein odchyli je na +/- 5mm wystarczy dodać mocy i ..du hast  ;D

tomekkk1

Mówisz? "Du hast" lubię, muszę więc pogłośnić bardziej następnym razem ;D


Old Man Kensey

Nie, Rammstein nie da rady. Zawieszenie jest zbyt sztywne i nie membrany nie drgają tak mocno, jak w innych głośnikach. Można puścić płyty testowe na 40 Hz, lub... pofalowane winyle 😀
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Alauda 6C4C SET + NuPrime AC-4 + Zu Audio Omen